Zaloguj się, aby obserwować  
makra75

kosiarka nie układa pokosu

Polecane posty

makra75    0

Koledzy posiadam rotacyjną 1.65 m.gdy ruń jest niska to bębny nie układająpokosu tylko rozrzucają trawę,czy to jest kwestia ustawienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Naostrz porządnie nożyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

tępe nożyki,

lużni pasek w kosiarce,

zbyt wysoki bieg,

zbyt mała trawa

za niskie obroty silnika

powody "byle jakiego ciecia"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

To czego ty spodziewasz skoro 4 jezdzisz. U mnie w trawie na 2 ma co robic i zawsze pokos idealny. Ja osobiscie 2 razy tylko 4 kosilem ale to na usludze i trawa taka ze po wysuszeniu niewiele jej tam zostalo. Nie win kosiarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302
Napisano (edytowany)

wiesz co u mnie to 4 kosza tzn. kosili ale za czasów PGR gdzie ciagnik i kosiarka pracownika zawiele nie interesowała.

 

A pożniej przy złym eksploatowaniu sprzetu teksty typu: " jaki to Polski sprzet do niczego awaryjny itd."

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekK4    0

A u mnie c 360 3P od nowości zwykle ganiał na 4 biegu i obrotach 1800 - 2000 z kosiarką rotacyjną wcześniej czeską a teraz polską famarolu i nigdy nie było jakiś problemów. I nawet dość oszczędnie i szybko się kosi. Podstawa to dobre i ostre nożyki i nie ma większych problemów z pokosami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makra75    0
Napisano (edytowany)

Przecież 2 to można kosić 330, a 360to nawet w życiu temperatury nie łapie

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam, jak jest dobrze wypoziomowana kosiarka aby tył i przód kosiarki (talerze) były równolegle do podłoża to musi ułożyć pokos, czy to duża czy mała trawa ,ponadto w dużej trawie pokos układają osłony bębna z kątownikami które są przyspawane do osłony bebna (po to one tam są) i muszą być naprzeciw siebie obu bębnów i właśnie przy montażu kosiarki nie każdy zwraca na to uwagę aby to ustawić, bywa że nowa z marnego żródła tak ma, a potem problem z układaniem pokosu ,ale też jakość noży ma wpływ oraz obroty i predkość jazdy na jakość koszenia,jak też prędkość do obrotów musi być tak dopasowana aby na z koszonym pokosie pod jego spodem nie było sieczki(drobnicy) jesli jest to znaczy że za wysokie obroty kosiarki w zględem prędkości jazdy, jeśli zaś zostaje tgz. grzebień siepy, za duża prędkość do obrotów kosiarki :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj