Skocz do zawartości

Zdjęcie

Budowa drewnianego kurnika

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ridera

Ridera

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 maj 2014 - 11:40

Budowa drewnianego kurnika Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum !
Staram się o dotację na młodego rolnika . Planuję wydzierżawić teren od znajomego i na nim postawić kurnik dla maksymalnie 1000 kur (oczywiście stopniowo będę zwiększał ilosć niosek) . Mam do dyspozycji dużo drewna różnego typu i maszyny do przygotowania tego materiału na cele konstrukcyjne ,więc kurnik z drewna byłby z tego powodu najlepszy rozwiązaniem. Pytanie tylko czy w ogóle budowa kurnika około 200m2 ma sens ? Czy kury będą dobrze się tam czuły ? Jak rozwiązać sprawę dogrzewania zimą ? Szukałem już rozwiązań i z tego co wyczytałem poleca się używać nagrzewnic gazowych ,ale czy to dobry pomysł ? Dodam ,że zamierzam zrobić fermę w pełni ekologiczną z kurami żyjącymi na wolnym wybiegu .

Jeśli drewniany kurnik to zły pomysł to jaki inni Państwo polecacie?

Z góry dziękuję za pomoc i życzę miłego dnia !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Budowa drewnianego kurnika Dzisiaj, 16:45
  •  

#2 Share Vinchee

Vinchee

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Projektowanie, Technologia Maszyn, Maszyny Rolnicze, Motoryzacja, Sport.

Napisany 21 maj 2014 - 12:42

Budowa drewnianego kurnika Szczerze to w Polsce jeszcze takowych nie widziałem... Skąd jesteś? Będzie to się Tobie opłacać, masz zapewniony jakiś zbyt? Jak dla mnie to już czasy dla osób, które chcą rozpocząć owe hodowle " od 0 " już się skończyły.
Od myszy po cesarza, wszyscy żyją z gospodarza!
Sprzedam: Mercedes'a ML 320 CDI 2010r.

#3 Share Ridera

Ridera

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 maj 2014 - 14:43

Budowa drewnianego kurnika Wielkopolska . Napisałem już kilka maili do firm ,które skupują ekologiczne jajka (czyli klasa 0) i zobaczymy co odpiszą . Słyszałem ,że skupują takie jajka po 0,40-0,60 zł za jajko. Pomysł się urodził wczoraj gdy firma ,która pisze wnioski do EU powiedziała o tym jak jakiś czas ktoś składał wniosek właśnie na dofinansowanie ekologicznej fermy drobiu i dziś sprzedaje po 3500-4000 sztuk jajek do Niemiec za cenę 0,25 EURO... Ale ja chcę na to spojrzeć sceptycznie i dopiero zdecydować niż podniecać się tym przypadkiem ,bo nie na tym rzecz polega. Pytanie tylko czy kurnik drewniany spełni swoją rolę ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Postaw na zielononóżki! zobacz »

•  

#4 Share Vinchee

Vinchee

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Projektowanie, Technologia Maszyn, Maszyny Rolnicze, Motoryzacja, Sport.

Napisany 21 maj 2014 - 15:07

Budowa drewnianego kurnika Z jakiego materiału zbudujesz to już Twój wybór, byle budynek był: trwały, odpowiednio wentylowany, szczelny, powierzchnie były łatwe do czyszczenia, a temperatura panująca w budynku była odpowiednia dla znajdujących się w nim zwierząt.

#5 Share Ridera

Ridera

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 maj 2014 - 20:22

Budowa drewnianego kurnika Dziękuję za wszystkie odpowiedzi ! Mam jeszcze dwa pytania . Teren ,który chce wydzierżawić jest na dole wioski (dolina ) . Za drogą znajduje się kilka domów ,czy mimo to uzyskam pozwolenie na budowę fermy drobiu ekologicznego ? I czy podczas zimy jeśli budynek drewniany jest dobrze zaizolowany to potrzebne będzie dodatkowe grzanie ? (kurnik 200 m2 ) Myślę o dogrzewaniu nagrzewnicą gazową w razie spadku temperatury ,to dobry pomysł?

Tak na marginesie mówiąc zawsze myślałem ,że rolnictwo to prosta robota . A tu się okazuje ,że dzisiejszy rolnik musi naprawdę posiadać dużą wiedzę i umiejętności ! Jestem pod wielkim wrażeniem ,naprawdę :) Pozdrawiam miastowy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 21 maj 2014 - 20:34

Budowa drewnianego kurnika A dom grzejesz w zimę? Myślisz że kurki to małe Eskimosy w piórach?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#7 Share Vinchee

Vinchee

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 22 maj 2014 - 09:51

Budowa drewnianego kurnika

Teren ,który chce wydzierżawić jest na dole wioski (dolina ) . Za drogą znajduje się kilka domów ,czy mimo to uzyskam pozwolenie na budowę fermy drobiu ekologicznego ?

Tak na marginesie mówiąc zawsze myślałem ,że rolnictwo to prosta robota . A tu się okazuje ,że dzisiejszy rolnik musi naprawdę posiadać dużą wiedzę i umiejętności ! Jestem pod wielkim wrażeniem ,naprawdę :) Pozdrawiam miastowy :)

O pozwolenie będzie bardzo ciężko, szczególnie jak dopiero wchodzisz w tą " grę " i nie masz żadnych znajomości. Nie chcę Cię wprowadzać w błąd, więc nie opieraj się w 100% na mojej wypowiedzi. O pozwolenie będziesz musiał ubiegać się w gminie, skąd będą wysyłane do stron (dla najbliższych sąsiedztw i nie tylko (ale to w przypadku dużych ferm)) warunki zabudowy dla danej inwestycji. Po otrzymaniu zgody z gminy, występujesz o pozwolenie do starosty powiatowego.
Przy pozwoleniach z gminy bywa ciężko, bo okoliczni mieszkańcy i nie tylko, nie wyrażają zgody. Nie ma co się dziwić, bo aromaty z tych ferm przy dobrych wiatrach można odczuć w odległości kilkunastu kilometrów i są wyjątkowo nieprzyjemne. :P
Ale jeśli masz dobre znajomości i pieniądze to przejdziesz przez ten problem. ;) Oczywiście wszystko nie obędzie się również bez spraw sądowych, no chyba, że wyjątkowo ludzie nie będą widzieli w tym żadnego problemu, w co wątpię. ;) Ale jak wspominałem takie przygody to tylko raczej przy dużych fermach, a start z 1 kurnikiem wg mnie nie ma sensu, w moich terenach już byś był skreślony na starcie. ;)

W cale mnie nie zaskakujesz mówiąc, że uważałeś że na gospodarce jest prosta i lekka robota. ;) jakieś 95% ludzi, którzy nie mieli styczności z pracą na gospodarce tak uważa. Smutna prawda, która Nas boli, jak słyszymy ludzi, którzy wypowiadając się twierdzą, że za dużo mamy lub za dużo chcemy i nasza praca nie zasługuje na wyższe wynagrodzenia lub na owe które mamy... Że dostajemy dopłaty, mamy pieniądze niby za nic ale już nikt nie pamięta o tym, że niezależnie od dnia, pogody, święta my musimy pracować od rana do wieczora, każdego dnia i to dzięki nam może smakować te smaczne mięsa, nabiał, owoce i warzywa. ;)
Pozdrawiam. ;)

#8 Share Ridera

Ridera

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 22 maj 2014 - 15:51

Budowa drewnianego kurnika Dziękuję za pomoc ! Dam znać jak czegoś się dowiem ,pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share ipog13

ipog13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 16:36

Budowa drewnianego kurnika Witam, podepnę się pod temat. Może ktoś doradzi jaki metraż kurnika byłby optymalny pod 50-100 kur? Tak żeby się nie cisnęły ale też bez przesady z wielkością. Może jest jakiś przelicznik kur na m2? :) Byłbym wdzięczny za pomoc. A i jeszcze jak z naświetleniem. Tzn chodzi mi o wielkość okien. Lepiej aby było jasno i spore okna czy raczej lepszy taki półmrok?