quercus

Czarnobyl

Polecane posty

corrado    401

I całe szczęści że się im nie udało po tym co się w Polsce dzieje szybko coś by się stało. Studia swoją drogą, a praktyka swoją drogą z doświadczenia wiem że nie pokrywa się wszytko tak pięknie jak to mówią na studiach. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

I dlatego do OZE nie mam przekonania.

Nic by się nie stało, a tak utopiliśmy 2mld zł na niedokończone budynki, sprzedane za bezcen reaktory (do dziś pracujące w innych krajach), i degradacje życia w okolicznym jeziorze.

Przy takich inwestycjach powinna być jedna i nieodwołana decyzja, albo to robimy, albo nie. Naszego państwa nie stać na takie widzimisię.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po trzęsieniach ziemi w północnej części Polski, teren Żarnowca również powinien być wyłączony z planów budowy ej.

 

Odnośnie prawdziwej czystej energii:

http://natemat.pl/174157,czy-to-koniec-energetyki-wiatrowej-nowa-ustawa-moze-zablokowac-rozwoj-i-zlikwidowac-tysiace-miejsc-pracy
Projekt ustawy wniesionej do Sejmu przez posłów PiS zakłada, że wiatrak ma znajdować się w odległości od domów nie mniejszej niż 10-krotność jego wysokości, co oznacza w praktyce nawet 2 km. Tak restrykcyjne normy nie obowiązują w żadnym kraju Unii Europejskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bez paniki. Te wiatraki wcale nie generują tylu miejsc pracy, o których mówi cała to propaganda. Więc tragedii nie będzie. Poza tym właściciele farm wiatrowych wcale nie zarabiają na produkcji energii. Zarabia się na wszelkich dopłatach do inwestycji i innych funduszach. Po wybudowaniu taki wiatrach wcale może się nie kręcić, a właściciel zarobił już odpowiednie pieniądze. Właściciel działki dostaje grosze, a właściciele sąsiadujących działek dostają w prezencie znaczną utratę wartości swoich gruntów. Poza tym chyba nigdy nie widziałaś z bliska turbiny o mocy 4 MW. W promieniu kilometra dudnią szyby w oknach od generowanych infradźwięków.

 

@GoRAL1: to, że elektronika nie działa w promieniowaniu wie każdy elektronik. Wcale mnie ta wiadomość nie zaskoczyła. Tylko nieuki z tvn robią z tego wielką aferę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

"chyba nigdy nie widziałaś", "nieuki"....??????????????? :)

Prawdopodobnie jestem niższa od Twojej wyższości, ale na jakiej podstawie twierdzisz, że chyba nigdy nie widziałam, przecież mieszkam nad morzem, to CHYBA jednak mogłam widzieć z bliska. Zresztą interesował/je mnie ten temat, również z relacji świadków, choć nie rozpisuję się.

 

Dorosły człowiek ogląda również tvn, tak jak student analizuje z różnych źródeł informacje po to, aby mieć porównanie i wyciągać z tego wnioski, a przede wszystkim niczego nie bierze do słownie.

Tvn każdy wie kogo reprezentuje....a dziennikarze są różni, tak czy siak zarabiają na chleb. To ich wewnętrzna sprawa.

Jeśli temat ej. w Japonii dotyczy nas, to owszem mógł być w jakiś sposób stronniczy czy polityczny.

 

Tvn- nieuki, to tak jakbym określiła osoby noszące logo adidas- "dresiarzami".

;)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

 

 

@GoRAL1: to, że elektronika nie działa w promieniowaniu wie każdy elektronik. Wcale mnie ta wiadomość nie zaskoczyła. Tylko nieuki z tvn robią z tego wielką aferę.

mnie nie chodzi o elektronike    

 

chciałem zwrucic uwage   na skale problemu jaki tam istnieje   bo mnie sie wydaje że media jakuś ten temat omijaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
    • Przez kamils1118
      Witam. Czy będąc na ryczałcie i mając konto osobiste w banku spółdzielczym muszę zakładać drugie konto rolnicze żeby dostawać przelewy fakturowe np. za sprzedane bydło lub zboże? Wiem że dopłaty bezpośrednie mogą wpływać normalnie na konto osobiste.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj