Skocz do zawartości

Zdjęcie

john deere 6mc vs deutz agrotron k420

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share snickers_2005

snickers_2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 23 maj 2014 - 22:38

john deere 6mc vs deutz agrotron k420 Witam. W ciągu najbliższych tygodni muszę zdecydować się na zakup któregoś z tych ciągników. Cena jest praktycznie taka sama, kwestia tylko wyboru ciągnika. Oferowano mi również Same virtus 110 ale nieco drożej. Poniżej opiszę główne wady i zalety ciągników:

John Deere 6110MC
+duża pojemność silnika, stosunkowo wysoki moment obrotowy
- egr, doc, common rail, dpf, teoretycznie duże spalanie,

Deutz agrotron k 420:
+sprawdzona konstrukcja, prosty osprzęt silnika (zwykła pompa), teoretycznie niskie spalanie, drugi zbiornik oleju w wersji b
-ponoć mułowaty, niski moment obrotowy

Same virtus:
+nowy design, teoretycznie bardzo niskie spalanie (wg. dealera), skrzynia 60/60
- mała pojemność silnika (3600), common rail, stosunkowo sporo elektroniki (kontrola trakcji i inne zbędne bajery), teoretycznie najniższa moc z tych trzech

Możecie mnie poprawić jeśli napisałem coś nie tak. Dodam że ciągnik ma być głównym w gospodarstwie 33ha (trzoda chlewna), do pomocy są 3 mniejsze ciągniki. Będę wdzięczy za wszelkie wskazówki. Oczywiście czekam na propozycje innych marek z zastrzeżeniem że ciągnik ma być w okolicach 110km oraz 200tys netto.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
john deere 6mc vs deutz agrotron k420 Dzisiaj, 15:35
  •  

#2 Share Radek9833

Radek9833

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 24 maj 2014 - 13:32

john deere 6mc vs deutz agrotron k420 case maxxum 115

#3 Share Marekjd5090R

Marekjd5090R

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 26 maj 2014 - 19:22

john deere 6mc vs deutz agrotron k420 bierz oczywiście że John deere to jest najlepsza seria która wyszła sam będę go kupywał ;)

#4 Share maho52

maho52

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 26 maj 2014 - 20:38

john deere 6mc vs deutz agrotron k420 O tej nowej seri JD to słyszałem różne opinie , nie koniecznie pozytywne :( . Kuzyn kupił df k410 ma obecnie 2.5tys mth spisuje się wręcz wspaniale .A tak w ogóle zdobędziesz jeszcze serie k400 ? , o ile dobrze wiem to ta seria została wycofana a zastąpiła ją seria 5 . A co do same to nie wiem , ale przypuszczam że będzie spisywał się dobrze , w końcu na podzespołach DF . Jak byś brał DF to na profilne ?
Ja osobiście jak bym wybierał to bym brał DF z tych maszynek co wypisałeś . Jak cenowo wyglądają i co mają w wyposażeniu ?
(jak bym brał ciągnik do siebie to bym brał raczej fendt mam parę maszynek z tej o to serii wiem troszkę drogie ale naprawdę warto lub ewentualnie MF )

#5 Share snickers_2005

snickers_2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 26 maj 2014 - 21:30

john deere 6mc vs deutz agrotron k420 Stoi jeszcze kilka agrotronów k 410 i 420 na placu z rocznika 2013. Ceny od 183 za agrotrona K410 ww wersji A aż do 205tys za agrotrona K420 w wersji B. Wersji profiline już chyba nie ma. Dla ciekawości powiem że mają przyjechać jeszcze agrotrony k610 w czerwcu w cenie ok. 230 netto - super okazja ale ciągnik torchę za duży i za drogi jak dla mnie. Same kosztuje 205tys i też jest z rocznika 2013. Byłem dziś u innego dealera to df 5110 na szerszych oponach, z amortyzacją kabiny, fotelem pneumatycznym, fotelem pasażera, klimatyzacją, skrzynia 30+30 z przednim tuz wycenił na 218 do lekkiej negocjacji (ciągnik na zamówienie, oczekiwanie jakieś 3 miesiące). Skłaniam się raczej ku ciągnikom sdf. W johnie martwi mnie spalanie i w dalszej prespektywnie ten dpf. Massey od zawsze mi się podobał, ale nie chce się pchać w to adblue. Stoi jeszcze u pobliskiego korbanka 5460 - ciekawe na ile by go wycenili, duże znaczenie ma dla mnie równiez finansowanie. Akurat w johnie i deutz-u wychodzi dojść korzystnie.

#6 Share maho52

maho52

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 26 maj 2014 - 22:06

john deere 6mc vs deutz agrotron k420 Adblue zawsze można po gwarancji wywalić :D . A co do mf 5460 to bardzo ciekawy ciągniczek miałem okazje troszkę nim polatać zrobił pozytywne wrażenie . A co do JD to wg mnie JD się sprzedał . Te mniejsze serie są składane w wielu różnych fabrykach , nie wziął bym tego małego JD . Jak już bym brał to JD sera 7 :P to jeszcze w miarę chodzi i wygląda . Wspominałeś że DF mułowaty , jak wspomniałem wyżej kuzyn ma tego k410 głównie do pomocy chodzi , nawet zrywny ten ciągnik jest . Pług kvernelanda obracalny 4x45 bezproblemowo ciągnął .

#7 Share snickers_2005

snickers_2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 26 maj 2014 - 22:49

john deere 6mc vs deutz agrotron k420 Teraz tylko decyzja czy brać sprawdzoną technologię agrotrona K czy nowocześniejszą deutz-a 5:) Agrotrona chyba jeszcze w Niemczech składali, teraz już tylko Italy:)

#8 Share maho52

maho52

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 27 maj 2014 - 21:18

john deere 6mc vs deutz agrotron k420 O ile dobrze się orientuje to ta seria 5 ma mniejszą pojemność silnika . W kabinie chyba podobnie mają ;p
A jeśli można wiedzieć z jakiej firmy chcesz wziąść deutza ?

#9 Share snickers_2005

snickers_2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 27 maj 2014 - 21:34

john deere 6mc vs deutz agrotron k420 Fino Chełm lub Savona Rudnik Szlachecki. Pojemność mniejsza ale przykładowo agrotron K 420 o mocy 112km ma 398 Nm a deutz 5110 o mocy 105km ma już 440Nm. Nowy deutz ma common rail i sam już nie wiem na co się zdecydować bo cenowo nowy wyjdzie tak samo lub niewiele drożej.

Edytowany przez snickers_2005, 27 maj 2014 - 21:34.

#10 Share maho52

maho52

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 27 maj 2014 - 22:12

john deere 6mc vs deutz agrotron k420 Tu już ciężki wybór , starszą serie chyba byś więcej utargował . A jakie wyposażenie dodatkowe Cię interesuje ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share snickers_2005

snickers_2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 28 maj 2014 - 07:26

john deere 6mc vs deutz agrotron k420 Ciągnik w zasadzie ma być jak najprostszy, z wyposażenia to szersze opony, fotel pneumatyczny i amortyzacja kabiny, obroty wałka eco, przedni podnośnik i chyba tyle. Starsze agrotrony maj.ą fajną rzecz a mianowicie dwa zbiorniki na olej (we współpracy z moimi starymi maszynami sprawdziłoby się idealnie). Skrzynia jak najprostsza nie potrzebuję xxx biegów zmienianych w xxx zakresach:)

#12 Share toodziala

toodziala

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 28 maj 2014 - 08:29

john deere 6mc vs deutz agrotron k420 stałem przed takim samym wyborem ale mam kolegę co pracował w kilku serwisach to radził mi wziąć jd tylko 6 serie bo te niższe były składane na wschodzie a od 6 serii w niemczech w mf 5 serii są słabe skrzynie strasznie awaryjne co do df to sporo go trzeba dociążyć aby dobrze pracował dlatego bede brał jb 6 mc

#13 Share snickers_2005

snickers_2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 28 maj 2014 - 12:18

john deere 6mc vs deutz agrotron k420 DF i JD mają bardzo zbliżoną masę. DF nawet rozstaw kół ma trochę większy. John deere wydaje się dość duży przez tą ramę ale tak naprawdę to bardzo zbliżone ciągniki. A jak ze spalaniem w takim jd by było? Bo sama pojemność zbiornika paliwa mnie trochę przeraża.

#14 Share maho52

maho52

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 28 maj 2014 - 14:09

john deere 6mc vs deutz agrotron k420 Spalanie to deutz będzie miał mniejsze . JD to wiadomo czy pełen czy pusty to tą swoją dawkę musi spalić . W transporcie DF o wiele lepiej wypada . Ja osobiście do tych nowych JD nie jestem przekonany .

#15 Share toodziala

toodziala

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 28 maj 2014 - 16:50

john deere 6mc vs deutz agrotron k420 sama masa to nie wszystko tylko rozłożenie masy wpływa na uciąg a z tego co sie orientuje to jd ma lepsze ale każdy robi jak uważa

#16 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 28 maj 2014 - 17:11

john deere 6mc vs deutz agrotron k420 Zgadza się ważne jest rozłożenie przód/tył, co z tego jak mało spali jak w polu będzie się dusić taki ciągnik jedynie jako pomocniczy, jd swoje łyka ale w polu ciągnie.

#17 Share maho52

maho52

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 28 maj 2014 - 17:46

john deere 6mc vs deutz agrotron k420 Deutz fahr k410 [podkręcony do 120 koni] Ciągnie sobie pług kverneland 150 S Vaiomat [4 korpusy z packomatem] Radzi sobie bezproblemowo . Te nowe silniki JD są strasznie zamulone . Wujek posiada JD 6930 i kupił sobie niedawno JD 6170m [po 2 tygodniach już zaczeły się problemy ] . Starszy model JD radzi sobie o wiele lepiej . W tym nowym nie czuje tych 170 koni . Deutz owszem wydaję się mniej masywniejszy , ale naprawdę radzi sobie znakomicie .

#18 Share snickers_2005

snickers_2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 28 maj 2014 - 23:46

john deere 6mc vs deutz agrotron k420 Kolego Tomek90 możesz swoje posty poprzeć jakimiś faktami dotyczącymi tych modeli? Bo pisanie "jd swoje łyka ale w polu ciągnie" wogóle do mnie nie przemawia. Liczą się dane techniczne a nie legendy wokół marki.

#19 Share Janosik82

Janosik82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 29 maj 2014 - 06:30

john deere 6mc vs deutz agrotron k420 kolego ja bym kupił na twoim miejscu Valtre N103.4 jako ciągnik główny, weź sobie na testy i sam zobaczysz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 29 maj 2014 - 12:04

john deere 6mc vs deutz agrotron k420

Kolego Tomek90 możesz swoje posty poprzeć jakimiś faktami dotyczącymi tych modeli? Bo pisanie "jd swoje łyka ale w polu ciągnie" wogóle do mnie nie przemawia. Liczą się dane techniczne a nie legendy wokół marki.

Bajka że jd musi spalić na pusto czy pod obciążeniem do ciebie przemawia? Mam ciągnik z silnikiem dps i kombajn JD na spalanie nie narzekam, a i na brak mocy także.

Dodaj odpowiedź