Skocz do zawartości

Zdjęcie

Silos

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share riordian

riordian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 20 maj 2014 - 11:40

Silos Panowie, wiecie jakie papiery trzeba załatwiać na postawienie silosu zbożowego do 100ton? Bo chcemy się wyrobić przed żniwami ale marne szanse coś czuje. Jak ktoś, coś wie to niech pisze ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Silos Dzisiaj, 17:28
  •  

#2 Share maciek916

maciek916

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 20 maj 2014 - 13:37

Silos Kolego ja tez stawia silos potrzeba albo plan jak na budynek albo, jeśli stawiasz go chyba 3m albo 5m od granicy to chyba wystarczy zgłoszenie w gminie najlepiej tam ci wszystko powiedzą Ja stawiam na plan przynajmniej

#3 Share riordian

riordian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 20 maj 2014 - 20:00

Silos No właśnie byliśmy się pytać i trafiliśmy na zły dzień pani zajmującej się tymi sprawami i jak nam powiedziała co trzeba załatwić to gały nam prawie wyskoczyły. Wyszło na to że musimy załatwiać wszystko to samo co przy budowie wiaty/garażu. Więc dlatego pytam się was co musieliście załatwiać i czy orientujecie się w tym temacie ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share mefiu890

mefiu890

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 20 maj 2014 - 20:27

Silos Kolego nie wprawiają ludzi w błąd jakie zgłoszenie na silos 100 tonowy? Chyba sobie żartujesz zgłoszenie może być jeśli silos do 20 m3 i do 5 metrów wysokości. Na silos zbożowy potrzebne pozwolenie na budowę z urzędu Gminy i następnie projekt budowlany czyli tak jak piszesz potrzebne wszystko takie same co na budowę garażu :) jestem w tym na bieżąco bo właśnie czekam na pozwolenie z UG i zaraz ruszam z wylewka płyty pod silos

Edytowany przez mefiu890, 20 maj 2014 - 20:29.

#5 Share riordian

riordian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 20 maj 2014 - 21:07

Silos Długo załatwiałeś wszystkie formalności? Nam powiedziała że wszystko potrwa około 4 miesięcy co nas odstraszyło ;/ Projekt jak dzwoniliśmy za silosem to mówili że jest w komplecie do silosu ;)

#6 Share mefiu890

mefiu890

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 21 maj 2014 - 18:19

Silos Wniosek o pozwolenie złożyłem w marcu w przyszłym tygodniu będzie decyzja potem 14 dni uprawomocnienia i można zacząć robić bo projekt juz się robi czyli ok 3 miesiące nie wiem jaki masz projekt w zestawie ale Napewno nie budowlany chyba że się mylę.

#7 Share bizon1

bizon1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 21 maj 2014 - 19:59

Silos 4 miesiące na bank i jeszcze trzeba zo wszystko płacić także życze cierpliwości
Czasami zastanawiam sie dlaczego np.urzędnik na wystawienie decyzji ma powiedzmy 30 dni to tą decyzję wydaje ostatniego dnia a ni pierwszego.
500 tysięczna armia urzedasów utrymywana z naszych podatków i innych dodatkowych opłat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share mefiu890

mefiu890

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 21 maj 2014 - 21:44

Silos Bank?

Tak 4 miesiące na spokojnie trza liczyć

#9 Share riordian

riordian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 22 maj 2014 - 08:05

Silos A ile Cię wyszły tak na oko te wszystkie zezwolenia?

#10 Share SklepMizarComPl

SklepMizarComPl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 28 maj 2014 - 11:27

Silos W sumie to dobre pytanie ponieważ sam zasatanawaim się nad budową nowego silosu i chętnie dowiem się jak to wyglada pod wzgledem cenowym oraz czasowym w oczekiwaniu na pozwolenia ze strony gminy.
www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

#11 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 28 maj 2014 - 11:48

Silos Jestem na etapie stawiania silosów. 2,5 miesiąca czekam już na warunki zabudowy (sąsiadka sie odwołuje i wszystko się przedłuża). Potem do 2 miesięcy pozwolenie na budowę. O postawieniu na żniwa już nie myślę, sama płyta pod BINa musi byc z 3 tygodnie wcześniej wylana.
Mapy do projektów około 500zł, mapy po budowie z inwentaryzacja - to kolejne 500zł. Kierownik budowy - około 1000. Projekt dostaniesz gotowy od producenta, ale musisz zrobić plan zagospodarowania terenu - koszt 1000 - 2000 (jeszcze nie doszedłem do tego etapu. ) Dostałem jeszcze od Konserwatora zabytków nakaz sprawdzenia przez archeologów działki przeznaczonej pod inwestycje - koszt od 1000 - do 2000. W sumie w moim przypadku postawienie 2 silosów 50t - to koszt papierków około 5000zł.(koszt jednego bina 7500 plus montaż plus płyta)
Na początku maja złożyłem w urzędzie wniosek na budowę 3 silosów do 30m sześciennych i 4,5m wysokości.Na postawienie silosów o takich parametrach wymagane jest tylko zgłoszenie. Sąsiad nie ma nic do gadania i nie trzeba uruchamiać całej tej machiny urzędniczej.

#12 Share toodziala

toodziala

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 28 maj 2014 - 16:24

Silos w tamtym roku stawiałem silos 45t same papiery to ok 3 tys całość

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 887 postów

Napisany 29 maj 2014 - 20:46

Silos Daleki mój sąsiad postawił 2 lejowe silosy bez pozwolenia wysokość jego około 5 m. Obok niego nikt nie mieszka w odległości prawie 1 km. Postawił je bez pozwolenia i płytę również sam zrobił na własnych zasadach. Jaką mógłby dostać karę? Te silosy stoją u niego już pięć lat. Nie żebym skarżył tylko że też zastanawiam się czy nie ominąć prawa. Koło mnie blisko nie ma sąsiadów nikt by nie skarżył :D Szykują się słabe ceny trzeba coś wymyśleć gdzie przechować.