Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czarnobyl

131 odpowiedzi na ten temat

#121 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 12 luty 2016 - 11:09

Czarnobyl

Jakoś nigdzie o tym nie czytałem ;) Tak jak powiedziałem ilości odpadów generowanych przez EA są mniej szkodliwe dla środowiska niż spalanie węgla w elektrociepłowniach.

EA i elektrociepłownie porównałbym do transportu samochodem i samolotem. Samochodem najwięcej ludzi się przemieszcza i jest największa śmiertelność. Samolotem jest mała śmiertelność ale w razie awarii wszyscy giną. 

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czarnobyl Dzisiaj, 04:06
  •  

#122 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 12 luty 2016 - 11:37

Czarnobyl

Jakie Ty brednie piszesz że EA jest taką czystą energią. Po przez media tak krzyczą i wciskają ludziom te bajki. Tylko że tak naprawdę nie jest. I nie chodzi tu o wybuchy w elektrowniach tego typu których ludzie się obawiają. Chodzi o wykorzystany materiał jądrowy który potem trzeba gdzieś składować i wszyscy którzy przy tym pracują wiedzą jak potężne to niesie za sobą skutki. Masa tego wszystkiego jest składowana w wyznaczonych miejscach lecz niestety masa tego wydostaje się do ziemi a następnie do wód gruntowych. wszyscy chyba wiedza jakie są tego skutki. Część jest składowana w oceanach gdzie nikt tego nie pilnuje,a  potem wszyscy jedzą ryby. Już nie wspominam o okrętach które są zatopione i o próbach jarowych które tez nie są podawane do wiadomości publicznych. O najczystszej energii możemy mówić przy elektrowni wiatrowej i różnego rodzaju wodnych. Reasumując jeśli chodzi o całokształt EA począwszy od dostarczenia uranu do elektrowni i materiału radioaktywnego który później zostaje nie jest w ogóle tak różowo jak nam to mówią.

Do tego dochodzi jeszcze koszt demontażu i utylizacji elementów takiej elektrowni. Taki proces trwa około 10 lat i kosztuje więcej niż taka elektrownia zarobiła przez cały okres eksploatacji. Tak więc energia atomowa jest duuuuuużo droższa od innych rodzajów energii i bardziej uciążliwa dla wszystkich.

#123 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 12 luty 2016 - 14:51

Czarnobyl Dokładnie. A kolega @milanreal1 trzeba się zagłębić w lekturę, a nie tylko ślepo wierzyć w to co nam sprzedają w mediach.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 13 luty 2016 - 21:35

Czarnobyl

Jest jeden geodeta z wykrztałcenia co sie dorobił fortuny na naszej energetyce jadrowej   moze ktos wie  jego nazwisko (teraz jego firma fotografuje wasze pola)

#125 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów

Napisany 13 luty 2016 - 21:56

Czarnobyl

Dokładnie. A kolega @milanreal1 trzeba się zagłębić w lekturę, a nie tylko ślepo wierzyć w to co nam sprzedają w mediach.

O OZE miałem sporo na studiach, o energii atomowej wiele czytałem, więc sorry propagandy tv nie oglądam. Musze powiedzieć że wielka szkoda że EA nie powstała na początku lat 90, w końcu w Zarnowiec utopili ogromne pieniądze. Czy dziś warto to ciężko powiedzieć, biorąc pod uwagę że koszt jest znacznie większy niż 20-30 lat temu.

Zapraszam na swój profil

#126 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 13 luty 2016 - 22:02

Czarnobyl

I całe szczęści że się im nie udało po tym co się w Polsce dzieje szybko coś by się stało. Studia swoją drogą, a praktyka swoją drogą z doświadczenia wiem że nie pokrywa się wszytko tak pięknie jak to mówią na studiach. 

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#127 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów

Napisany 13 luty 2016 - 22:27

Czarnobyl

I dlatego do OZE nie mam przekonania.

Nic by się nie stało, a tak utopiliśmy 2mld zł na niedokończone budynki, sprzedane za bezcen reaktory (do dziś pracujące w innych krajach), i degradacje życia w okolicznym jeziorze.

Przy takich inwestycjach powinna być jedna i nieodwołana decyzja, albo to robimy, albo nie. Naszego państwa nie stać na takie widzimisię.

Zapraszam na swój profil

#128 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 20:26

Czarnobyl

http://tvn24bis.pl/z...wej,626824.html

#129 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 13 marzec 2016 - 10:10

Czarnobyl

Po trzęsieniach ziemi w północnej części Polski, teren Żarnowca również powinien być wyłączony z planów budowy ej.

Odnośnie prawdziwej czystej energii:

http://natemat.pl/17...ce-miejsc-pracy
Projekt ustawy wniesionej do Sejmu przez posłów PiS zakłada, że wiatrak ma znajdować się w odległości od domów nie mniejszej niż 10-krotność jego wysokości, co oznacza w praktyce nawet 2 km. Tak restrykcyjne normy nie obowiązują w żadnym kraju Unii Europejskiej.

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

#130 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 13 marzec 2016 - 11:07

Czarnobyl

Bez paniki. Te wiatraki wcale nie generują tylu miejsc pracy, o których mówi cała to propaganda. Więc tragedii nie będzie. Poza tym właściciele farm wiatrowych wcale nie zarabiają na produkcji energii. Zarabia się na wszelkich dopłatach do inwestycji i innych funduszach. Po wybudowaniu taki wiatrach wcale może się nie kręcić, a właściciel zarobił już odpowiednie pieniądze. Właściciel działki dostaje grosze, a właściciele sąsiadujących działek dostają w prezencie znaczną utratę wartości swoich gruntów. Poza tym chyba nigdy nie widziałaś z bliska turbiny o mocy 4 MW. W promieniu kilometra dudnią szyby w oknach od generowanych infradźwięków.

@GoRAL1: to, że elektronika nie działa w promieniowaniu wie każdy elektronik. Wcale mnie ta wiadomość nie zaskoczyła. Tylko nieuki z tvn robią z tego wielką aferę.

#131 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 13 marzec 2016 - 14:33

Czarnobyl

"chyba nigdy nie widziałaś", "nieuki"....??????????????? :)

Prawdopodobnie jestem niższa od Twojej wyższości, ale na jakiej podstawie twierdzisz, że chyba nigdy nie widziałam, przecież mieszkam nad morzem, to CHYBA jednak mogłam widzieć z bliska. Zresztą interesował/je mnie ten temat, również z relacji świadków, choć nie rozpisuję się.

Dorosły człowiek ogląda również tvn, tak jak student analizuje z różnych źródeł informacje po to, aby mieć porównanie i wyciągać z tego wnioski, a przede wszystkim niczego nie bierze do słownie.

Tvn każdy wie kogo reprezentuje....a dziennikarze są różni, tak czy siak zarabiają na chleb. To ich wewnętrzna sprawa.

Jeśli temat ej. w Japonii dotyczy nas, to owszem mógł być w jakiś sposób stronniczy czy polityczny.

Tvn- nieuki, to tak jakbym określiła osoby noszące logo adidas- "dresiarzami".

;)

Edytowany przez Ywa, 13 marzec 2016 - 14:34.

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#132 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 14:44

Czarnobyl

@GoRAL1: to, że elektronika nie działa w promieniowaniu wie każdy elektronik. Wcale mnie ta wiadomość nie zaskoczyła. Tylko nieuki z tvn robią z tego wielką aferę.

mnie nie chodzi o elektronike    

chciałem zwrucic uwage   na skale problemu jaki tam istnieje   bo mnie sie wydaje że media jakuś ten temat omijaja