quercus

Czarnobyl

Polecane posty

karolas123    88

W dziesiejszych czasach gdy energia z atomu jest jedną z czystszych chcesz zeby zaniechali? To lepiej kupować panele słoneczne i mieć nadzieje, ze kiedyś sie zwróci? Nie zwróci sie za to elektrownia jądrowa tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

Kilka dni temu w radiu – program pierwszy polskiego radia- była audycja dotycząca przesyłu energii z Niemiec, jeśli dobrze zrozumiałem rozchodziło się o to, że niemieckie źródła energii odnawialnej znajdujące się nad morzem- prawdopodobnie wiatraki- produkują tyle energii, że Niemcy nie są w stanie jej zagospodarować i nadwyżki wysyłają między innymi do Austrii wykorzystując do tego polskie trakcje energetyczne. W audycji mowa była o odpłatności za przesył, ale jeśli z wiatraki są wstanie tyle prądu wytworzyć, to wydaje mi się to bezpieczniejszym rozwiązaniem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Niemcy mają kilkanaście EA więc mogą energie sprzedawać, choć powoli będą je wyłączać. Z odnawialnych niestety ilość energii jest niewielka wzgledem poniesionych kosztów.

Na całym świecie nadal powstają EA, więc gdyby były takie złe to tego by nie robili. Szkoda tylko że w Polsce dopiero teraz chcą robić, w Żarnowcu utopili ogromne pieniądze, niestety te ruiny które zostały do niczego się nie nadają. W porównaniu do elektrowni węglowych EA są mniej szkodliwe. 1 poważny wypadek, kilka usterek po których wyłączano reaktory czyli można powiedzieć że to bezpieczna technologia. Może nie wiecie w Polsce pracują sporadycznie reaktory atomowe, ale są małe, pracują w celach badawczych.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

Ilość energii z wiatraków nie jest mała. Niemcy wiecznie mają z nią problemy, jak wieje sprzedają za grosze albo wręcz dokładają, jak nie wieje to nie ma z nich prądu i trzeba czerpać z konwencjonalnych źródeł. Pytanie tylko jakie utrudnienie dzieki temu maja elektrownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ja zakładam że wiatraki przynoszą im dochód ,jesli było by inaczej to nie stawiali by ich w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

ot mondrala a sprecyzowac poprzedniego posta nie umie ,przeczytaj co napisałeś jak wieje to dokładaja tak? a jak nie to co zyski czerpia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

Proste, nie czerpią. Zysk jest wtedy kiedy wieje ile trzeba, bo wiatraków sie nie da zatrzymać, jak o 2 w nocy zerwie sie wiatr to trzeba sprzedawac po kosztach gdzie sie da nawet i przez polskie linie do austrii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja zakładam że wiatraki przynoszą im dochód ,jesli było by inaczej to nie stawiali by ich w Polsce

Ciekawe czy by je tak stawiali jak by to była polska technologia/produkcja.... To jest pic na wodę tak jak z super opałem ze słomy albo super paliwem z rzepaku, zrobili nagonkę, ludzie nakupowali maszyn oczywiście nie polskich bo nasze podczas pracy wytwarzają wibracje albo fale magnetyczne zagrażające rozrodowi kreta europejskiego albo innego gówna, potem kilka lat drogiego serwisu, interes po kosztach i plajta.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

Wiatrak można zatrzymać oraz regulować obroty nawet przy silnym wietrze, zmieniając kąt śmigieł. Łopaty śmigła są obrotowe i nawet w czasie wiatru można ustawić łopaty z wiatrem i wiatrak zatrzymać, na przykład w celu naprawy lub konserwacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

Ile by nie miał to można go zatrzymać, proponuje wybrać się do Niemiec, pojeździć i poobserwować, że nawet przy największym wietrze nie wszystkie się kręcą, zasady aerodynamiki znane od stuleci. Zamiast siać tutaj zamęt, proponuję najpierw wiedzy zaczerpnąć z literatury.

A co do elektrowni jądrowych to, co robią z nadwyżką prądu w nocy, kiedy jest mniejsze zapotrzebowanie, a elektrownia produkuje taką samą ilość energii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

Nie chciałbym cię obrazić, ale to, co mówisz niewielką ma wartość.

A o magazynowaniu energii elektrycznej słyszał kiedyś.

O elektrowniach szczytowo-pompowych, które w rzeczywistości nie wytwarzają energii, a ją magazynują, w pewnym tego słowa znaczeniu.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Elektrownia_szczytowo-pompowa

Nadwyżki energii elektrycznej są wykorzystywane do pompowania wody do górnych zbiorników, a w czasie większego zapotrzebowania na energię woda jest puszczana na turbiny, które produkują prąd.

A co do zatrzymania wiatraka w czasie wiatru, to proponuje dwa zdania ze strony 25 i pierwszy rysunek ze strony 26 z poradnika  

http://www.wmae.pl/userfiles/file/Aktualnosci/poradnik_a5.pdf

Miłej lektury. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

W dziesiejszych czasach gdy energia z atomu jest jedną z czystszych chcesz zeby zaniechali? To lepiej kupować panele słoneczne i mieć nadzieje, ze kiedyś sie zwróci? Nie zwróci sie za to elektrownia jądrowa tak.

 

Jakie Ty brednie piszesz że EA jest taką czystą energią. Po przez media tak krzyczą i wciskają ludziom te bajki. Tylko że tak naprawdę nie jest. I nie chodzi tu o wybuchy w elektrowniach tego typu których ludzie się obawiają. Chodzi o wykorzystany materiał jądrowy który potem trzeba gdzieś składować i wszyscy którzy przy tym pracują wiedzą jak potężne to niesie za sobą skutki. Masa tego wszystkiego jest składowana w wyznaczonych miejscach lecz niestety masa tego wydostaje się do ziemi a następnie do wód gruntowych. wszyscy chyba wiedza jakie są tego skutki. Część jest składowana w oceanach gdzie nikt tego nie pilnuje,a  potem wszyscy jedzą ryby. Już nie wspominam o okrętach które są zatopione i o próbach jarowych które tez nie są podawane do wiadomości publicznych. O najczystszej energii możemy mówić przy elektrowni wiatrowej i różnego rodzaju wodnych. Reasumując jeśli chodzi o całokształt EA począwszy od dostarczenia uranu do elektrowni i materiału radioaktywnego który później zostaje nie jest w ogóle tak różowo jak nam to mówią.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

Nie chciałbym cię obrazić, ale to, co mówisz niewielką ma wartość.

A o magazynowaniu energii elektrycznej słyszał kiedyś.

O elektrowniach szczytowo-pompowych, które w rzeczywistości nie wytwarzają energii, a ją magazynują, w pewnym tego słowa znaczeniu.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Elektrownia_szczytowo-pompowa

Nadwyżki energii elektrycznej są wykorzystywane do pompowania wody do górnych zbiorników, a w czasie większego zapotrzebowania na energię woda jest puszczana na turbiny, które produkują prąd.

A co do zatrzymania wiatraka w czasie wiatru, to proponuje dwa zdania ze strony 25 i pierwszy rysunek ze strony 26 z poradnika  

http://www.wmae.pl/userfiles/file/Aktualnosci/poradnik_a5.pdf

Miłej lektury. 

 

Jeśli Ty tłumaczysz o pompowaniu wody w elektrowniach szczytowo pompowych to chyba masz małe pojecie. Elektrowni takich jest ułamek w porównaniu do nadwyzek energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

Całkowicie się z tobą zgadzam, jest ich za mało, ale jeśli jest nadprodukcja i jest możliwość zmagazynowania to jaki jest sens budowy elektrowni jądrowych, które będą w nocy produkować nikomu nie potrzebną energię i będzie ją trzeba sprzedawać po kosztach, bo z tego, co wiem wyłączenie czasowe takiej elektrowni jest niemożliwe. Największe zapotrzebowanie na prąd jest w dzień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jakie Ty brednie piszesz że EA jest taką czystą energią. Po przez media tak krzyczą i wciskają ludziom te bajki. Tylko że tak naprawdę nie jest. I nie chodzi tu o wybuchy w elektrowniach tego typu których ludzie się obawiają. Chodzi o wykorzystany materiał jądrowy który potem trzeba gdzieś składować i wszyscy którzy przy tym pracują wiedzą jak potężne to niesie za sobą skutki. Masa tego wszystkiego jest składowana w wyznaczonych miejscach lecz niestety masa tego wydostaje się do ziemi a następnie do wód gruntowych. wszyscy chyba wiedza jakie są tego skutki. Część jest składowana w oceanach gdzie nikt tego nie pilnuje,a  potem wszyscy jedzą ryby. Już nie wspominam o okrętach które są zatopione i o próbach jarowych które tez nie są podawane do wiadomości publicznych. O najczystszej energii możemy mówić przy elektrowni wiatrowej i różnego rodzaju wodnych. Reasumując jeśli chodzi o całokształt EA począwszy od dostarczenia uranu do elektrowni i materiału radioaktywnego który później zostaje nie jest w ogóle tak różowo jak nam to mówią.

 

W porównaniu do innych elektrowni (oczywiście poza odnawialnymi) ilość odpadów jest bardzo mała, ale tak jak wspomniałeś są radioaktywne, niemalże nierozkładalne. Są składowane i nie przedostają się do środowiska. Do środowiska trafia o wiele więcej świństwa.

Nikt z Was nigdy nie myślał ile naszej planecie zaszkodziły testy jądrowe? EA to przy tym pikuś.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

W porównaniu do innych elektrowni (oczywiście poza odnawialnymi) ilość odpadów jest bardzo mała, ale tak jak wspomniałeś są radioaktywne, niemalże nierozkładalne. Są składowane i nie przedostają się do środowiska. Do środowiska trafia o wiele więcej świństwa.

Nikt z Was nigdy nie myślał ile naszej planecie zaszkodziły testy jądrowe? EA to przy tym pikuś.

 

 

Tylko ciągle te odpady jakimś cudem przedostają się z tych ich składowisk które są tak bezpieczne. Dodatkowo przez dziwne przypadki są odkrywane miejsca w których dzianym trafem znajdują się miejsca nie zabezpieczone, a znajdują się tam odpady z elektrowni EA.  Co do wybuchów jądrowych to oczywiście dodatkowe promieniowanie o którym się nie mówi publiczne tak samo jak w przypadku EA o odpadach. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jakoś nigdzie o tym nie czytałem ;) Tak jak powiedziałem ilości odpadów generowanych przez EA są mniej szkodliwe dla środowiska niż spalanie węgla w elektrociepłowniach.

EA i elektrociepłownie porównałbym do transportu samochodem i samolotem. Samochodem najwięcej ludzi się przemieszcza i jest największa śmiertelność. Samolotem jest mała śmiertelność ale w razie awarii wszyscy giną. 


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jakie Ty brednie piszesz że EA jest taką czystą energią. Po przez media tak krzyczą i wciskają ludziom te bajki. Tylko że tak naprawdę nie jest. I nie chodzi tu o wybuchy w elektrowniach tego typu których ludzie się obawiają. Chodzi o wykorzystany materiał jądrowy który potem trzeba gdzieś składować i wszyscy którzy przy tym pracują wiedzą jak potężne to niesie za sobą skutki. Masa tego wszystkiego jest składowana w wyznaczonych miejscach lecz niestety masa tego wydostaje się do ziemi a następnie do wód gruntowych. wszyscy chyba wiedza jakie są tego skutki. Część jest składowana w oceanach gdzie nikt tego nie pilnuje,a  potem wszyscy jedzą ryby. Już nie wspominam o okrętach które są zatopione i o próbach jarowych które tez nie są podawane do wiadomości publicznych. O najczystszej energii możemy mówić przy elektrowni wiatrowej i różnego rodzaju wodnych. Reasumując jeśli chodzi o całokształt EA począwszy od dostarczenia uranu do elektrowni i materiału radioaktywnego który później zostaje nie jest w ogóle tak różowo jak nam to mówią.

Do tego dochodzi jeszcze koszt demontażu i utylizacji elementów takiej elektrowni. Taki proces trwa około 10 lat i kosztuje więcej niż taka elektrownia zarobiła przez cały okres eksploatacji. Tak więc energia atomowa jest duuuuuużo droższa od innych rodzajów energii i bardziej uciążliwa dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Dokładnie. A kolega @milanreal1 trzeba się zagłębić w lekturę, a nie tylko ślepo wierzyć w to co nam sprzedają w mediach.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Jest jeden geodeta z wykrztałcenia co sie dorobił fortuny na naszej energetyce jadrowej   moze ktos wie  jego nazwisko (teraz jego firma fotografuje wasze pola)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dokładnie. A kolega @milanreal1 trzeba się zagłębić w lekturę, a nie tylko ślepo wierzyć w to co nam sprzedają w mediach.

 

O OZE miałem sporo na studiach, o energii atomowej wiele czytałem, więc sorry propagandy tv nie oglądam. Musze powiedzieć że wielka szkoda że EA nie powstała na początku lat 90, w końcu w Zarnowiec utopili ogromne pieniądze. Czy dziś warto to ciężko powiedzieć, biorąc pod uwagę że koszt jest znacznie większy niż 20-30 lat temu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
    • Przez kamils1118
      Witam. Czy będąc na ryczałcie i mając konto osobiste w banku spółdzielczym muszę zakładać drugie konto rolnicze żeby dostawać przelewy fakturowe np. za sprzedane bydło lub zboże? Wiem że dopłaty bezpośrednie mogą wpływać normalnie na konto osobiste.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj