Skocz do zawartości

Zdjęcie

Poplon po Jęczmieniu Ozimym

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Mironeks

Mironeks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Zainteresowania:Naprawa maszyn obróbka skrawaniem spawanie

Napisany 23 czerwiec 2014 - 21:56

Poplon po Jęczmieniu Ozimym Zboża ozime nie wyrastają wysoko przed zimą a jare rosną normalnie mają krótszy okres wegetacji a zimowe aby rosły muszą przejść jarowizacje .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Poplon po Jęczmieniu Ozimym Dzisiaj, 10:51
  •  

#22 Share tomekZ058

tomekZ058

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 788 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 13:28

Poplon po Jęczmieniu Ozimym panowie najlepszym rozwiazaniem jest łubin co prawda to kosztowna sprawa ale sa po nim efekty zadowalajace i według mnie to najlepsze rozwiazanie ,ewentualnie facelia

#23 Share EdwardC360

EdwardC360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, historia XX wieku...

Napisany 12 sierpień 2014 - 00:26

Poplon po Jęczmieniu Ozimym Witam. mam taki problem. zasiałem jako poplon po jęczmieniu ozimym owies i pięknie zeszedł, a potem stanął w miejscu z rośnięciem. minął już miesiąc od zasiania a owies, jaki był taki jest i nic nie rośnie. za to chwasty rosną jak najbardziej niestety... co mogło być przyczyną?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Walczmy o rynek grzybów! zobacz »

•  

#24 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 12 sierpień 2014 - 06:53

Poplon po Jęczmieniu Ozimym A mój łubin po jęczmieniu zaczyna już kwitnąć. Akurat do połowy września będzie kwitł a potem pług i pszenica.

#25 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 12 sierpień 2014 - 07:10

Poplon po Jęczmieniu Ozimym I wschody słabe bo łubin wyciągnie wodę. Do tego ciężka orka. Pod ozime nie daje się poplonów!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 12 sierpień 2014 - 07:28

Poplon po Jęczmieniu Ozimym To dobrze jak wyciąga, u mnie wilgoci w brud. A orka nie będzie głęboka bo przetalerzuję przed oraniem i tylko aby przywaliło by siewnik nie wyciągał.

#27 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 15 wrzesień 2014 - 20:24

Ja dziś byłem na polu i stwierdzam, że trzeba zrobić tak jak kolega wyżej i dokupić pszenicy ozimej i zasiać choćby w październiku bo łubin w poplonie zaczyna gdzie nie gdzie puszczać kwiaty. Jedyny problem że robi się susza :( Bardzo ładnie wyrósł ale też siałem dużo wcześniej. 

#28 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 05 październik 2014 - 12:22

Dodałem w galerii INNE poplon z bobiku po jęczmieniu ozimym,jak byłby ktoś zainteresowany zobaczeniem to zapraszam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share engie

engie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 17 lipiec 2015 - 12:44

Witam serdecznie

Interesuje mnie poplon ścierniskowy po jęczmieniu ozimym, a dokładneij chodzi tu o łubin.
Jeczmień ozimy został już skoszony, gnojówka polana ;) no i teraz pasowałoby posiać łubin tylko pytanie brzmi jak to zrobić...czy posiac go na rżysko i przejechac gruberem z talerzami i wałem ugniatającym? (agregat jest bez siewnika do poplonu ;/) czy ziarna nie będą za głęboko osadzone z glebie? i czy łubin wzejdzie? czy może lepiej najpierw zgruberować..a później siewką posiać łubin i przewłuczyć?
następne pytanie brzmi jakie dawki wysiewu zastosować? tak jak wspomniałem poplon ma być mieszanką samosiewów jęczmienia ozimego oraz łubinu..pozostawione na przyoranie.
Może ktoś z Was orientuje się w cenie nasion łubinu? A może ktoś z Was sprzedaje albo wie kto sprzedaje takowe nasiona w piotrkowskim?