Skocz do zawartości

Zdjęcie

oferty kombajnów jaki wybrać ????

112 odpowiedzi na ten temat

#61 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 21:25

oferty kombajnów jaki wybrać ???? "panewki na wytrząsaczach nie mają żadnej regulacji"
widze kolego znawca z ciebie że hoho

owszem, są specjalne blaszki, które wkłada sie mieðzy drewienka tak, zeby nie był ani za ciasno ani za luźno

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
oferty kombajnów jaki wybrać ???? Dzisiaj, 23:21
  •  

#62 Share rafalnowak100

rafalnowak100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 21:36

oferty kombajnów jaki wybrać ???? tak są , i według ciebie to jest ta tegulacja

#63 Share Gomez01

Gomez01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze , uprawa zbożowa, motocykle

Napisany 01 czerwiec 2014 - 21:36

oferty kombajnów jaki wybrać ???? Widze ze kolega rafalnowak100 nie dość ze ma super wydajny kombajn to jeszcze ukończył wyzsza studia z budowy kombajnów bo skoro masz classa to z kąd możesz wiedziec jak ma Janek wykonane to raz , dwa to ja cie oświece ze kombajny marki john deere wersji 330-730 i wersji 9xx miały zakładane podkladki czy to metalowe czy z tworzywa sztucznego lub tez nawet tekturowe pomiedzy klockami w celu ustawienia odpowiedniego luzu bo w przypadku za małego luzu klocki sie grzały i chamowały wał a za duzego powodowały drgania klawiszy i ocieranie ich o siebie sugestia w celu pomocy była kierowana do kolegi traktor11 poniewaz równiez posiada- posiadał john deera seri 9xx . Nie wiem jak to jest rozwiazane w johnach nowszej generacji ale kolega po szkole pewnie mnie oświeci ;-)

#64 Share rafalnowak100

rafalnowak100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 21:37

oferty kombajnów jaki wybrać ???? rozwiń swoją myśl , to może coś nowego się dowiemy

#65 Share Gomez01

Gomez01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 21:42

oferty kombajnów jaki wybrać ???? Nie ma czego rozwijać proste jak budowa cepa klocek za ciasny dokładasz blaszke pomiędzy klocki. Klocek za luźny wyciagasz blaszke .

#66 Share rafalnowak100

rafalnowak100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 21:46

oferty kombajnów jaki wybrać ???? a jak wyjmiesz blaszkę i będzie jeszcze luźno to klocka trochę zetniesz i kolejne 200 hektarów zrobisz

#67 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 01 czerwiec 2014 - 21:51

oferty kombajnów jaki wybrać ???? W jd mają takie blaszki pomiędzy połówkami, i jak się wyciera to się blaszkę wyjmuje i zmniejsza się tym luz. Ja 12 sezon i do panewek nie dotykał, więc dlamnie to plus. Ogólnie jd z lat 70 to trwała prosta konstrukcja w której nie ma co się psuć. Ma 10 pasy i 3 łańcuchy napędowe. Rozdzielacz 3 wajchy bardzo proste w użyciu 4 biegi + wsteczny i hektar kładzie od 0.45 do 1.15 h pali 12 na hektarogodzinę w tym dojazdy (perkins 6). Ogólnie spoko. Tylko orginały części są zabujczo drogie.

#68 Share Gomez01

Gomez01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 21:52

oferty kombajnów jaki wybrać ???? Nie wiem jak to w przypadku classa jest bo ja wyregulowałem 4 sezony temu i do tej pory po skoszeniu 500h luz jest odpowiedni wystarczy odpowiednio częste smarowanie ;-) . A w odpowiedzi na twoje pytanie to jezeli skonczy sie mozliwość regulacji to znaczy ze klocek sie zużył i niezbedna jest jego wymiana co jest banalnie łatwe ale chyba to wiesz ;-)

#69 Share rafalnowak100

rafalnowak100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 21:56

oferty kombajnów jaki wybrać ???? jeszcze raz wam napiszę, panewki jako takie nie posiadają regulacji,nie wymagają smarowania

#70 Share Gomez01

Gomez01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

oferty kombajnów jaki wybrać ???? Rolnik1973 fakt części bardzo drogie ale musisz przyznać ze włożysz orginał i śmigasz 10 razy dłuzej ja na podróbie . ;-) nie zebym kupował tylko orginały bo to zabójstwo portfela ;-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share patfilmax

patfilmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

oferty kombajnów jaki wybrać ???? Planuje kupić kombajan. Znalazłem kilka ofert i chciałem zapytać czy ktoś z forumowiczów może oglądał któryś z nich, albo handlował z tymi sprzedawcami i może coś o nich powiedzieć.
http://olx.pl/oferta...57-ID5MgJ1.html
http://olx.pl/oferta...57-ID4Vgu9.html
http://olx.pl/oferta...57-ID3e4F9.html
http://olx.pl/oferta...57-ID5bNuj.html
http://olx.pl/oferta...57-ID5u8UT.html
http://olx.pl/oferta...html#8e91aeb3ca

#72 Share rafalnowak100

rafalnowak100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 21:57

oferty kombajnów jaki wybrać ???? jeszcze raz wam napiszę, panewki jako takie nie posiadają regulacji,nie wymagają smarowania

#73 Share Gomez01

Gomez01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 21:58

oferty kombajnów jaki wybrać ???? a ten nadal swoje ;-) to po co w panewkach zamontowane sa smarowniki dla ładnego wyglądu skoro nie potrzebuja smarowania ;-) normalnie dziecinada ;-)

#74 Share rafalnowak100

rafalnowak100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 22:03

oferty kombajnów jaki wybrać ???? ja się nie spotkałem z panewkami drewnianymi z orginalnie zamontowanymi kanałami do smarowania, ale może są

#75 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 01 czerwiec 2014 - 22:06

oferty kombajnów jaki wybrać ????

Rolnik1973 fakt części bardzo drogie ale musisz przyznać ze włożysz orginał i śmigasz 10 razy dłuzej ja na podróbie . ;-) nie zebym kupował tylko orginały bo to zabójstwo portfela ;-)

ja tylko jeden orginał kupiłem bo nie ma zamiennika, ani możliwości @zdrutowania@ a mianowicie kolanko od chłodnicy dolne do pompy za 300zł, reszta pasuje polskie po lekkiej korekcie, a łożyska to standard po 20zł. Mam nóż i przegób z bizona, alternator od t25, przegób wspomagania od t25 po modyfikacji. Pasy, węże standard i tanie. Ogólnie nie narzekam 12 lat i 3x się zwrócił.

#76 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 22:10

oferty kombajnów jaki wybrać ???? to drugie ogłozenie to nie jest classic, tylko starsza wersja. ktos go tak okleił, zeby sprzedac drozej jako młodszy.

Edytowany przez nunu85, 01 czerwiec 2014 - 22:15.

#77 Share Gomez01

Gomez01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 22:10

oferty kombajnów jaki wybrać ???? rafalnowak100 uwierz mi że są gwarantuje ;-) . Rolnik1973 to widze ze masz podobnie spolszczonego jak mój z tym ze łozyska u mnie w moich stronach po 28 zł ;-) mam zamiar w tym roku zmienic przed sezonem pompe hydrauliczna i mysle o polskiej podróbie za 500 zł nie znasz moze kogos kto załozył i jak mu sie sprawuje interesuje mnie opinia

#78 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 22:18

oferty kombajnów jaki wybrać ???? Co do panewek to u mnie nie ma nic by je posmarować i nigdy nie smarowałem. A co do pompy to niewiem, nie interesowałem się bo działa. O jeszcze mam tłumik od bizona rekorda, ale perkins nie chce tak fajnie ryczeć jak bizon. Na tamten sezon wymieniłem łańcuchy w gardzieli, o dziwo jon deere tłoczone na bokach za 700 zł 3szt.

#79 Share rafalnowak100

rafalnowak100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 22:22

oferty kombajnów jaki wybrać ???? bywa że ktoś sam dorobi smarowanie do panewek, to jest taki zabieg aby wydłużyć żywotność ich, jak chcecie smarować panewki to tylko smarem grafitowym, taka moja rada

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Gomez01

Gomez01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 22:30

oferty kombajnów jaki wybrać ???? siedem stówek to juz nie tak mało ;-) mi sie teraz przypomniało ze owe kolanko od chłodnicy faktycznie tez mi strzeliło ale od czegos podpasowałem tylko raczej nie przypomni mi sie od czego bo te 300 za kawałek gumy to mocno mnie odstraszyło a z spolszczeń to jeszcze moge ci sie pochwalic kosą i bagnetami od bizona

Dodany obrazek

rafalnowak100 znajdziesz smarownik czy palcem pokazać zdjecie z katalogu john deera ciekawe czy ktos sam go tam dorysował