Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie uprawnienia potrzebne do jazdy ładowarką teleskopową?

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Stasek

Stasek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 27 styczeń 2008 - 20:39

Jakie uprawnienia potrzebne do jazdy ładowarką teleskopową? Jakie uprawnienia potrzebne do poruszania się teleskopówką po drogach publicznych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie uprawnienia potrzebne do jazdy ładowarką teleskopową? Dzisiaj, 00:18
  •  

#2 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 styczeń 2008 - 22:14

Jakie uprawnienia potrzebne do jazdy ładowarką teleskopową? najprawdopodobniej wystarczy B, tzn. jak cie policjant zatrzyma to wiecej nie bedzie wymagal, a jesli bedziesz jechal z przyczepa to B+E, lub T
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#3 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 27 styczeń 2008 - 22:49

Jakie uprawnienia potrzebne do jazdy ładowarką teleskopową? Potwierdzam bo kolega teleskopową w Poznańskie jeździł na B, zresztą to pewnie tak samo jak się jedzie pustym ciągnikiem
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#4 Share ml78

ml78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:ogólnie maszyny rolnicze i nie tylko, budownictwo mieszkaniowe i przemysłowe

Napisany 28 styczeń 2008 - 20:16

Jakie uprawnienia potrzebne do jazdy ładowarką teleskopową? Kategoria B wystarczy są to pojazdy wolnobieżne więc innych uprawnień nie trzeba jednak do pracy takim sprzętem potrzebne są uprawnienia na ładowarki jednonaczyniowe koszt kursu ok 1tyś.
Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

#5 Share Stasek

Stasek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 18:55

Jakie uprawnienia potrzebne do jazdy ładowarką teleskopową? To jednak potrzebne uprawnienia na tzw fadrome czy tez można je zastąpić uprawnieniami na koparko-ładowarki?

#6 Share sabek27

sabek27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 10 luty 2008 - 12:44

Jakie uprawnienia potrzebne do jazdy ładowarką teleskopową? A jak ktoś ma prawojazdy kategori B to morzna jezdzic ciągnikiem z przyczepą jedno osiowom, lub z osprzetem typu agregat pług?

#7 Share pawel93

pawel93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 10 luty 2008 - 14:16

Jakie uprawnienia potrzebne do jazdy ładowarką teleskopową? Potrzebne ci tylko jest prawko na ciągnik,obojętnie czym jeżdzisz czy teleskopówką czy Fadromą ;]

#8 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 10 luty 2008 - 15:40

Jakie uprawnienia potrzebne do jazdy ładowarką teleskopową? Tak do jazdy wystarczy prawko kat B a do pracy to tylko uprawnienia na ładowarki jednonaczyniowe kat III. A jak założysz do niej hak lub podest dla podnoszenia pracowników to wymagane są uprawnienia na dźwigi ŻK II. To link do ośrodka gdzie zdobywałem uprawnienia http://www.ocsm.com.....php?dir=zakres .
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#9 Share KONAN

KONAN

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 26 maj 2011 - 20:41

Jakie uprawnienia potrzebne do jazdy ładowarką teleskopową? [quote name='Stasek' timestamp='1201462797' post='137209']
Jakie uprawnienia potrzebne do poruszania się teleskopówką po drogach publicznych
[/qu
Musisz posiadac prawo jazdy kat B i nie samo prawo jazdy tylko UPRAWNIENIA NA WOZKI JEZDNIOWE SILNIKOWE SPECIALNE
W momecie jak Polska weszla do UNI to pozmienialy sie przepisy kiedys bylo to rej jako ciagnik rolniczy teraz jako pojazd wolno biezny
Prawko kat B uprawnia do poruszania sie po drogach poblicznych,a i oczywiscie bez osprzetu np WIDLY
UPRAWNIENIA NA KOP-LAD TO ZUPELNIE CO INNEGO I TE UPRAWNIENIA NIE POZWALAJA NA PRACE LADOWARKA CZY KOPARKA A TYLKO MA KOP-LAD

#10 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 14:11

Jakie uprawnienia potrzebne do jazdy ładowarką teleskopową? Do poruszania się takim sprzętem po drogach wg. przepisów wymagane jest posiadanie ubezpieczenia OC.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share maThjas

maThjas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 09:45

Jakie uprawnienia potrzebne do jazdy ładowarką teleskopową? by pracować ładowarko teleskopową potrzebne jest Świadectwo kwalifikacji na wózek widłowy specjalistyczny Kat I WJO. zadne inne uprawnienia na koparko ladowarki czy ładowarki nie są potrzebne. koszt Takiego uprawnienia 500 zl. jeśli byłby ktoś zainteresowany owym uprawnieniem to zapraszam www.ockk.pl przeprowadzam szkolenia w ostrołęce, bądz jeśli grupa się uzbiera to u klienta.

#12 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 03 wrzesień 2011 - 14:44

Jakie uprawnienia potrzebne do jazdy ładowarką teleskopową? maThjas rozumiem że na uprawnienia na wózki widłowe nie mogę pracować ładowarką teleskopową? I kto ma możliwość sprawdzenia uprawnien? Np pracując na polu ładowarką lub np przy odśnieżaniu. Jak to jest z tymi uprawnieniami? Jeden pisze tak drugi tak. Przy ładowarce mamy zmienny osprzęt przecież. To co mając łyżkę potrzebuje uprawnienia na "fadromę" mają widły na wózek widłowy a mając kosz na dźwig? Może ktoś to określić dokładnie?
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#13 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 03 wrzesień 2011 - 15:24

Jakie uprawnienia potrzebne do jazdy ładowarką teleskopową? Gdzieś wyszperałem, że potrzebne są uprawnienia WJ1. Zgłoś się tam gdzie prowadzą kursy na wózki to ci powiedzą co i jak dokładnie. Myślę, że po polu nikt za toba jeździł i sprawdzał nie będzie pracujesz na własne potrzeby. Co innego gdy zdarzy się jakiś wypadek czy wyżądzisz jakieś szkody w mieniu.

#14 Share Szymon089

Szymon089

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 12:39

Potrzebne ci tylko jest prawko na ciągnik,obojętnie czym jeżdzisz czy teleskopówką czy Fadromą ;]

W żadnym wypadku ! trzeba przejść odpowiedni kurs, bez niego nawet na terenie np pracy nie można jeździc, nie tylko po drogach. Wiem, ponieważ mój znajomy jest prezesem w firmie która robi brykiet. Gdy przyjechała inspekcja odrazu podeszli do gościa ktory jeździł teleskopem JCB i kazali mu pokazać uprawnienia. Nie obyło się bez mandatu

#15 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 13:14

Jakie uprawnienia potrzebne do jazdy ładowarką teleskopową? Rolnik jeśli robi u siebie to nie potrzebuje raczej uprawnień. Ja w firmie muszę mieć uprawnienia. Ja mam na ładowarki jednonaczyniowe ale powinno być 1WJO- wózki specjalistycznie jezdniowe.

#16 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 26 marzec 2013 - 15:44

Jakie uprawnienia potrzebne do jazdy ładowarką teleskopową? Znalazłem coś o uprawnieniach na ładowarki http://www.kursylekt...nosnikiosprzetu
na tym forum jest więcej na ten temat http://www.kopaczka....opic.php?t=8714

Edytowany przez S-Piotr, 26 marzec 2013 - 15:55.

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#17 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 17:46

Jakie uprawnienia potrzebne do jazdy ładowarką teleskopową? a na ciągnik z ładowaczem czołowym bądź masztem od wózka widłowego również są wymagane jakieś dodatkowe uprawnienia?

#18 Share zetor6011

zetor6011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 17:47

Jakie uprawnienia potrzebne do jazdy ładowarką teleskopową? Ja tam w Niemczech na rafinerii jeżdżę ładowarka teleskopową a mam tylko na wózki widłowe wszelkiego rodzaju i nikt sie nie czepia

Edytowany przez zetor6011, 26 marzec 2013 - 17:48.

#19 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 20:03

Jakie uprawnienia potrzebne do jazdy ładowarką teleskopową? Był ktoś może na kursie organizowanym przez top agrar polska na ładowarki teleskopowe ?

Był ktoś może na kursie organizowanym przez top agrar polska na ładowarki teleskopowe ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 18:56

a na ciągnik z ładowaczem czołowym bądź masztem od wózka widłowego również są wymagane jakieś dodatkowe uprawnienia?

Wystarczy Ci uprawnienia kategorii T lub B. To wszystko.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)