Skocz do zawartości

Zdjęcie

oferty kombajnów jaki wybrać ????

113 odpowiedzi na ten temat

#101 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 07 czerwiec 2014 - 11:40

oferty kombajnów jaki wybrać ???? Doslownie GucioJUMZ ;) a z tym walem odrzutnika trzeba uwazac na lozysko ze strony napedu mlocarni.U mnie w jednym bizonie byl wal wytarty na miejscu zatartego lozyska( i wes nie zrob konkretnego przegladu)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
oferty kombajnów jaki wybrać ???? Dzisiaj, 08:12
  •  

#102 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 07 czerwiec 2014 - 17:23

oferty kombajnów jaki wybrać ???? do zachodow tez trafiaja sie fatalnej jakosci zamienniki. Oryginaly sa , uzycie takiej czesci gwarantuje bezawaryjnosc ale czasem cena jest zaporowa. A co do zamiennikow to zamiennik ma jeszcze swoj zamiennik i kazdy klepie na poteke bez zadnej kontroli , czasem sie cos kupi i po prostu nawet ksztaltem nie pasuje czy otworami...

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#103 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 820 postów

Napisany 07 czerwiec 2014 - 19:46

oferty kombajnów jaki wybrać ???? Ja przez 4 sezony kosiłem po 100 ha ihc 531 i przez cztery lata nie wymieniałem w nim żadnego łożyska,wymieniłem parę pasków,tulejki na podsiewaczu co sezon,łańcuch napędowy podajników co sezon i smarowałem co dzień.Wymieniłem jeszcze po zakupie kosę i raczki a u mnie mają bizony z łat mego ihc i cały czas cos robią przy nich.a ja większość kosiłem z sieczkarnią i nic się nie działo.Teraz kupiłem fahra 1200,ihc sprzedaję na części a bizona nie chcę bo sam koszę i nie mam czasu na leżenie pod nim.

#104 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Zainteresowania:Maszyny i buggy ,Konie

Napisany 07 czerwiec 2014 - 20:47

oferty kombajnów jaki wybrać ???? karol210 -wał na odrzutnik nowy myślę że wykonali go z nadatkiem pod łożysko 0,03 łożysko nowe to zobaczymy ile wytrzyma .
Uziu92 - z cześciami to zamieniki mało powiedzane to części podobne bo wymiary i kształt i gatunek całkiem inny . no do Dominatora części troszkę kosztują no ale swoje wychodzą nie to co w bizonku.
benio1967- bizon się psuje to fakty a nie mity . no IHC to case a case to case .odnośnie tego nowego nabytku jaki jest FAHR 1000.niedaleko mnie jest chyba taki i już odpoczywa dwa sezony bo wał na wytrząsaczach pękł a cena jest zaporowa i nie może go dostać w przyzwoitej cenie . ale nie każdemu to samo siada . ja w bizonie też nie mieniałem łożysk przez 6 lat no ale wykosiłem coś około 250ha ale zmieniałem co innego tak że remonty co rok są raz kosztowniejsze innym razem tańsze zależy co mieniamy

#105 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 08 czerwiec 2014 - 21:26

oferty kombajnów jaki wybrać ???? te fary pierwsze to maszyny nie do zajechania, znajomy ma 1200 to przez kilkanascie ladnych lat nawalal nim jak dzikimi nic sie nie dzialo , moze tam jakis pasek , ale to normalne. No ale przyznac trzeba ze kombajn kupil w bardzo dobrym stanie niedojechany.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#106 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 13 czerwiec 2014 - 22:46

oferty kombajnów jaki wybrać ???? Witam i jak zakupy coś na oku jest . odnośnie legendy Bizona były z tymi panewkami na wytrząsaczach jak w claas lecz polscy rolnicy i użytkownicy z PGR i SKR uznali że łożyska wygodne są bo nie trzeba smarować i dokręcać (kasować luz) trafiło parę egzemplarzy do pom zamość a chłopi kazali po sezonie zamontować wały z łożyskami .i tak w rekordach trafiają się wały wytrząsaczy starego typu jak w bizonach z lat 7X (zataczane) .Byłem ostatnio po części do Bizona teraz to już sprzedają odpad z odpadu a zwroty towaru wiozą do drugiego sklepu może tam się to sprzeda aby się wyzbyć tego odpadu ,chłop kupi . kupiłem obudowę łożysk 51117 i zakładam łożysko na placu sklepu i nie pasuje odnoszę a sprzedawca co pan chcesz pan nie wie który pierścień ma być sam idzie po swoje nowe łożysko i zakłada nie pasuje raz jeden pierścień a potem drugi (sam wie) .wymienił obudowę lecz ta niema gwintu na śrubce kontrującej i tak kupujemy części i dorabiamy i poprawiamy i wymieniamy bo części nie pasują tracąc czas i pieniądze .Chyba czas rozstać się z Bizonem bo nowy wał i nowe koła i wpusty smarować wypełniaczem bo luz to już przegięcie ze strony tych alla producentów. a części do sklepów dostarcza w naszej okolicy Agro-Bis ,a w techrolu też nie lepiej . Nie mam już siły na tą tandetę . jaką maszynkę polecacie zamiast bizona. (panewki na wytrząsaczach to podstawa )bo łożysko jak padnie w żniwa na wytrząsaczu to wiem jak to smakuje .

#107 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1219 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 14:15

oferty kombajnów jaki wybrać ???? Też jestem ciekawy czy udało ci się już znaleźć jakiś odpowiedni kombajn??

Edytowany przez Renault85-15TX, 14 czerwiec 2014 - 14:15.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#108 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1310 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 15:58

oferty kombajnów jaki wybrać ???? zalezy ile kolego masz kasy. Moze jakis claas ? ewentualnie fahr z serii 1000 maszyny bardzo dobre.

#109 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 17:01

nowy wał i nowe koła i wpusty smarować wypełniaczem bo luz to już przegięcie ze strony tych alla producentów

Co to za wypełniacz? Podeślij jakiegoś linka

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#110 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 18:59

Co to za wypełniacz? Podeślij jakiegoś linka

FORCH.pl ( szczeliwa zabezpieczające do gwintów ) stosowałem zielony k122
jest efekt posmarowaliśmy dobre koło i tylko doszło do połowy i trzeba było ściągać i czyścić

#111 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 21 czerwiec 2014 - 21:19

oferty kombajnów jaki wybrać ???? Chyba nie kupił nic ; A ja myślę nad mercatorem lub MF 520 bo Fahr to odpada brak części do niego w okolicy . najpierw trzeba coś z Bizonem zrobić?

#112 Share przemoj1

przemoj1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 08:26

oferty kombajnów jaki wybrać ???? Obecnie nie mam czasu na szukanie kombajnu budowa magazynu trwa i nie ma czasu się rozejrzeć. Kupi się na następne żniwa

#113 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 14 wrzesień 2014 - 20:39

Pewien Pan z waszej wioski co ma Claas dominator 86 pierwszy sezon mówił że wykosił 160ha w tym roku i go chwali że tylko paliwo wlał i z kabiny nie wysiadał . rozglądaj się za MF 530 lub 525 lub 520 bo to dość ciekawa maszyna jak za takie złotówki lub claas mercator lub dominator 66 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#114 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 07 grudzień 2016 - 22:40

Zakupiony MF 620 Super II kosa 3,6m sieczkarnia silnik Perkins 115 KM wiem różnie piszą z mocą 120KM ale silnik ten sam co w Dominator 86 bez turbo .