Polecane posty

ViconRf130    2

Witam posiadam prasę Vicon Rf130. Wczoraj przy belowaniu wyskoczył mi błąd E-01 i nie da rady owinąć beli siatką jak i sznurkiem . Na sterowniku po tym błędzie nie pokazuje mi komend . Może ktoś wie jaka może być tego przyczyna ? Z góry dziękuje za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolandVip    0

Tel do serwisu pewnie odpowiedzą ci na pytanie, skoro błąd to może jakiś czujnik daje zły sygnał na komputer i maszyna nie pracuje jak powinna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszko    0

mam problem z moim vicusiem mianowicie wszystko ładnie owija liczy obroty ale nie zatrzymuje ani nie odcina siatki tylko cały czas owija, co moze byc przyczyną? prĄd JEST 13,6A czy to jest dobry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego co sobie przypominam to jest tam siłownik elektryczny który podaje siatke i poźniej idzie w dół zwalnia nóż, może nie dochodzi do niego, zobacz co dzieje pod osłoną może wystarczy tylko regulacja.


Elektronika  Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Naprawy Sterowników, Liczników, Modułów, czujników itp

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zizuza    6

Sprawdź  przyciskiem "reset"czy odblokuje nóż..Jak siłownik się opuści max do dołu i zwolni nóż to bankowo masz czujnik liczący obroty popsuty-do wymiany 400zł netto lub można spróbować go naprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszko27    0

czujnik obrotów jest raczej dobry ponieważ liczba obrotów na kompie się zgadza z ilością obrotów na balocie, może być cos z tym siłownikiem ponieważ chodzi ten siłownik ale nie dociska do końca do noża, niewiem czy to nie może być przez to że siatka jest zbyt mocno naciągnięta, co o tym myślicie??


albo może nóż tępy bo koniec siatki o ile utnie jest taki poszarpany nie jest równy tylko tak jakby urwany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antek21    1

Witam kolegów. Wczoraj chciałem uruchomić mojego Vicona i d*pa.... wszystko ładnie pieknie ale,,,

-jeżeli właczone jest automatyczne owijanie to poda siatkę ale kreci ja cały czas dotad aż zatrzymam wałek i nie obcina siatki

-z recznego nie poda siatki wogole bo ten pizdnik co napina pasek wysuwa sie tylko na troche i walce nie zakrecą sie wogole... prosze o pomoc


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Sprawdź czy siłownik elektryczny pracuje dobrze, znaczy w pełnym zakresie. i czy wyskakuje Ci jakiś błąd na sterowniku?


Elektronika  Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Naprawy Sterowników, Liczników, Modułów, czujników itp

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszko27    0

no właśnie mam ten sam problem wszystkie styki poczysciłem połączenia na smaraowałem wazelinką i zobacze w czwartek czy to coś da.

jak nie bedzie działało to nie wiem co robić, mmoże jeszcze spróbuje bezpośrednio pociągnąć kable z akumulatora ale czy to coś da ciągnik jest nowy JD wtyczka na trzy bolce więc nie pod zapalniczke raczej powinno być oki.

czy może za mocno naciągnieta jest siatka i jest dość gruba więc nie ma mocy jej docisnąć?

napisz jak rozwiążesz ten problem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grybek3    33

jak nie owija siatka to sprawdźcie czy noz macie zapięty. bo jak nie to siatki nigdy nie poda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grybek3    33

niedawno miałem problem ze nie ucinalo mi siatki. wina jest w siłowniku który puszcza nóż. trzeba go rozkręcić i wyczyścić gwint.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelmada22    0

Witam mam problem z viconem rf130 wyskoczył błąd E01 siłownik cały czas podaje siatkę i nie chce wracać.na ręcznym wraca ktoś coś poradzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian315    4
Dnia 29.05.2021 o 21:25, Pawelmada22 napisał:

Witam mam problem z viconem rf130 wyskoczył błąd E01 siłownik cały czas podaje siatkę i nie chce wracać.na ręcznym wraca ktoś coś poradzi 

Też często mam ten problem w tej prasie,  w jaki sposób ręcznie cofnąć siłownik ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Spoldriver
      Witam, poszukuje zaworu ciśnieniowego napinacza pasów do prasy Vicon rv 187, lub zestawu uszczelek do tego zaworu, lub jakiegoś specjalisty od hydrauliki który by mi ten zawór zrobił. Okolice Kościana (woj. Wielkopolskie). Jeśli ktoś ma takowy na sprzedaż, albo jakieś namiary na kogoś to proszę o info, pozdrawiam
    • Przez luki987654321
      Witam, proszę użytkowników prasy o napisanie na co zwrócić uwagę podczas oglądania prasy tak aby nie nadziać się na jakiegoś gruza z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez Goldenj
      Witam.
      Nie wiem czy to normalne, ale przy prasowaniu słomy część przedostaje się nad pasy i w momencie zamykania klapy tylnej słoma podchodzi tam gdzie jest czujnik i nie widzi, że klapa jest zamknięta. A czasem nawet tak podejdzie, że klapa rzeczywiście się nie domknie. Czy da się wyeliminować to zjawisko? Może problemem jest różna siła naciągu pasów? Zauważyłem, że jeden jest mocniej naciągnięty od innych. Czy może o co innego chodzi?
       

    • Przez luki987654321
      witam, rozglądam się za prasą pasową i interesuje mnie prasa vicon rv1601 i rv1901 proszę o opinie użytków. z góry dziękuję za opinie.
    • Przez piotr820
      Witam
      Nie znalazłem takiego tematu więc zakładam nowy.
      Tak jak w tytule, interesuję mnie opinia na temat pras zmiennokomorowych Vicon. Jakie awarie w nich mieliście??? ile bel itp...
      Z tego co wyczytałem to ta firma, to jest połączanie Kvernelanda z Viconem.
      Na co zwrócić uwagę przy zakupie??? Jak stwierdzić przebieg po stanie pasów (czy są jakieś ząbki/schodki które się ścierają po jakimś tam przebiegu tak jaki w JD)???
      Czy wszystkie Vicony mają wiązanie na 2 sznurki??
      A te Vicony to to samo co Greenland??? Jakie jeszcze są prasy tej samej budowy??? Bo np. dziś oglądałem Riviere, Greenlanda i DF i to jest jedno i to samo...
       
      Co myślicie o tejhttp://allegro.pl/prasa-zwijajaca-rolujaca-vicon-rv-157-grenland-i3894313237.html ??? Cena bardzo przystępna, choć w ten przebieg to nie wierzę...
      A gdzie sprawdzić rok produkcji, bo na tabliczce znamionowej nie znalazłem?? No na felgach jest, ale felgi można zmienić...
      Sorki za tyle pytań.
      Pozdrawiam: piotr820
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj