Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa Unia Famarol 1.8 vd Opinie

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawelo815

pawelo815

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 21 maj 2014 - 19:43

Składam wniosek na młodego rolnika i właśnie zastanawiam się czy wziąć tą prase czy Newhollanda. Chodzi o cene. Mógłbym posłuchać waszych opinii na temat tej prasy ? Jak działa rotor, bo słyszałem ze sie często psuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa Unia Famarol 1.8 vd Opinie Dzisiaj, 17:33
  •  

#2 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 21 maj 2014 - 19:52

Prasa Unia Famarol 1.8 vd Opinie jak cene nie gra zbytnio roli to nie zawracaj sobie głowy Famarolką i bierz NH BR6090

#3 Share pawelo815

pawelo815

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 21 maj 2014 - 20:05

Prasa Unia Famarol 1.8 vd Opinie Właśnie dostałem taką propozycje 92tys za newhollanda a za unia famarol 75 tys

#4 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 21 maj 2014 - 20:13

Prasa Unia Famarol 1.8 vd Opinie a noże bierzesz ?

#5 Share pawelo815

pawelo815

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 22 maj 2014 - 07:09

Prasa Unia Famarol 1.8 vd Opinie tak właśnie wszystko już jest z nożami wycenione

#6 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport

Napisany 22 maj 2014 - 08:20

Właśnie dostałem taką propozycje 92tys za newhollanda a za unia famarol 75 tys

kolego jak cena nie gra roli to z czystym sumieniem odradzam ci prasę Unii Famarol. sam posiadam taką maszynę od nowości i to jeszcze pierwszy wypust był jak ją kupowałem kilka lat temu i maszyna jest po prostu beznadziejna! materiał jeżeli chodzi o rotor jest miękki jak masło już kilka razy go spawałem,ale najgorszym problemem i najbardziej wkurzającym jest łatwość rozregulwania bo jak jest ustawione wszystko dobrze to ładnie chodzi i bele robi naprawde ładne ale jak już coś nie tak jest to póżniej pół dnia szukasz o co jej chodzi, komputer sterujący też pozostawia wiele do życzenia.
Ale to jest moje zdanie i jak bym miał kupować prasę to w życiu nie brałbym jakiegoś wynalazku mimo nawet atrakcyjnej ceny, natomiast te nowsze modele są już niby lepsze bo sąsiad ma taką samą tylko w nowym design i bardzo ją chwali.

#7 Share pawelo815

pawelo815

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 22 maj 2014 - 20:39

Prasa Unia Famarol 1.8 vd Opinie ok dzięki wielkie za opinie chyba wezme tego newhollanda BR 6090 :)

#8 Share krzysferguson

krzysferguson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 03 maj 2016 - 18:18

kolego jak cena nie gra roli to z czystym sumieniem odradzam ci prasę Unii Famarol. sam posiadam taką maszynę od nowości i to jeszcze pierwszy wypust był jak ją kupowałem kilka lat temu i maszyna jest po prostu beznadziejna! materiał jeżeli chodzi o rotor jest miękki jak masło już kilka razy go spawałem,ale najgorszym problemem i najbardziej wkurzającym jest łatwość rozregulwania bo jak jest ustawione wszystko dobrze to ładnie chodzi i bele robi naprawde ładne ale jak już coś nie tak jest to póżniej pół dnia szukasz o co jej chodzi, komputer sterujący też pozostawia wiele do życzenia.
Ale to jest moje zdanie i jak bym miał kupować prasę to w życiu nie brałbym jakiegoś wynalazku mimo nawet atrakcyjnej ceny, natomiast te nowsze modele są już niby lepsze bo sąsiad ma taką samą tylko w nowym design i bardzo ją chwali.

witam, chciałem zapytać jeżeli można wiedziec z którego roku masz ta prase bo ja mam taką sytauacje znajomy wzioł w 2011 roku prase 1,8 vd na sapard w tym doku ją może sprzedać i chce sprzedać nie zrobiła ona ani 1 bala (jest to pewne) chce za nią okolo 50 tys ja zastanawiałem się nad nową metal fachu z 562 z rotorem siatką nożami ona by wyszła w granicach 55 tys nówka i teraz mam dylemat nie wiem co robić doradził by mi ktoś dodam że nie posiadam dużego gospodarstwa i ta kwota to juz jest górna , zachodnich używek troche się boje

#9 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport

Napisany 04 maj 2016 - 12:14

moja jest z 2008 roku ale z tego co słysze już ją na tyle poprawili że podobno jest i tak najlepsza z polskich pras

#10 Share krzysferguson

krzysferguson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 04 maj 2016 - 20:32

moja jest z 2008 roku ale z tego co słysze już ją na tyle poprawili że podobno jest i tak najlepsza z polskich pras

dzięki :) ja decyzji nie moge podjąć czy tą famarol z 2011 roku  czy metal fach z 562 nową może przed żniwami rostrzygnie się ten dylemat :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share tractor560

tractor560

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 09 październik 2016 - 18:38

Jaka jest cena i opinie o prasie Unia 1.8 v ?

New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

#12 Share Rolnik7343

Rolnik7343

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 09 październik 2016 - 18:52

Za dużo o niej ci nie powiem bo nie posiadam ale kolega posiada 1.8 Vd jak prasuje u mnie to zawsze kawałek z nim pojade i od razu ci powiem te prasy nie lubią jak dużo masy idzie w podbieracz poprostu bardzo łatwo o zapchanie w dużych wałach :wacko: gdzie inne prasy z rotorem nie miały by wiekszego problemu 

#13 Share mariusz27

mariusz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze rolnictwo

Napisany 09 październik 2016 - 19:39

bzdury piszesz ja mam tyle tylko ze 1.8 VD i od roku nie dazylo sie i rowalone bele prasowalem slomy siano z predkoscia ok 9-10 km i nie ma problemu . Jedyna polska prasa warta swojej ceny i jakosc jest napradwe na wysoki poziomie poza tym kazda maszyna trzeba pracowac z glowa a nie gaz w deche i aby do przodu.

zetor team
ZIELONA STRZALKA

#14 Share Rolnik7343

Rolnik7343

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 09 październik 2016 - 19:58

Czy ja wiem czy bzdury ... pisze jak jest :)

#15 Share Mateusz2424

Mateusz2424

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 09 październik 2016 - 20:24

Prasa Unia Famarol 1.8 vd Opinie 3 lata prasuje ta prasa. slome siano siano kiszone. belki robi piekne dobrze zbija. dziennie potrafie zrobic nawet do 400 belek. predkos nawet do 13km/h zapchalem ja tylko raz i to z mojej winy. ogolnie bardzo polecam.

#16 Share pp1208

pp1208

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 09 październik 2016 - 20:36

Prasa Unia Famarol 1.8 vd Opinie mam unię 1.8DD i po 2,5 tys bel już małe problemy się pojawiają. tzn dwa łańcuchy wymienione i czujnik od siatki czasami głupieje. A tak to dobra prasa. z jakim ciągnikiem by u ciebie chodziła ?

#17 Share mariusz27

mariusz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze rolnictwo

Napisany 09 październik 2016 - 20:48

prasa jak pisza koledzy jest naprawde dobra z polskich lepszych nie ma

w tym roku ursus skopiowal 18vd 

zetor team
ZIELONA STRZALKA

#18 Share kamil5421

kamil5421

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 10 październik 2016 - 07:06

Prasa Unia Famarol 1.8 vd Opinie witam . ja posiadam famarol 1.8dv i polecam ta prase , użytkuje ja juz 5 lat i poki co bez wiekszych napraw , jedynie co to czasem przestawic trzeba czujniki bo cos nie łapie.
co do zapychania to prasa zapycha sie sporadycznie ale tylko jak trafi sie naprawdę mokre siano , lub jak ktos grabi zwykla grabarka i na koncu zrobi się warkocz i sie go bokiem wezmie .
Tak wiec osobiscie sam polecam ta prase mimo paru nie dociagniec , moze przez te 4 lata sie cos zmienilo , he na pewno wiem ze cena bo wtedy co kupowałem famarol 1.8dv kosztowal lekko ponad 60tys.

#19 Share tractor560

tractor560

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 10 październik 2016 - 15:17

mam unię 1.8DD i po 2,5 tys bel już małe problemy się pojawiają. tzn dwa łańcuchy wymienione i czujnik od siatki czasami głupieje. A tak to dobra prasa. z jakim ciągnikiem by u ciebie chodziła ?

New Holland T5.120 lub T6.125

witam . ja posiadam famarol 1.8dv i polecam ta prase , użytkuje ja juz 5 lat i poki co bez wiekszych napraw , jedynie co to czasem przestawic trzeba czujniki bo cos nie łapie.
co do zapychania to prasa zapycha sie sporadycznie ale tylko jak trafi sie naprawdę mokre siano , lub jak ktos grabi zwykla grabarka i na koncu zrobi się warkocz i sie go bokiem wezmie .
Tak wiec osobiscie sam polecam ta prase mimo paru nie dociagniec , moze przez te 4 lata sie cos zmienilo , he na pewno wiem ze cena bo wtedy co kupowałem famarol 1.8dv kosztowal lekko ponad 60tys.

O a to cena netto czy brutto ?

Ja dostałem propozycję na pronara z500k ale nie mam do niej przekonania... dosyc głośna ona jest... 59 brutto to jej cena

New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share grzen

grzen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,budownictwo

Napisany 27 grudzień 2016 - 11:47

bzdury piszesz ja mam tyle tylko ze 1.8 VD i od roku nie dazylo sie i rowalone bele prasowalem slomy siano z predkoscia ok 9-10 km i nie ma problemu . Jedyna polska prasa warta swojej ceny i jakosc jest napradwe na wysoki poziomie poza tym kazda maszyna trzeba pracowac z glowa a nie gaz w deche i aby do przodu.

mam zamiar szarpnąć się na tą prase a możesz mi napisać jak jest z dobijaniem beli pod koniec posiada ona czujniki po obu stronach komory.bo pare dni temu oglądałem taką 1.8vd to czujnik miała ale na drut tak jak moja 25letnia cararo. a i chyba do założenia siatki to trzeba poświęcić sporo czasu