quercus

Czarnobyl

Polecane posty

quercus    7

Ostatnio obejrzałem sporo filmów dokumentalnych i się zastanawiam co wy o tym myślicie ?? Te zdjęcia są po prostu szokujące .Wiem że coś takiego jest i że tam nikt nie mieszka ale zupełnie inaczej się czuje jak widzę tych którzy byli tam . Te zdjęcia zapierają mi dech w piersi nie chciał bym czuć to samo co Ci ludzie którzy musieli stamtąd uciekać .Wyraźcie swoje zdanie i opinie .

 

A oto kilka filmów :

http://pl.youtube.com/watch?v=cmllTYDScLI&...feature=related

http://pl.youtube.com/watch?v=cU2-QlbWzUI&NR=1

http://pl.youtube.com/watch?v=EMuxdG8bz70&...feature=related

http://pl.youtube.com/watch?v=ZM4UPBD7T7s&...feature=related

http://pl.youtube.com/watch?v=vpAs_X8OWK8&...feature=related

http://pl.youtube.com/watch?v=CqUtdi72JoQ&...feature=related

http://pl.youtube.com/watch?v=JhZXEocXEY0&...feature=related

 

To są tylko niektóre filmy z YT jest ich dużo więcej .


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jerzeli ludzie jezdza teraz na wycieczki do tego czarnobyla jak na jedym z filmów to chyba da sie tam zyc :P

P.S.Ciekawe jak by tam rosły rośliny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

No pewnie świecące zborze... :P NA pewno ta tragedia nie powinna się wydarzyć, ale elektrownie atomowe to dobre źródło pozyskiwania energii, jeśli są dobrze zabezpieczone przed właśnie awariami, atakami bombowymi itp...

 

Na pewno tam sie nie da żyć, bo choroba popromienna to straszna rzecz. Dzieci rodzą się zniekształcone, panuje bezpłodność i nowotwory... Ale najgorsze jest to, że radioaktywna chmura robi spustoszenie na ogromnym obszarze, a dymy np. z pożaru reaktora spadają z deszczem nawet w miejscach oddalonych o ponad 400km od miejsca katastrofy. :P


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Oglądałem kiedyś na DISCOVERY program właśnie o Czarnobylu i o wybuchu reaktora. Było tam kilka osób które przeżyły i opowiadały o swoich przeżyciach. Jeden z nich po wybuchu pobiegł do reaktora szukać swojego kolegi. Mówił że kiedy biegł to po ścianach płynęła świecąca woda. Inny natomiast na pamiątkę ma chorobę bez nazwy. Polega ona na tym że nie może mieć styczności z żadnymi produktami pochodzenia ropy i olejów. Jeżeli będzie miał z nimi styczność skóra zacznie mu odchodzić od ciała całymi płatami.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1witek1    2

jeśli chodzi o Czarnobyl to polecam gre Stalker: Cień Czarnobyla mozna zwiedzić elektrownie i jej okolice ( niedługo wyjdzie nowa częsci Stalker:Clear Sky ) lub Call of Duty 4 rowniez . Jeśli chodzi o tą tragedie naprawne nie powinna sie wydarzyc tyle ludzi cierpiących przez tą głupote . wszyscy którzy byli tam tuz po wybuchu ratownicy , wojsko byli skazani na śmierć predzej czy pozniej ich dosięgła http://pl.youtube.com/watch?v=Y8oVzYCBqNA&...feature=related

 

http://pl.youtube.com/watch?v=YpDzYl9Eb8g&...feature=related

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Grałem w S.T.A.L.K.E.R. Niestety ta gra jest za krótka :P . Gra ukazuje z dużą dokładnością jak to wygląda. Gre przeszedłem w 4 dni :P . Ale dodatek mam nadziej dorzuci trochę do gry ciekawych wątków .


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachles    0

kilka miesięcy temu też interesowałen się czarnobylem ale tak dokładniej to dlaczego doszło do wybuchu itd. naprawde straszna tragedia : (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

wow.

Zawsze sie balem filmow o takiej tematyce przerazali mnie ci ludzie w tych maskach, kojarzylo mi sie to z koncem swiata albo jakas zaglada, niektorzy to musieli przezyc :/.

Wie ktos co bylo prawdziwa przyczyna wybuchu? Moze jest ktos kto zyl w tym czasie i mogby opowiedziec jak to wygladalo u nas w Polsce z tego co slyszalem to pilo sie jakies plyny ale wiecje nic nie wiem.

Ten teren nie jest skarzony, bo tam chodza ludzie zreszta slychac jakis alarm moze nie wolno?


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Z tego co oglądałem to przyczyn było kilka .

1)Wada konstrukcyjna reaktora

2)Zostawianie młodej załogi na noc (bez opieki doświadczonej osoby)

3)Konserwacja reaktora dniu wybuchu.

 

Tam wymienili to jako najważniejsze przyczyny wybuchu.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalgin    1
Z tego co oglądałem to przyczyn było kilka .

1)Wada konstrukcyjna reaktora

2)Zostawianie młodej załogi na noc (bez opieki doświadczonej osoby)

3)Konserwacja reaktora dniu wybuchu.

 

Tam wymienili to jako najważniejsze przyczyny wybuchu.

 

Jeszcze powinno być wyłączenie zabezpieczeń.

 

W promieniu 40km od elektrowni jest teren wyłączony z użytku. Długie przebywanie w nim gwarantuje chorobe popromienną, a wszystkie rośliny są skarzone do tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

Najgorsze jest to, że tego typu elektrownie działają do dziś w byłym ZSRR. Ostatnio na geografi oglądaliśmy film o Czarnobylu. TAM SIĘ NIE DA ŻYĆ. Do tej pory napromieniowane są dzikie zwierzęta, ryby i rośliny (poziomki, jarzyny). Najgorsze są te choroby i mutacje, głowa prz oglądaniu spadała w dół...

 

Ciekawostka

Po wybuchu, na drzewach wyrosły ponad metrowe liście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjKrak    0
Grałem w S.T.A.L.K.E.R. Niestety ta gra jest za krótka :D . Gra ukazuje z dużą dokładnością jak to wygląda. Gre przeszedłem w 4 dni :P . Ale dodatek mam nadziej dorzuci trochę do gry ciekawych wątków .

 

Gra wcale nie jest krotka. Ja ja przechodze metoda jak najszybszego dotarcia do reaktora gora 1 dzien :D A wykonujac watki poboczne mozna grac spokojnie tydzien, ale to zalezy tez od tego ile poswiecamy na gre czasu :P

 

http://www.stalker.pl/index.php?site=static&staticID=2 tutaj jest opisane co wydarzylo sie 26 kwietnia 1986 roku.

 

Wycieczki do Prypeci sa bezpieczne pod warunkiem nie zblizania sie do wszelkich lasow, roslin itd. bo to one pochlonely najwiecej promieniowania. Budynki i ulice sa bezpieczne aczkolwiek zbyt dlugie przebywanie tam nie jest wskazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

takie cos znalazlem http://pl.youtube.com/watch?v=TOQzxQdviRc&...feature=related troche drastyczne zdiecia :/ co do powodu wyczytalem w komentach ze robili probe 4 reaktora na najnizsza energie i jakas rurka cos wody nir doprowadzala i reaktor wybuchl.

Zainteresowalo mnie to i cos dziwnego mnir tam ciagnie, moze chec uwiecznienia tego na fotach...

Czy jakies produkty ktore tam wniesiemy to one nabieraja jakiegos promieniowania i sa pozniej szkodliwe, np aparat?

 

ps. to chyba z hiroszimy http://pl.youtube.com/watch?v=Ljv9g4s2nZk&...feature=related drastyczne tez...


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz7604    238

Ostatnio w TVP był film o kłamstwach PRL i tam był urywek dziennika wieczornego z drugiego dnia po wybuchu. W tych dniach oficjalną wersją było to że była to malutka, rutynowa AWARYJKA. Siedziało sobie grono "profesorów" i przekonywało że wybuch nie miał ujemnego wpływu nawet na muchę siedzącą na reaktorze. To dla tych którzy uważają że w PRL-u wszystko było OK.

P.S może ktoś by się potrudził i odnalazł ten kawałek. Będe wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPL    0

To straszne co się stało. Rodzice mi opowiadali jak moja siostra się urodziła chwile po katastrofie to wszyscy brali szczepionkę na promieniowanie. W discovery było że sarkofag ma służyć przez 30lat zostało bodajże 8 więc co się stanie za 8 lat jak nikt się teraz nie interesuje Czarnobylem? A jeśli już będą chcieli to jak tam wejdą jak to czysta śmierć jak nie na miejscu to na choroby nowotworowe czy coś

 

p.s. grałem w stalkera ale go nie przeszłem. Do dziś stoję w misji w instytucie agroprom. Ja jeden na 11 żołnierzy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

W kombinezonach da rade(chyba) byl filmik jak tam ktos lazil w srodku.


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Mnie na studiach uczył FIZYKI gość który miał fioła na punkcie Czarnobyla na egzaminie zawsze była promieniotwórczość i on jako przyczynę podał to że reaktor miał iść do remontu i ruscy chcieli sprawdzić co się stanie jak wyłączą chłodzenie reaktora - widać co się stało

 

W USA też był podobny przypadek tylko że oni mają innej budowy reaktory tzn maja jeszcze 1 obudowę reaktora i tylko niewiele się wydostało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPL    0

ale wiadomo jak to jest. Ruscy a USA. Inna technika inne myślenie. A ostatnio nas ruscy bombą nuklearna straszyli że jak wybudujemy tą tarczę choć wiedzą że to nie przeciwko im

 

W 86 roku rządził Gorbaczow? On nie był taki straszny i moim zdaniem nie dopuściłby do eksplozji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
takie cos znalazlem http://pl.youtube.com/watch?v=TOQzxQdviRc&...feature=related troche drastyczne zdiecia :/ co do powodu wyczytalem w komentach ze robili probe 4 reaktora na najnizsza energie i jakas rurka cos wody nir doprowadzala i reaktor wybuchl.

Zainteresowalo mnie to i cos dziwnego mnir tam ciagnie, moze chec uwiecznienia tego na fotach...

Czy jakies produkty ktore tam wniesiemy to one nabieraja jakiegos promieniowania i sa pozniej szkodliwe, np aparat?

 

ps. to chyba z hiroszimy http://pl.youtube.com/watch?v=Ljv9g4s2nZk&...feature=related drastyczne tez...

 

Zwyczajna ludzka ciekawość i chęć poznania czegoś co jest zakazane :D

 

Najgorsze jest to, że tego typu elektrownie działają do dziś w byłym ZSRR. Ostatnio na geografi oglądaliśmy film o Czarnobylu. TAM SIĘ NIE DA ŻYĆ. Do tej pory napromieniowane są dzikie zwierzęta, ryby i rośliny (poziomki, jarzyny). Najgorsze są te choroby i mutacje, głowa prz oglądaniu spadała w dół...

 

Ciekawostka

Po wybuchu, na drzewach wyrosły ponad metrowe liście.

 

No przy takiej ilości promieniowania i zmianach w genach komórek to mogło się stać .

 

Gra wcale nie jest krotka. Ja ja przechodze metoda jak najszybszego dotarcia do reaktora gora 1 dzien :P A wykonujac watki poboczne mozna grac spokojnie tydzien, ale to zalezy tez od tego ile poswiecamy na gre czasu :P

 

http://www.stalker.pl/index.php?site=static&staticID=2 tutaj jest opisane co wydarzylo sie 26 kwietnia 1986 roku.

 

Wycieczki do Prypeci sa bezpieczne pod warunkiem nie zblizania sie do wszelkich lasów, roslin itd. bo to one pochlonely najwiecej promieniowania. Budynki i ulice sa bezpieczne aczkolwiek zbyt dlugie przebywanie tam nie jest wskazane.

 

To prawda. Ale ciekawe jest to że w budynkach nie ma tego napromieniowania co jest w lasach. Ciekaw jestem ile jeszcze pokoleń będziemy odczuwać skutki tego wybuchy i kiedy teren naokoło Czarnobyla nada się ponownie pod zamieszkanie...(pewnie nigdy)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

no piootr przez wyłączenie chłodzenia to wszystko ;/ później był problem z uruchomieniem. a po katastrofie jak MI-21 to zasypywali to pilotom dali medal a oni zmarli na chorobę popromienną...tyle zrobili ze obłożyli kabiny tych MI płytami ołowianymi...

a ta szczepionka co ty marcin piszesz to był płyn lugola czyli mieszanka jodu z jodkiem potasu i to miało chronić tarczyce

z tego co wiem budują nowy sarkofag który pozniej wciagną na ten stary po czymś w stylu szyn


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rosyjska technologia nie była taka zła, ale zawiniła obsługa. W tamtych czasach w energetyce jądrowej najlepszą technologię mieli Francuzi (miały z niej korzystać polskie elektrownie). Jakiś czas temu czytałem artykuł o terenie dookoła Czarnobyla i podobno przyroda bardzo dobrze sobie poradziła, rzeki są pełne ryb, rosną rośliny itp. Pisali, że myśliwi upolowali tam jelenia , a jak sprawdzili w domu poroże licznikiem Geigera to zaczęli uciekać :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

Podobno te pierwiaskti "znikaja" 40 000 albo 300 000 lat takie liczby byly podane w komentach pod filmami.

Co do tego ze rosliny pochlonely tego wiecej to chyba dlatego ze to zyjace organizmy.


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
    • Przez kamils1118
      Witam. Czy będąc na ryczałcie i mając konto osobiste w banku spółdzielczym muszę zakładać drugie konto rolnicze żeby dostawać przelewy fakturowe np. za sprzedane bydło lub zboże? Wiem że dopłaty bezpośrednie mogą wpływać normalnie na konto osobiste.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj