Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno gospodarstwa bez ukończonej szkoły rolniczej

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share RolnikMateusz1

RolnikMateusz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 21 maj 2014 - 19:43

Kupno gospodarstwa bez ukończonej szkoły rolniczej Witam mam pytanie odnośnie kupna gospodarstwa rolnego wraz ziemią.
Jak wyglądają przepisy kiedy osoba która ma skończone studia pracuje normalnie na kierunku całkowicie nie związanym z rolnictwem a mająca hobby dotyczące rolnictwa czy może mieć gospodarstwo i ziemię ?
Zamierzam kupić gospodarstwo 5 hektarowe i teraz pytanie czy mogę pracować normalnie i ją uprawiać oraz otrzymywać dotacje z unii?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupno gospodarstwa bez ukończonej szkoły rolniczej Dzisiaj, 23:16
  •  

#2 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 21 maj 2014 - 20:20

Kupno gospodarstwa bez ukończonej szkoły rolniczej spokojnie kupuj, nie ma przepisu który tego zabrania - ja pracuje i mam gospodarstwo i dostaję płatnosci obszarowe. jak kupisz to pamiętaj że przysługuje Ci ulga z tytułu stworzenia nowego gospodarstwa w podatku gruntowym (przez pierwsze 3 lata płacisz 0, 4 rok 50% - jak dobrze pamietam.
jak chcesz otrzymywać dopłaty musisz zarejestrować się jako producent w arimr - dostajesz numer, skladasz wniosek itd.

#3 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 21 maj 2014 - 20:54

Kupno gospodarstwa bez ukończonej szkoły rolniczej @ aro 1975 Przez 5 lat nie płacisz podatku, w 6 - 75% ulgi w 7 roku 50% ulgi. ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 21 maj 2014 - 21:00

Kupno gospodarstwa bez ukończonej szkoły rolniczej sprawdziłem - masz rację

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 23 maj 2014 - 10:37

Kupno gospodarstwa bez ukończonej szkoły rolniczej Ale jedno jeszcze wymaga wyjaśnienia: Czy ziemi będziesz miał 5ha -równe czy więcej jak 5?? Jest jeszcze coś takiego jak prawo pierwokupu ANR dla gruntów od 5ha wzwyż. Tzn, jak masz działkę 5,1ha, to notariusz u którego będziesz spisywał akt, wysyła informację do ANR, że taki i taki chce kupić taką działkę. ANR ma chyba 30 dni na określenie czy biorą to po takiej cenie jaka jest przedmiotem transakcji, czy nie bierze tego w ogóle a ty spokojnie kończysz akt.