Stasek

Jakie uprawnienia potrzebne do jazdy ładowarką teleskopową?

Polecane posty

Stasek    0

Jakie uprawnienia potrzebne do poruszania się teleskopówką po drogach publicznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

najprawdopodobniej wystarczy B, tzn. jak cie policjant zatrzyma to wiecej nie bedzie wymagal, a jesli bedziesz jechal z przyczepa to B+E, lub T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ml78    1

Kategoria B wystarczy są to pojazdy wolnobieżne więc innych uprawnień nie trzeba jednak do pracy takim sprzętem potrzebne są uprawnienia na ładowarki jednonaczyniowe koszt kursu ok 1tyś.


Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasek    0

To jednak potrzebne uprawnienia na tzw fadrome czy tez można je zastąpić uprawnieniami na koparko-ładowarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabek27    1

A jak ktoś ma prawojazdy kategori B to morzna jezdzic ciągnikiem z przyczepą jedno osiowom, lub z osprzetem typu agregat pług?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel93    1

Potrzebne ci tylko jest prawko na ciągnik,obojętnie czym jeżdzisz czy teleskopówką czy Fadromą ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Tak do jazdy wystarczy prawko kat B a do pracy to tylko uprawnienia na ładowarki jednonaczyniowe kat III. A jak założysz do niej hak lub podest dla podnoszenia pracowników to wymagane są uprawnienia na dźwigi ŻK II. To link do ośrodka gdzie zdobywałem uprawnienia http://www.ocsm.com.pl/index.php?dir=zakres .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KONAN    0

Jakie uprawnienia potrzebne do poruszania się teleskopówką po drogach publicznych

[/qu

Musisz posiadac prawo jazdy kat B i nie samo prawo jazdy tylko UPRAWNIENIA NA WOZKI JEZDNIOWE SILNIKOWE SPECIALNE

W momecie jak Polska weszla do UNI to pozmienialy sie przepisy kiedys bylo to rej jako ciagnik rolniczy teraz jako pojazd wolno biezny

Prawko kat B uprawnia do poruszania sie po drogach poblicznych,a i oczywiscie bez osprzetu np WIDLY

UPRAWNIENIA NA KOP-LAD TO ZUPELNIE CO INNEGO I TE UPRAWNIENIA NIE POZWALAJA NA PRACE LADOWARKA CZY KOPARKA A TYLKO MA KOP-LAD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Do poruszania się takim sprzętem po drogach wg. przepisów wymagane jest posiadanie ubezpieczenia OC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maThjas    0

by pracować ładowarko teleskopową potrzebne jest Świadectwo kwalifikacji na wózek widłowy specjalistyczny Kat I WJO. zadne inne uprawnienia na koparko ladowarki czy ładowarki nie są potrzebne. koszt Takiego uprawnienia 500 zl. jeśli byłby ktoś zainteresowany owym uprawnieniem to zapraszam www.ockk.pl przeprowadzam szkolenia w ostrołęce, bądz jeśli grupa się uzbiera to u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

maThjas rozumiem że na uprawnienia na wózki widłowe nie mogę pracować ładowarką teleskopową? I kto ma możliwość sprawdzenia uprawnien? Np pracując na polu ładowarką lub np przy odśnieżaniu. Jak to jest z tymi uprawnieniami? Jeden pisze tak drugi tak. Przy ładowarce mamy zmienny osprzęt przecież. To co mając łyżkę potrzebuje uprawnienia na "fadromę" mają widły na wózek widłowy a mając kosz na dźwig? Może ktoś to określić dokładnie?


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Gdzieś wyszperałem, że potrzebne są uprawnienia WJ1. Zgłoś się tam gdzie prowadzą kursy na wózki to ci powiedzą co i jak dokładnie. Myślę, że po polu nikt za toba jeździł i sprawdzał nie będzie pracujesz na własne potrzeby. Co innego gdy zdarzy się jakiś wypadek czy wyżądzisz jakieś szkody w mieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon089    0

Potrzebne ci tylko jest prawko na ciągnik,obojętnie czym jeżdzisz czy teleskopówką czy Fadromą ;]

W żadnym wypadku ! trzeba przejść odpowiedni kurs, bez niego nawet na terenie np pracy nie można jeździc, nie tylko po drogach. Wiem, ponieważ mój znajomy jest prezesem w firmie która robi brykiet. Gdy przyjechała inspekcja odrazu podeszli do gościa ktory jeździł teleskopem JCB i kazali mu pokazać uprawnienia. Nie obyło się bez mandatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Rolnik jeśli robi u siebie to nie potrzebuje raczej uprawnień. Ja w firmie muszę mieć uprawnienia. Ja mam na ładowarki jednonaczyniowe ale powinno być 1WJO- wózki specjalistycznie jezdniowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

a na ciągnik z ładowaczem czołowym bądź masztem od wózka widłowego również są wymagane jakieś dodatkowe uprawnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6011    1

Ja tam w Niemczech na rafinerii jeżdżę ładowarka teleskopową a mam tylko na wózki widłowe wszelkiego rodzaju i nikt sie nie czepia

Edytowano przez zetor6011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Był ktoś może na kursie organizowanym przez top agrar polska na ładowarki teleskopowe ?

 

Był ktoś może na kursie organizowanym przez top agrar polska na ładowarki teleskopowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

a na ciągnik z ładowaczem czołowym bądź masztem od wózka widłowego również są wymagane jakieś dodatkowe uprawnienia?

 

 

Wystarczy Ci uprawnienia kategorii T lub B. To wszystko.

  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co wy za głupoty wypisujecie trzeba iść na kurs i zdać egzsmin przed UDT a nie żadne prawo jazdy kat b. Jak się zds teorié i praktykę dodtaje się uprswnienia wózki widłowe specjalizowane tj

1WJO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1866

Co ma Urząd Dozoru Technicznego do Kodeksu Ruchu Drogowego? Przecież ładowarka teleskopowa jest w grupie pojazdów wolnobieżnych i do poruszania się nią po drogach publicznych wystarcza kat B, Rolnicy indywidualni nie będący pracodawcami  nie są przedsiębiorcami i nie podlegają  pod Kodeks Pracy. który pewnie miałeś na myśli

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Do poruszania się takim sprzętem po drogach wg. przepisów wymagane jest posiadanie ubezpieczenia OC.

Z tym że rolnik nie musi wykupować dodatkowego OC gdyż wszystkie sprzęty jakie posiada i używa do pracy w SWOIM gospodarstwie są ubezpieczone na OC rolnika  Dodatkowe OC jest potrzebne tylko wówczas gdy rolnik wykonuje usługi jakimś sprzętem 

Co wy za głupoty wypisujecie trzeba iść na kurs i zdać egzsmin przed UDT a nie żadne prawo jazdy kat b. Jak się zds teorié i praktykę dodtaje się uprswnienia wózki widłowe specjalizowane tj

 

1WJO

Jeśli jakiś pojazd według swojej homologacji jest zaliczony do pojazdów wolnobieżnych a wiec takich których prędkość jest ograniczona do 25 km/h to można nim poruszać się po drogach publicznych mając prawo jazdy kat B Żadnych dodatkowych uprawnień nie trzeba mieć by się nim poruszać po drogach publicznych Uprawnienia są konieczne do wykonywania pracy z tym że też nie w każdej sytuacji bo inne przepisy obowiązują pracownika, inne przedsiębiorcę a inne rolnika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Czy jako rolnik mogę swoja ładowarka teleskopowa jezdzic po drogach publicznych? Ładowarka jest sprawna,ma swiatla i hamulce ale nie posiada żadnych dokumentów ani rejestracji. Mam prawo jazdy B,C,C+E, uprawnienia na maszyny wolnobieżne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiii321    0

ładowarka teleskopowa nie musi posiadać rejestracji. Jak jest sprawna, a ty masz prawo każdy kat B lub T to możesz nią jeździć bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj