Skocz do zawartości

Zdjęcie

Poplon po Jęczmieniu Ozimym

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share garu

garu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 19 maj 2014 - 21:56

Poplon po Jęczmieniu Ozimym Mam problem jaki zasiać poplon po jęczmieniu myślałem o gorczycy, łubinie, facelii czy seradeli ale z drugiej strony chciałem zasiać na wiosnę groszek i tu mój dylemat jęczmień zejdzie z pola pod koniec czerwca czyli poplon już pod koniec września będzie zdatny do przyorania a gdzie tam jeszcze do zimy pytanie do was co ewentualnie innego zasiać na poplon żeby doszło później. Proszę o szybkie opinie.
Powiem jeszcze że w po przednim roku zasiałem tatarkę i zostawiłem ją na ziarno i to był błąd ponieważ lepiej było ją zaorać jako zielony nawóz i chyba tatarka to kiepski poplon co o tym myślicie. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Poplon po Jęczmieniu Ozimym Dzisiaj, 12:19
  •  

#2 Share student2012

student2012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 20 maj 2014 - 08:50

Poplon po Jęczmieniu Ozimym Siejemy miedzyplony nie tylko po to aby mieć zielony nawoz . Głównym aspektem miedzyplonow jest zabezpieczenie przed erozja ogólnie pojętą ale również ograniczamy " ucieczkę " składników pokarmowych . Moim zdaniem smialo można zostawić to na zimę zresztą powinno się tak robić . Do groszku będzie jeszcze troszke czasu więc napewno jeszcze wszystko odrosnie

#3 Share garu

garu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 21 maj 2014 - 07:16

Poplon po Jęczmieniu Ozimym A gdyby zasiać seradele apotem to we wrześniu gorczyce po prze talerzowaniu gorczyce czy to niema sensu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

100 sekund: 22 lipca 2016 zobacz »

•  

#4 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 21 maj 2014 - 11:48

Poplon po Jęczmieniu Ozimym Wsiej seradele -aż tak szybko nie rośnie do zimy spokojnie zaczeka na pług -chociaż masy narośnie ,azotu nazbiera.

#5 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 23 maj 2014 - 14:15

Poplon po Jęczmieniu Ozimym Ja na poplon po jęczmieniu ozimy mam zamiar zasiac bobik i do września niech stoi, a jak urośnie ładny a przeważnie tak jest to mam zasiać pszenice ozimą.

Edytowany przez lebek5, 23 maj 2014 - 14:16.

#6 Share garu

garu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 23 maj 2014 - 19:14

Poplon po Jęczmieniu Ozimym A jeżeli będę siał dopiero na wiosnę.

#7 Share malmax

malmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 19:47

Poplon po Jęczmieniu Ozimym A może Soja?
Koszt ten sam co innych poplonow a jak przyfarci to koniec października albo listopad jeszcze zbierzesz, na pewno szaleństwa nie bedzie ale jesli dobre stanowisko to 1 tona powinna byc mysle ze to pozwolilo by zwrocic koszta uprawy, badz jesli zobaczysz w trakcie ze nie dostygnie to przedyskowac i bedzie swietny poplon.

Ja mysle za rok tak zrobic jak bedzie wlasnie po jeczmieniu ozimym stanowisko ponieważ w tym roku takiego nie posiałem a soje juz 2gi rok siejemy i jedno pole w tym roku z roznmych przyczyn dopiero w tym tygodniu obsiane i jestem dobrej mysli ze zebrac się uda.

#8 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 15 czerwiec 2014 - 20:09

Poplon po Jęczmieniu Ozimym Ja teraz posieję łubin, za 2.5 miesiąca do 20 września zakwitnie i talerzówka, orka i pszenica ozima pójdzie.

#9 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 15 czerwiec 2014 - 21:38

Poplon po Jęczmieniu Ozimym Ja będę po raz pierwszy po jęczmieniu będe siał łubin gorzki, myślę że w połowie października orka i na wiosnę pszenica jara po 5 latach przerwy. Zwykle siałem mieszankę na kiszonkę ale jest dość trawy i nie trzeba :)

Edytowany przez PeterG14, 15 czerwiec 2014 - 21:38.

#10 Share Sickle123

Sickle123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 22:28

Poplon po Jęczmieniu Ozimym witam. mam takie pytanie. może głupie, ale nie pozostaje mi nic innego. czy jeżeli po wymłóceniu jęczmeinia ozimego jako poplon zasieje znowu jeczmień ozimy to coś urośnie? chodzi mi o zielonkę, kórą jesienią możnaby bylo zrobić w sianokiszonkę.dodam że nie mam w tej chwili zbóż jarych a i z ich nabyciem jest problem w mojej okolicy. a poplon chciałbym zasiac jak najszybciej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 18 czerwiec 2014 - 05:15

Poplon po Jęczmieniu Ozimym Urośnie, ja mam jęczmień po jęczmieniu na ziarno i urósł jak trzeba.

#12 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 18 czerwiec 2014 - 10:54

Poplon po Jęczmieniu Ozimym A nie lepiej zasiać coś co choćby trochę poprawi stanowisko? Może owies z wyką jarą?

#13 Share Sickle123

Sickle123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 20:31

Poplon po Jęczmieniu Ozimym z owsem mam problemy. bo moj rośnie na polu, a i od kogo nie ma nabyć. wyka. no cóż, nie wiem, musiałbym sie zastanowić

#14 Share tymtus

tymtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 12:29

Poplon po Jęczmieniu Ozimym Mam pytanie, czy po jęczmieniu jeżeli posieję goryczce, to czy do września urośnie już odpowiednio duża, abym mógł ją przyorać?

#15 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 12:37

Poplon po Jęczmieniu Ozimym bez problemu :)

#16 Share Mironeks

Mironeks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Zainteresowania:Naprawa maszyn obróbka skrawaniem spawanie

Napisany 22 czerwiec 2014 - 15:07

Poplon po Jęczmieniu Ozimym @sickle nie siej jęczmienia ozimego teraz w poplon tylko jęczmień jary bo jęczmień ozimy nie wyrośnie będzie tylko dobrze rozkrzewiony do zimy .

#17 Share mf25

mf25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 15:14

Poplon po Jęczmieniu Ozimym Jak nie siejesz rzepaku to proponowalbym gorczyce rok temu sasiad zasial koncem czerwca to na jesien mogl ja kombajnem kosic ale przyoral i pszenice posial

#18 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 22 czerwiec 2014 - 17:46

Poplon po Jęczmieniu Ozimym Zrezygnowałem z siewu polonów pod ozime bo za bardzo wysuszają glebę.
Gorczyca posiana w warunkach długiego dnia bardzo szybko zakwita wytwarzając bardzo małą ilość zielonej masy. Zdarzyło mi się że gorczyca zasiana w lipcu miała 15cm wysokości i już kwitła. Od tamtej pory sieję po 15 - 20 sierpnia wtedy jest sporo liści do przyorania, do zimowej orki ładnie wyrasta

#19 Share matava

matava

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 23 czerwiec 2014 - 20:23

Poplon po Jęczmieniu Ozimym Na wczesne siewy polecam raczej rzepak lub perko, gdyż rosną silnie i nie kwitną, ale azot musi być.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Sickle123

Sickle123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 23 czerwiec 2014 - 20:24

Poplon po Jęczmieniu Ozimym @Mironeks uważasz zę jęćzmień ozimy się rozkrzewi tylko? żadnej zielonej masy nie stworzy?