BelarusMTZ

Zapowietrzanie się Belarus 952.4

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Uziu92    7886

wlasnie w tych srubach przelewowych sa bardzo male oczka , wejdzie paproch zatknie sie i traktor stoi, za dobrze to nie jest rozwiazane , oczka mogly by byc wieksze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Te dziurki w tych srubach mozna sprubowac rozwiercic ale nieduzo zeby przy odkrecaniu sie nie urwaly.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9108

Jak kupiłem ciągnik, to przez kilka tygodni wyciągałem z przewodów paliwowych i odstojnika padłe muchy i inne robaki, które zatykały przewody, głównie śrube na wejściu do odstojnika. Ciągnik stał kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

ja wlasnie kombinowalem czy by ich nie rozwiercic zeby ewentualnie paproch pociagnelo dalej do filtrow, ale ucielem rurke w zbiorniku a sruby z oczkami zostaly tak jak byly i jest okej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maretekk2    12
Napisano (edytowany)

witam! koledzy mam podobny problem w moim 920.2 Mianowicie w sezonie jest ok a problem pojawia się zimą - chyba że to przypadek Dzisiaj odpaliłem go i pojechałem z obornikiem na pole Wróciłem i dopiero na podwórku zaczął dziwnie pracować, tak jakby na niższych obrotach i dusił się. W końcu zgasł Odpaliłem i szybko zdążyłem wjechać jeszcze do garażu. Tam jak zgasł tak już nie udało się. Dodam że zawsze na zimę zmieniam filtr na nowy, odstojnik czyszczę a paliwo zalewam arctik Podobny problem miałem rok temu To właśnie mnie dziwi że ciągnik pracował z dobre pół godz po czym ja mu w gaz a on zgasł... Może gdzieś powietrze łapie czy syf jakiś siedzi? pompa to czeska motorpal. A jakie znaczenie ma korek od paliwa? musi on być szczelnie zakręcony, ma on jakiś odpowietrznik?

 

Kolega Uziu92 pisze że uciął rurkę w zbiorniku Rozumiem że żeby tam się dostać trzeba zdemontować fotel kierowcy i wyjąć tą blaszaną pokrywę podłogi?

Edytowano przez maretekk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

tak kolego, ja mialem pronara ale to jest to samo, trzeba wyjac fotel, pozniej jest tam kawałek pokrywy jak dobrze pamietam, pozniej smok przykrecony na srubeczki, cale to sie wyjmuje. Jak masz pewne paliwo i dobre filtry, to moze gdzies wody bylo troche i przylapalo, woda lubi sie skraplac tym bardziej jak metalowy zbiornik, sprobuj najpierw dmuchnac w przewod ktory doprowadza paliwo ze zbiornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Kiedyś znajomy miał problemy z ciągnikiem, bo zimą, na zimowym paliwie nie chciał chodzić. Moja 330M na zwykłym latała całą zimę.

Może masz gdzieś słaby przepływ, paliwo odrobinę gęstnieje i staje.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maretekk2    12

No właśnie to wszystko jest dziwne... paliwo dobre, filtry wymienione Zrobię najpierw tak jak pisze Uziu92, dmuchnę sprężarką w ten przewód. Ale czy to normalne że pompka ręczna w tej chwili lekko chodzi i nic nie tłoczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

jak lekko chodzi i nic nie tłoczy to paliwo do niej nie dopływa, albo Ci sie zapchalo tam gdzie wszystkim przewaznie, albo jakis korek lodu sie zrobil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Podlaskie, Siedlce...

Sami swoi.

 

U mnie tak jakby "przeskakuje" pompka ręczna i pluje paliwem, ale nie zapowietrza się.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

Mam problem w mtz 82 . Zapowietrza sie pompka chodzi lekko jakby nic nie pompowala a jest nowa pomaga tylko i jedynie wyjac filtr i pompowac wtedy pompka daje wlozyc filtr zakrecic prysnac samostartu i odpali . Dodam ze jak paliwo w puszce filtra jest ponad poziom wlewu to jakos nie daje dobrze tak jakby paliwo cofalo sie przez pompke. A jeszcze jedno zalozylem maly zaworek zwrotny przed wczesniej uszczelnionym odstojnikiem i to samo brakuje paliwa popyrka zgasnie albo nie


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belan952    0

Sprawdź wszystkie przewody a szczególnie dwa co idą od baka , zdejmij siedzenie odkręc podłogę i będziesz widział 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

To jest mtz 82 tam wszystko jest na wieszku a problem ustapil jak wymienilem filtr i nalalem w ta puszke z filtrem paliwa. Dziwne troche bo stary filtr jak nowy byl. Ale wazne ze jest ok


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykb2736    87
Odświeżam, mam problem ze swoim belarusem 952.4 zapowietrzyl się wyelimonowalem wszystkie możliwe przyczyny poczynając od szczelności smoka ostojnika itd, ominalem ostojnik włożyłem przewód do banki z palowem który idzie z ostojnika do pompki i nadal idzie powietrze. Czyżby pompka lapala powietrze miał ktoś podobna sytuacje? Dodam że do samej pompy idzie powietrze z paliwem wszystkie przewody po kolei popuscilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Llukas123
      Witam wszystkich
      Prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu w Belerus-ie 920... Dokladnie rzecz biorac jakims cudem olej z układu hydrualicznego przedostaje sie do skrzyni biegow... Czy ktos z forum mial styczność z taka awaria ?? Bylem u paru znajomych rolnikow, ale kazdy mowil co innego...jeden z nich  stwierdzil ze to wina pompy hydraulicznej 
      Jak myslicie .. Pozdrawiam 
    • Przez toobek
      Witam szanownych kolegów. Mamy taki problem z kuzynem. Posiada on BELARUSA 952 i gdy naciśnie przycisk do grzania świecy płomieniowej to załącza się również rozrusznik. Nie zawsze się tak dzieje, powiedzmy raz na 5 naciśnięć. Rozebraliśmy deskę rozdzielczą, wszystkie wiązki. Przekaźnik od świecy działa prawidłowo świeca grzeje, ale czasami również odpala. Może ktoś się orientuje gdzie szukać przyczyny, albo miał ktoś taki problem? Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam !!
    • Przez grodzioman
      Panowie ratujcie. Potrzebuję opis bądź zdjęcie jak podłączyć przewody do stacyjki do Belarusa 920 2007r. Wypadła mi stacyjka podczas wymiany i rozłączyły się przewody.  Stacyjka nowego typu, nie moge się połapać który był gdzie. Sprawa dość pilna bo zostałem bez tura przy bydle. 😒
    • Przez potok
      Czy jest możliwe zamontowanie wysprzęglika i pompki od innego ciągnika aby praca sprzęgła była bardziej wygodna.
       
    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam , szukam mechanika od silnika d243 Pronar Mtz Belarus , ciągnik to Pronar 82 SA ale silniki mają jednakowe jak inne pochodne modele ... Jeśli ktoś miałby namiary na mechanika to bardzo byłbym wdzięczny . Województwo Śląskie .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj