sygala

Głowica C-330

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adam1999    0

Jakie są charakteryzujące cechy zużycia głowicy mam takie pytania odnośnie głowicy;

po czym poznać że głowica nie nadaje się do użytku,

czy reguluję się zawory chodzi mi w samej głowicy a nie jak jest już założona klawiatura,

jak rozpoznać jak ma się wykręconą głowicę że jest wszystko ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

zaworow sie nie reguluje...jak juz cos dociera(jezeli glowica zdemontowana)...najlepiej powyciagac zawory(najpierw poznaczyc ktory gdzie byl bo jak sie okaze wszystko ok to trzeba przywrocic stan pierwotny) oczywiscie sprawdzic stan zaworow, gniazd zaworowych czy niesa wypalone....sprawdzic luz na prowadnicach(jak duzy to do wymiany prowadnice...wymieninic uszczelniacze prowadnic jezeli wystepuja....no i sprawdzic plaszczyzne ewntulanie dac do planowania nawet jak jest prosta, i czy niema innych pekniec..np miedzy komorami spalania......no i najwazniejsze co wyjdzie taniej regeneracja czy zakup nowej...jezeli chodzi o jakies typowe ciagniki c-330, c-360, mf-255, t-25 to jezeli ma byc wysztko do wymiany to lepiej nowe kupic i miec glowe spokojna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PGRTVP    0

Danie bardzo dokładnie opisał mój i twój problem dzięki ci ;]


I love MTZ, I'm MTZ fan, bigest fan in the world.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1999    0

ja również dziękuję za wyczerpującą wypowiedz ale na sunęła mi się następujące pytanie (sprawdzić czy nie są wypalone gniazda )po czym to poznam jak wszystkie zawory będą w równej linii?

Edytowano przez adam1999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

jeszcze kolega daniel1987 zapomniał dodać że w 30-stce grzybki zaworów powinny wystawać ponad płaszczyzne głowicy tak około 2mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

ja również dziękuję za wyczerpującą wypowiedz ale na sunęła mi się następujące pytanie (sprawdzić czy nie są wypalone gniazda )po czym to poznam jak wszystkie zawory będą w równej linii?

bedziesz widzial wrzery....ogolnie to jak wiecej do wymiany to juz lepiej wymienic...przynajmniej glowa spokojna...niby mozna docierac zawory do gniazd....ale to naprawde w niektorych przypadakach....na agrofoto spotkalem sie z uchwytami do wirtarek...niepolecam, napala plaszczyzna...tylko reczna robota

 

 

idelany jest do tego wezyk fi8 1/2 obr do przodu i 1/4 obr do tylu....wprawion dociera 1 zawor ok 1 min...dwie idelne plkasczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

jeszcze kolega daniel1987 zapomniał dodać że w 30-stce grzybki zaworów powinny wystawać ponad płaszczyzne głowicy tak około 2mm

 

powinny ale nie musza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

jednak muszą ;) po to masz podfrezowanie na tłokach to po pierwsze, a po drugie jak grzybki beda zabardzo schowane to po drugiej stronie dzwigienki mogą obijać sie o wałek odprężnika ;)

jak grzybki zrównają sie z płasczyzną głowicy oznacza to że głowica kwalifikuje sie do planowania lub wymiany gniazd zaworowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

szczerze to tez zawsze tak myslalem...ale kolega ma c-330 i wlasnie sa na rowno i dziala wszystko tak jak powinno...wiec tak jak piszesz powinny ale jak nie beda to tez moze byc...mysle ze razem mamy racje...dzis wlasnie skladam c-330 i nie oplaca sie regenerowac glowicy...kupilem nowke 390zl...a regenreacja 270...doliczajac stracony czas i koszty przejazdow to wyjdzie na jedno i to samo...regenerowane nigdy nie bedzie to samo co nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

oczywiście że tak sporo ludzi tak jeździ i sam tak jeździłem z takimi zaworami i było wszystko ok :D

pisaliśmy tylko o w pełni sprawnej głowicy jak powinna wyglądać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

a jak miales zawory na rowno z plaszczyzna to nie zapalal lzej w mrozy? bo takie mialem odczucie wlasnie w trzydziestce kolegi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1999    0

no to zawory mam do wymiany chyba bo u mnie te grzybki są schowane jakieś 3/4mm ale najpewniej jak już mam rozkręconą to zawiozę do mechanika żeby sprawdził i ewentualnie zrobił dzięki wszystkim za odpowiedz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

a jak miales zawory na rowno z plaszczyzna to nie zapalal lzej w mrozy? bo takie mialem odczucie wlasnie w trzydziestce kolegi

jakoś nie widziałem róźnicy w zapalaniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Daniel1987 a gdzie ty kupiłeś orginalną głowice Chełmno za 390 zł?? :blink: za 390 to są podróby a nie orginały :lol: Jakbym miał podróbe załozyć to wolałbym zregenerować stara , a w nowej nigdy nie masz dotartych zaworów , zapamiętaj.........a jak starą fachowiec zregeneruje to jest " igła" ja mam takiego gościa jednego co słynie na okolice.Głowice robi SUPER.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

Daniel1987 a gdzie ty kupiłeś orginalną głowice Chełmno za 390 zł?? :blink: za 390 to są podróby a nie orginały :lol: Jakbym miał podróbe załozyć to wolałbym zregenerować stara , a w nowej nigdy nie masz dotartych zaworów , zapamiętaj.........a jak starą fachowiec zregeneruje to jest " igła" ja mam takiego gościa jednego co słynie na okolice.Głowice robi SUPER.

