Skocz do zawartości

Zdjęcie

oferty kombajnów jaki wybrać ????

112 odpowiedzi na ten temat

#41 Share waldi76

waldi76

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 18:16

oferty kombajnów jaki wybrać ???? Kolego ja na twoim miejscu zastanowił bym się nad czymś zupełnie innym, jak już masz te 30 tysi to przemyśl coś takiego:
http://olx.pl/oferta...html#6879b1a9f7
http://olx.pl/oferta...html#6879b1a9f7
http://olx.pl/oferta...html#51cc270ae0
http://olx.pl/oferta...html#51cc270ae0
Akurat w lubelskim jest tych kombajnów sporo i jest też parę sklepów z częściami, te kombajny biją na głowę wszystkie bizony i merkatory, mało tego nawet starsze dominatory to przy tym zabytki, jest tam silnik perkinasa 6-cyl maszyna ma 140 cm szer. pięć wytrząsaczy na łożyskach a nie na jakichś drewnianych klockach co ciągle dostają luzu, trafiają się wersje z rewersem gardzieli, wszystkie mają wysuwane motowidła i hydrauliczne rury, fajne kabiny typu akwarium i co najważniejsze są na hydrostacie, co przy kombajnie jest po prostu bajka. do tego we wszystkich kosa górnonacinana i napęd kosy który nie sprawia żadnych problemów jak w merkatorach tu można wjechać w łąkę i idzie.

Edytowany przez waldi76, 01 czerwiec 2014 - 18:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
oferty kombajnów jaki wybrać ???? Dzisiaj, 17:49
  •  

#42 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 18:31

oferty kombajnów jaki wybrać ???? Akurat drewniane panewki na wytrząsaczach to bardzo dobry pomysł.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#43 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 18:37

oferty kombajnów jaki wybrać ???? Większość uważa że drewniane panewki są dużo lepsze.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#44 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:Maszyny i buggy ,Konie

Napisany 01 czerwiec 2014 - 19:14

Większość uważa że drewniane panewki są dużo lepsze.

Tak jest Drewniane panewki są o wiele lepsze od łożysk bo przy wymianie łożyska np w bizonie to trzeba odkręcić 60 śrub a nie cztery jak przy panewce w claas a łożyska tez dostają luzu i jest większy problem jak z panewką

#45 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 19:17

oferty kombajnów jaki wybrać ???? dronniborga w zyciu nie uzytkowałem, ani nawet przy nim nie stałem, ale @waldi moze miec racje. Za cene 35-40 letniego mercatora/jd, mozna miec kombajn już z lat 80-tych, a nie 70-tych, a wiec o 10 lat młodszy i do tego z hydrostatem!!
jeśłi rzeczywiście idzie w miare łatwo do nich dostac częsci i przy tym są dosć trwałe, to moze to być bardzo dobry wybór.

Edytowany przez nunu85, 01 czerwiec 2014 - 19:28.

#46 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 19:21

oferty kombajnów jaki wybrać ???? Kosze usługowo w moim terenie bizonem z50 z 76 roku. Rocznie teraz kosze około 80 godzin. Posiada kabine klime i od cholery usprawnień i poprawek po fabryce. Komfort mam 100 razy lepszy niż w claasie czy jd z tych lat. Zadacie teraz pytanie po co zainwestowałem w bizona a nie kupiłem czegoś zachodniego, moja odpowiedź brzmi tak. Kombajn to dość skomplikowana maszyna w której jest bardzo dużo elementów które mogą zawieść. Kombajn jest używany 2 tygodnie a reszte czasu stoi w garażu a wiec jest sporo czasu na przeglądniecie i ewentualne remonty ale nie wszystko da się zauwazyc przy przeglądzie i później wyjezdzamy w pole i okazuje się ze coś zaczyna szfankowac lub wystąpi grubsza awaria i tu jak na razie bizon przewyższa zachodnie kombajny bo części dostaniesz od ręki i w naprawdę niskiej cenie a do zachodnich w najlepszym wypadku na 2 dzień gorzej jeśli popsuje się w piątek po południe to dostaniesz dopiero we wtorek. Dla mnie kombajn ma zarabiać pieniądze i tyle. jeśli dostał bym 95 % części od reki w rozsądnej cenie do kombajnow zachodnich to na pewno tez kupił bym zachodni ale puki co to zostaje przy swoim bizonie

#47 Share przemoj1

przemoj1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 19:32

oferty kombajnów jaki wybrać ???? No i własnie jeden chwali sobie bizona drugi zachodniego clasa no ale to wszystko zależy od użytkownika sam dobrze o tym wiem. Posiadam nowego ursusa 9014h i to samo słyszałem ze dla jednego jest to gówno nie ciągnik z kolei drugi bardzo sobie go chwali i tak to jest. Ja osobiście jeszcze nie wypowiem sie na temat tego ciągnika ponieważ użytkuję go dopiero jeden sezon jedynie co mogę powiedzieć to że w kabinie jest trochę głośno i że jest mało miejsca jeśli chodzi o pasażera poza tym działą bez zarzutów wszystko. Lepiej podpowiedzcie mi koledzy gdzie są jakieś większe komisy z używanymi kombajnami w lubelskim. Gospodarstwo mam położone we wsi Zubowice ok 25 km od Zamościa

#48 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 19:36

Kosze usługowo w moim terenie bizonem z50 z 76 roku. Rocznie teraz kosze około 80 godzin. Posiada kabine klime i od cholery usprawnień i poprawek po fabryce. Komfort mam 100 razy lepszy niż w claasie czy jd z tych lat. Zadacie teraz pytanie po co zainwestowałem w bizona a nie kupiłem czegoś zachodniego, moja odpowiedź brzmi tak. Kombajn to dość skomplikowana maszyna w której jest bardzo dużo elementów które mogą zawieść. Kombajn jest używany 2 tygodnie a reszte czasu stoi w garażu a wiec jest sporo czasu na przeglądniecie i ewentualne remonty ale nie wszystko da się zauwazyc przy przeglądzie i później wyjezdzamy w pole i okazuje się ze coś zaczyna szfankowac lub wystąpi grubsza awaria i tu jak na razie bizon przewyższa zachodnie kombajny bo części dostaniesz od ręki i w naprawdę niskiej cenie a do zachodnich w najlepszym wypadku na 2 dzień gorzej jeśli popsuje się w piątek po południe to dostaniesz dopiero we wtorek. Dla mnie kombajn ma zarabiać pieniądze i tyle. jeśli dostał bym 95 % części od reki w rozsądnej cenie do kombajnow zachodnich to na pewno tez kupił bym zachodni ale puki co to zostaje przy swoim bizonie

A co tak usprawnione kolega ma w swojej 50 szacunek za 80 ha koszenia rocznie . mam z 80 roku no troszkę smarowniczek doszło ale to wszystko mało no naciąg mam podajniku ziarnowym zrobiony by koło się nie skosowało .

#49 Share rafalnowak100

rafalnowak100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 19:37

oferty kombajnów jaki wybrać ???? I TO JEST BARDZO MĄDRA WYPOWIEDŹ

#50 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 19:39

No i własnie jeden chwali sobie bizona drugi zachodniego clasa no ale to wszystko zależy od użytkownika sam dobrze o tym wiem. Posiadam nowego ursusa 9014h i to samo słyszałem ze dla jednego jest to gówno nie ciągnik z kolei drugi bardzo sobie go chwali i tak to jest. Ja osobiście jeszcze nie wypowiem sie na temat tego ciągnika ponieważ użytkuję go dopiero jeden sezon jedynie co mogę powiedzieć to że w kabinie jest trochę głośno i że jest mało miejsca jeśli chodzi o pasażera poza tym działą bez zarzutów wszystko. Lepiej podpowiedzcie mi koledzy gdzie są jakieś większe komisy z używanymi kombajnami w lubelskim. Gospodarstwo mam położone we wsi Zubowice ok 25 km od Zamościa

Modliborzyce ,Dragany zamch .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 20:03

oferty kombajnów jaki wybrać ???? W Draganach czy na Wysokim nic nie ma co by nadawało się do użytkowania. W Modliborzycach jest spory wybór kombajnów ale tam jest strasznie duża cena, byłem tam nie dawno to trudno się dogadać z ceną. Ale tak jak kolega mówi to na to ma 30tyś to raczej nic by tam dobrego nie wybrał za te pieniądze. Radze poszukać w jakiś mniejszych komisach lub od osób prywatnych. Na olx.pl patrzyłem to można bardzo dużo wybrać za te pieniądze co kolega posiada. Ale nie wiem jak one wyglądają w rzeczywistości bo na zdjęciach i po opisie to dość dobre kombajny ale to różnie bywa bo wiem jak to jest bo sam nie dawno szukałem kombajnu i niby na zdjęciach wygląda super ale w rzeczywistość już tak nie jest.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#52 Share Gomez01

Gomez01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze , uprawa zbożowa, motocykle

Napisany 01 czerwiec 2014 - 20:31

http://olx.pl/oferta...html#dc5014aeed
http://olx.pl/oferta...html#79c9926a30
A ja koledze proponuje coś z tego typu john deera proste wydajne kombajny łozyska filtry i paski dostepne sa od reki w kazdym lepszym sklepie z cześciami do maszyn rolniczych . ja mam john deera i mam tylko 7-8 hektarów pola które obsiewam zbozem a reszte sezonu kombajn kosi na usługach i przeważnie jest to około 120-140 h w sezonie i złego słowa nie moge powiedziec o tej maszynie

#53 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 20:32

oferty kombajnów jaki wybrać ???? Witam
Panowie śledzę ten temat i wasze sprzeczki a to o panewki drewniane o łożyska inny pisze znowu że 2,5 ha w godzinę objedzie ,to dla mnie taka dziecinada
powiem Wam tak ; za swojego żywota już kosiłem wieloma markami kombajnów ale zostałem przy JD i NH nie to że zachwalam ale cenię ich za prostotę
JD 955 A1 jest prosty w obsłudze nie ma tyle pokręconych pasów co clas ale ma i wady to paliworzerca (23 l na godzinę czasową przy mocy 150 kw )
NH jest oszczędniejszy w paleniu ale już bardziej skomplikowany , jeden jest na panewkach drugi na łożyskach ten na panewkach zjada panewki i wały a w drugim tylko łożyska (to niektóre przykłady )
A więc panowie do czego zmierzam zachwalacie swoje ale przedstawiajcie i wady też jak ja , każdy kombajn ma wady i zalety .
Szanowni użytkownicy Clasów czemu nie piszecie o problemie przenoszenia napędu clasa ( ten wał )

#54 Share Gomez01

Gomez01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 20:32

oferty kombajnów jaki wybrać ???? http://olx.pl/oferta...html#dc5014aeed
http://olx.pl/oferta...html#dc05883151
http://olx.pl/oferta...html#79c9926a30
A ja koledze proponuje coś z tego typu john deera proste wydajne kombajny łozyska filtry i paski dostepne sa od reki w kazdym lepszym sklepie z cześciami do maszyn rolniczych . ja mam john deera i mam tylko 7-8 hektarów pola które obsiewam zbozem a reszte sezonu kombajn kosi na usługach i przeważnie jest to około 120-140 h w sezonie i złego słowa nie moge powiedziec o tej maszynie. POPRAWA TRZCIONKI ;-)

Edytowany przez milanreal1, 02 czerwiec 2014 - 22:31.
czcionka

#55 Share rafalnowak100

rafalnowak100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 20:47

Witam
Panowie śledzę ten temat i wasze sprzeczki a to o panewki drewniane o łożyska inny pisze znowu że 2,5 ha w godzinę objedzie ,to dla mnie taka dziecinada
powiem Wam tak ; za swojego żywota już kosiłem wieloma markami kombajnów ale zostałem przy JD i NH nie to że zachwalam ale cenię ich za prostotę
JD 955 A1 jest prosty w obsłudze nie ma tyle pokręconych pasów co clas ale ma i wady to paliworzerca (23 l na godzinę czasową przy mocy 150 kw )
NH jest oszczędniejszy w paleniu ale już bardziej skomplikowany , jeden jest na panewkach drugi na łożyskach ten na panewkach zjada panewki i wały a w drugim tylko łożyska (to niektóre przykłady )
A więc panowie do czego zmierzam zachwalacie swoje ale przedstawiajcie i wady też jak ja , każdy kombajn ma wady i zalety .
Szanowni użytkownicy Clasów czemu nie piszecie o problemie przenoszenia napędu clasa ( ten wał )

CHĘTNIE Z TOBĄ PO DYSKUTUJĘ SKORO MASZ DOŚWIADCZENIE Z WIELOMA KOMBAJNAMI I ZNASZ ICH OD STRONY TECHNICZNEJ,
a co do 2,5ha/1h to cię jeszcze zaskoczę że niedaleko mnie jest człowiek co ponad 3ha na godzinę kosi , więc jak masz coś konkretnego do powiedzenia to zapraszam

#56 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 20:49

oferty kombajnów jaki wybrać ???? kosi, ale czym?
na pewno nie dominatorem, jak to tamten kolega pisał.

edit, żeby nie mnożyć niepotrzebnie postów:
skoro to ty, to sie pochwal co to za dominator, bo wielu ludzi juz prosiło, a jakos nie masz odwagi

Edytowany przez nunu85, 01 czerwiec 2014 - 20:58.

#57 Share rafalnowak100

rafalnowak100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 20:51

oferty kombajnów jaki wybrać ???? to pisałem ja

#58 Share waldi76

waldi76

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 21:04

oferty kombajnów jaki wybrać ???? Co do tego wału to rożnie z tym bywa ja miałem przez 10 lat senatora czyli to jest ten najcięższy z nich i akurat nigdy mi się ten wał nie urwał, ale mój wujek ma merkatora 50 i jemu się urwał więc zależy jak kto trafi. Mnie najbardziej wkurzała w nim ta kosa która stawała jak trafiło się więcej zielonego albo miotły i wtedy targało całym hederem. Zaletą claasów są też silniki perkinsa ze względu na oszczędność paliwa, w niektórych były też mercedesy bardziej paliwożerne ale za to trwalsze.

#59 Share Gomez01

Gomez01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 21:13

oferty kombajnów jaki wybrać ???? no i nadal niewiemy co do za dominator ale juz mniejsza o to ;-) . traktor 11 zainteresowało mnie twoja wypowiedz odnosnie tego ze 955 pali 23 litry na godzine mój 970 z silnikiem 135 km ( szóstka z turbo ) spali 15 na godzine a jest to kombajn mysle sporo wiekszy mam go od 5 sezonów i rzadnego żuzycia panewek ani wału nie zaobserwowalem i moze u ciebie tu siedzi wina w duzym spalaniu moze poprostu za mocno masz skręcone panewki i działaja one jak hamulec na tym wale i wtedy kombajn duzo pali a i panewki sie szybko zuzywaja . w drugim sezonie przed którym to własnie rozbierałem panewki w celu oczyszczenia i nasmarowania miałem problem z grzaniem sie silnika . okazało sie włanśnie ze panewki za mocno skręciłem i stawiały opór przy kreceniu sie .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share rafalnowak100

rafalnowak100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 21:21

kosi, ale czym?
na pewno nie dominatorem, jak to tamten kolega pisał.

edit, żeby nie mnożyć niepotrzebnie postów:
skoro to ty, to sie pochwal co to za dominator, bo wielu ludzi juz prosiło, a jakos nie masz odwagi

to nie jest plebiscyt kto jaki kombajn posiada , występujecie tu anonimowo piszecie niejednokrotnie rzeczy co są trochę dziwne i śmieszne, ale przecież to tylko forum raj dla bajkopisarzy, proszę przeczytać uważnie wszystkie moje wypowiedzi w tym temacie.

no i nadal niewiemy co do za dominator ale juz mniejsza o to ;-) . traktor 11 zainteresowało mnie twoja wypowiedz odnosnie tego ze 955 pali 23 litry na godzine mój 970 z silnikiem 135 km ( szóstka z turbo ) spali 15 na godzine a jest to kombajn mysle sporo wiekszy mam go od 5 sezonów i rzadnego żuzycia panewek ani wału nie zaobserwowalem i moze u ciebie tu siedzi wina w duzym spalaniu moze poprostu za mocno masz skręcone panewki i działaja one jak hamulec na tym wale i wtedy kombajn duzo pali a i panewki sie szybko zuzywaja . w drugim sezonie przed którym to własnie rozbierałem panewki w celu oczyszczenia i nasmarowania miałem problem z grzaniem sie silnika . okazało sie włanśnie ze panewki za mocno skręciłem i stawiały opór przy kreceniu sie .

teraz cię przyjacielu uświadomię , panewki na wytrząsaczach nie mają żadnej regulacji ,kupujesz zakładasz i dokręcasz, nie reguluje się poprzez siłę dokrencenia