 

Orginalu to juz niema...chodzi tylko o nabijanie kasy...wiem co pisze....ja osobiscie zawsze rozbieram zawory i sprawdzam...wtedy najlepiej wiem na czym stoje...zawsze trzeba docierac...ja wole kupic nowa...ty wolisz regenerowac....pewnie oboje mamy racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Daniel co ty pleciesz :blink: jak nie ma orginalnych głowic? 530 zł płaciłem do swojego ciapka rok temu URSUS CHEŁMNO , zapytaj Rokiego to ci powie czy nie ma orginalnych.Ale i w orginalnych trzeba dotrzeć zawory.Prosze -- http://www.farmexpert.pl/glowica_silnika_kpl_z_zaworami_ursus_c_330_produkt477.aspx

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

koledze zapewne z tym orginałem chodziło o to że juz takiej nie dostaniesz z jaką wyszedł z fabryki ;) te dzisiejsze orginały nie dorównują tym co były kiedyś, chełmno jest jedynym zaufanym choc teraz tez wypuścili te zestawy robione niewiadomo z czego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

wierz w to nadal...zycze zeby wytrzymala tyle co pierwsza na ciagniku...jakbym zlozyl 1 silnik to bym wierzyl w bajke o polskim orginale...szkoda ze do c-330 niema zetorowskich czesci to mozna gadac...najlepszym przykladem jest c-360

 

Roki212 masz 100% racji wiec jak to moze byc orginal jak sie nie trzymaja technologi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

z zetorowskich z tego co wiem do 30-stki są tylko zestawy naprawcze i tyle...

a chełmno teraz właśnie ma swoich podwykonawców oni wykonuje podzepoły, a chełmno podpisuje sie pod tym swoim logiem, ale i tak robią najlepsze części, kilka razy trafiły mi sie od nich buble ale nie było problemu z wymianą na inne wolne od wad więc nie mam do nich zastrzezen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Teraz jest za dużo partaczy i oszustów ;[ , narobiło sie takich małych zakładów robiących części i tak to jest idą na ilość, a jakość... po co robić dokładnie jak wtedy biznes by sie nie kręcił bo kupisz raz i masz spokój a to zmieniasz jedną za drugą... kiedyś był jeden producent, miał kontrole techniczną i nie było bubli, a nie mieli takich materiałów i narzędzi jak dziś, ale robili dobre części. Teraz są dokładne obrabiarki numeryczne i lepsze materiały ale jakoś nie umieją lub niechcą robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Buble były są i będą .Teraz już napewno nie dostanie orginalnego kompletu naprawczego takiego jak 15 lat temu by ciągnik miał moc i kompresje , tylko robi się by było i by po jakimś czasie znow była wymiana , bo z tego wkońcu żyją producencie.Jakby zrobili z dobrego materiału to nie robiło by sie zów silników a oni by zbytu nie mieli więc robią tak by było i napewno poza tolerancją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus328    2

głowice sie rozpoznaje po tym jak głeboko zawory siedza np. w c330 powinny wystawac 2-1 mm , ale to mozna zregenerować wytarczy wstawić nowe gniazda zaworowe + zawory 2 gniazda + zawory 100-110 zl koszt regeneracji zalezy od glowicy czy gniazda sa pod kontem i jaka wielkośc


--- URSUS C-328 ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez c330ursus
      Fajnie się pracuje maszyną która fajnie wygląda. Dlatego zakładam ten temat bo chyba każdy coś zmienił w swojej C-330. Choćby najgłupszy szczegół ale ciągnik już lepiej wygląda piszcie nawet takie szczegóły (oczywiście coś większego niż śrubka czy podkładka <_< )
       
      Ja zaczne:
       
      Radio
      Kontrolka hamulca
      tapicerka na syficie
       
      Nie wiecie jak umyć opon żeby były umyte ja na tym zdjęciu (link poniżej)
      http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image40045.html
       
      przynajmniej te z tyłu bo zwykłą wodą pod ciśnieniem i płynem do naczyń sie nie da <_<
    • Przez DarekGt500
      Witam
      Czy ktoś z was wie może z jaką siłą dokręca się głowicę w tym modelu ?
      Przydałby się jeszcze jakiś schemacik z kolejnością dokręcania
    • Przez pera
      Witam.
      Coś wybija jakąś maź oleistą przy kolektorze, na włączonym silniku, jaka to może być przyczyna?
      Uszczelka czy coś?
      Dzięki
    • Przez Adrian12345
      Cześć
      Czy waszym zdaniem opłaca się budować kabinę samemu.Ostatnio wpadłem na pomysł zbudowania kabiny do 330 od podstaw według z jednej z kabiny którą znalazłem na allegro: http://img18.allegroimg.pl/photos/oryginal/37/05/01/58/3705015864_5
      Jeśli chodzi o materiały to wychodzi w miare tanio i opłacalnie tylko pytanie do was czy opłaca się brać za to?
    • Przez Adam3060
      zregenerowałem pompe wtryskową i wtryski a ciągnik nadal dymi na niebiesko czy pozostało juz tylko zregenerowac głowice moze ktoś wie ile kosztuja taka przyjemnosc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj