Skocz do zawartości

Zdjęcie

oferty kombajnów jaki wybrać ????

113 odpowiedzi na ten temat

#41 Share waldi76

waldi76

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 18:16

oferty kombajnów jaki wybrać ???? Kolego ja na twoim miejscu zastanowił bym się nad czymś zupełnie innym, jak już masz te 30 tysi to przemyśl coś takiego:
http://olx.pl/oferta...html#6879b1a9f7
http://olx.pl/oferta...html#6879b1a9f7
http://olx.pl/oferta...html#51cc270ae0
http://olx.pl/oferta...html#51cc270ae0
Akurat w lubelskim jest tych kombajnów sporo i jest też parę sklepów z częściami, te kombajny biją na głowę wszystkie bizony i merkatory, mało tego nawet starsze dominatory to przy tym zabytki, jest tam silnik perkinasa 6-cyl maszyna ma 140 cm szer. pięć wytrząsaczy na łożyskach a nie na jakichś drewnianych klockach co ciągle dostają luzu, trafiają się wersje z rewersem gardzieli, wszystkie mają wysuwane motowidła i hydrauliczne rury, fajne kabiny typu akwarium i co najważniejsze są na hydrostacie, co przy kombajnie jest po prostu bajka. do tego we wszystkich kosa górnonacinana i napęd kosy który nie sprawia żadnych problemów jak w merkatorach tu można wjechać w łąkę i idzie.

Edytowany przez waldi76, 01 czerwiec 2014 - 18:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
oferty kombajnów jaki wybrać ???? Dzisiaj, 19:59
  •  

#42 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3083 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 18:31

oferty kombajnów jaki wybrać ???? Akurat drewniane panewki na wytrząsaczach to bardzo dobry pomysł.

sprzedam

Przyczepa HL6011    https://www.olx.pl/o...57-IDoNAwc.html

Przyczepa D83   https://www.olx.pl/o...57-IDp6r8t.html

#43 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1540 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 18:37

oferty kombajnów jaki wybrać ???? Większość uważa że drewniane panewki są dużo lepsze.

Vixa balet :D

#44 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 19:14

Większość uważa że drewniane panewki są dużo lepsze.

Tak jest Drewniane panewki są o wiele lepsze od łożysk bo przy wymianie łożyska np w bizonie to trzeba odkręcić 60 śrub a nie cztery jak przy panewce w claas a łożyska tez dostają luzu i jest większy problem jak z panewką

#45 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1366 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 19:17

oferty kombajnów jaki wybrać ???? dronniborga w zyciu nie uzytkowałem, ani nawet przy nim nie stałem, ale @waldi moze miec racje. Za cene 35-40 letniego mercatora/jd, mozna miec kombajn już z lat 80-tych, a nie 70-tych, a wiec o 10 lat młodszy i do tego z hydrostatem!!
jeśłi rzeczywiście idzie w miare łatwo do nich dostac częsci i przy tym są dosć trwałe, to moze to być bardzo dobry wybór.

Edytowany przez nunu85, 01 czerwiec 2014 - 19:28.

#46 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 19:21

oferty kombajnów jaki wybrać ???? Kosze usługowo w moim terenie bizonem z50 z 76 roku. Rocznie teraz kosze około 80 godzin. Posiada kabine klime i od cholery usprawnień i poprawek po fabryce. Komfort mam 100 razy lepszy niż w claasie czy jd z tych lat. Zadacie teraz pytanie po co zainwestowałem w bizona a nie kupiłem czegoś zachodniego, moja odpowiedź brzmi tak. Kombajn to dość skomplikowana maszyna w której jest bardzo dużo elementów które mogą zawieść. Kombajn jest używany 2 tygodnie a reszte czasu stoi w garażu a wiec jest sporo czasu na przeglądniecie i ewentualne remonty ale nie wszystko da się zauwazyc przy przeglądzie i później wyjezdzamy w pole i okazuje się ze coś zaczyna szfankowac lub wystąpi grubsza awaria i tu jak na razie bizon przewyższa zachodnie kombajny bo części dostaniesz od ręki i w naprawdę niskiej cenie a do zachodnich w najlepszym wypadku na 2 dzień gorzej jeśli popsuje się w piątek po południe to dostaniesz dopiero we wtorek. Dla mnie kombajn ma zarabiać pieniądze i tyle. jeśli dostał bym 95 % części od reki w rozsądnej cenie do kombajnow zachodnich to na pewno tez kupił bym zachodni ale puki co to zostaje przy swoim bizonie

#47 Share przemoj1

przemoj1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 19:32

oferty kombajnów jaki wybrać ???? No i własnie jeden chwali sobie bizona drugi zachodniego clasa no ale to wszystko zależy od użytkownika sam dobrze o tym wiem. Posiadam nowego ursusa 9014h i to samo słyszałem ze dla jednego jest to gówno nie ciągnik z kolei drugi bardzo sobie go chwali i tak to jest. Ja osobiście jeszcze nie wypowiem sie na temat tego ciągnika ponieważ użytkuję go dopiero jeden sezon jedynie co mogę powiedzieć to że w kabinie jest trochę głośno i że jest mało miejsca jeśli chodzi o pasażera poza tym działą bez zarzutów wszystko. Lepiej podpowiedzcie mi koledzy gdzie są jakieś większe komisy z używanymi kombajnami w lubelskim. Gospodarstwo mam położone we wsi Zubowice ok 25 km od Zamościa

#48 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 19:36

Kosze usługowo w moim terenie bizonem z50 z 76 roku. Rocznie teraz kosze około 80 godzin. Posiada kabine klime i od cholery usprawnień i poprawek po fabryce. Komfort mam 100 razy lepszy niż w claasie czy jd z tych lat. Zadacie teraz pytanie po co zainwestowałem w bizona a nie kupiłem czegoś zachodniego, moja odpowiedź brzmi tak. Kombajn to dość skomplikowana maszyna w której jest bardzo dużo elementów które mogą zawieść. Kombajn jest używany 2 tygodnie a reszte czasu stoi w garażu a wiec jest sporo czasu na przeglądniecie i ewentualne remonty ale nie wszystko da się zauwazyc przy przeglądzie i później wyjezdzamy w pole i okazuje się ze coś zaczyna szfankowac lub wystąpi grubsza awaria i tu jak na razie bizon przewyższa zachodnie kombajny bo części dostaniesz od ręki i w naprawdę niskiej cenie a do zachodnich w najlepszym wypadku na 2 dzień gorzej jeśli popsuje się w piątek po południe to dostaniesz dopiero we wtorek. Dla mnie kombajn ma zarabiać pieniądze i tyle. jeśli dostał bym 95 % części od reki w rozsądnej cenie do kombajnow zachodnich to na pewno tez kupił bym zachodni ale puki co to zostaje przy swoim bizonie

A co tak usprawnione kolega ma w swojej 50 szacunek za 80 ha koszenia rocznie . mam z 80 roku no troszkę smarowniczek doszło ale to wszystko mało no naciąg mam podajniku ziarnowym zrobiony by koło się nie skosowało .

#49 Share rafalnowak100

rafalnowak100

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 19:37

oferty kombajnów jaki wybrać ???? I TO JEST BARDZO MĄDRA WYPOWIEDŹ

#50 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 19:39

No i własnie jeden chwali sobie bizona drugi zachodniego clasa no ale to wszystko zależy od użytkownika sam dobrze o tym wiem. Posiadam nowego ursusa 9014h i to samo słyszałem ze dla jednego jest to gówno nie ciągnik z kolei drugi bardzo sobie go chwali i tak to jest. Ja osobiście jeszcze nie wypowiem sie na temat tego ciągnika ponieważ użytkuję go dopiero jeden sezon jedynie co mogę powiedzieć to że w kabinie jest trochę głośno i że jest mało miejsca jeśli chodzi o pasażera poza tym działą bez zarzutów wszystko. Lepiej podpowiedzcie mi koledzy gdzie są jakieś większe komisy z używanymi kombajnami w lubelskim. Gospodarstwo mam położone we wsi Zubowice ok 25 km od Zamościa

Modliborzyce ,Dragany zamch .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1540 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 20:03

oferty kombajnów jaki wybrać ???? W Draganach czy na Wysokim nic nie ma co by nadawało się do użytkowania. W Modliborzycach jest spory wybór kombajnów ale tam jest strasznie duża cena, byłem tam nie dawno to trudno się dogadać z ceną. Ale tak jak kolega mówi to na to ma 30tyś to raczej nic by tam dobrego nie wybrał za te pieniądze. Radze poszukać w jakiś mniejszych komisach lub od osób prywatnych. Na olx.pl patrzyłem to można bardzo dużo wybrać za te pieniądze co kolega posiada. Ale nie wiem jak one wyglądają w rzeczywistości bo na zdjęciach i po opisie to dość dobre kombajny ale to różnie bywa bo wiem jak to jest bo sam nie dawno szukałem kombajnu i niby na zdjęciach wygląda super ale w rzeczywistość już tak nie jest.

Vixa balet :D

#52 Share Gomez01

Gomez01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze , uprawa zbożowa, motocykle

Napisany 01 czerwiec 2014 - 20:31

http://olx.pl/oferta...html#dc5014aeed
http://olx.pl/oferta...html#79c9926a30
A ja koledze proponuje coś z tego typu john deera proste wydajne kombajny łozyska filtry i paski dostepne sa od reki w kazdym lepszym sklepie z cześciami do maszyn rolniczych . ja mam john deera i mam tylko 7-8 hektarów pola które obsiewam zbozem a reszte sezonu kombajn kosi na usługach i przeważnie jest to około 120-140 h w sezonie i złego słowa nie moge powiedziec o tej maszynie

#53 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 20:32

oferty kombajnów jaki wybrać ???? Witam
Panowie śledzę ten temat i wasze sprzeczki a to o panewki drewniane o łożyska inny pisze znowu że 2,5 ha w godzinę objedzie ,to dla mnie taka dziecinada
powiem Wam tak ; za swojego żywota już kosiłem wieloma markami kombajnów ale zostałem przy JD i NH nie to że zachwalam ale cenię ich za prostotę
JD 955 A1 jest prosty w obsłudze nie ma tyle pokręconych pasów co clas ale ma i wady to paliworzerca (23 l na godzinę czasową przy mocy 150 kw )
NH jest oszczędniejszy w paleniu ale już bardziej skomplikowany , jeden jest na panewkach drugi na łożyskach ten na panewkach zjada panewki i wały a w drugim tylko łożyska (to niektóre przykłady )
A więc panowie do czego zmierzam zachwalacie swoje ale przedstawiajcie i wady też jak ja , każdy kombajn ma wady i zalety .
Szanowni użytkownicy Clasów czemu nie piszecie o problemie przenoszenia napędu clasa ( ten wał )

#54 Share Gomez01

Gomez01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 20:32

oferty kombajnów jaki wybrać ???? http://olx.pl/oferta...html#dc5014aeed
http://olx.pl/oferta...html#dc05883151
http://olx.pl/oferta...html#79c9926a30
A ja koledze proponuje coś z tego typu john deera proste wydajne kombajny łozyska filtry i paski dostepne sa od reki w kazdym lepszym sklepie z cześciami do maszyn rolniczych . ja mam john deera i mam tylko 7-8 hektarów pola które obsiewam zbozem a reszte sezonu kombajn kosi na usługach i przeważnie jest to około 120-140 h w sezonie i złego słowa nie moge powiedziec o tej maszynie. POPRAWA TRZCIONKI ;-)

Edytowany przez milanreal1, 02 czerwiec 2014 - 22:31.
czcionka

#55 Share rafalnowak100

rafalnowak100

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 20:47

Witam
Panowie śledzę ten temat i wasze sprzeczki a to o panewki drewniane o łożyska inny pisze znowu że 2,5 ha w godzinę objedzie ,to dla mnie taka dziecinada
powiem Wam tak ; za swojego żywota już kosiłem wieloma markami kombajnów ale zostałem przy JD i NH nie to że zachwalam ale cenię ich za prostotę
JD 955 A1 jest prosty w obsłudze nie ma tyle pokręconych pasów co clas ale ma i wady to paliworzerca (23 l na godzinę czasową przy mocy 150 kw )
NH jest oszczędniejszy w paleniu ale już bardziej skomplikowany , jeden jest na panewkach drugi na łożyskach ten na panewkach zjada panewki i wały a w drugim tylko łożyska (to niektóre przykłady )
A więc panowie do czego zmierzam zachwalacie swoje ale przedstawiajcie i wady też jak ja , każdy kombajn ma wady i zalety .
Szanowni użytkownicy Clasów czemu nie piszecie o problemie przenoszenia napędu clasa ( ten wał )

CHĘTNIE Z TOBĄ PO DYSKUTUJĘ SKORO MASZ DOŚWIADCZENIE Z WIELOMA KOMBAJNAMI I ZNASZ ICH OD STRONY TECHNICZNEJ,
a co do 2,5ha/1h to cię jeszcze zaskoczę że niedaleko mnie jest człowiek co ponad 3ha na godzinę kosi , więc jak masz coś konkretnego do powiedzenia to zapraszam

#56 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1366 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 20:49

oferty kombajnów jaki wybrać ???? kosi, ale czym?
na pewno nie dominatorem, jak to tamten kolega pisał.

edit, żeby nie mnożyć niepotrzebnie postów:
skoro to ty, to sie pochwal co to za dominator, bo wielu ludzi juz prosiło, a jakos nie masz odwagi

Edytowany przez nunu85, 01 czerwiec 2014 - 20:58.

#57 Share rafalnowak100

rafalnowak100

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 20:51

oferty kombajnów jaki wybrać ???? to pisałem ja

#58 Share waldi76

waldi76

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 21:04

oferty kombajnów jaki wybrać ???? Co do tego wału to rożnie z tym bywa ja miałem przez 10 lat senatora czyli to jest ten najcięższy z nich i akurat nigdy mi się ten wał nie urwał, ale mój wujek ma merkatora 50 i jemu się urwał więc zależy jak kto trafi. Mnie najbardziej wkurzała w nim ta kosa która stawała jak trafiło się więcej zielonego albo miotły i wtedy targało całym hederem. Zaletą claasów są też silniki perkinsa ze względu na oszczędność paliwa, w niektórych były też mercedesy bardziej paliwożerne ale za to trwalsze.

#59 Share Gomez01

Gomez01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 21:13

oferty kombajnów jaki wybrać ???? no i nadal niewiemy co do za dominator ale juz mniejsza o to ;-) . traktor 11 zainteresowało mnie twoja wypowiedz odnosnie tego ze 955 pali 23 litry na godzine mój 970 z silnikiem 135 km ( szóstka z turbo ) spali 15 na godzine a jest to kombajn mysle sporo wiekszy mam go od 5 sezonów i rzadnego żuzycia panewek ani wału nie zaobserwowalem i moze u ciebie tu siedzi wina w duzym spalaniu moze poprostu za mocno masz skręcone panewki i działaja one jak hamulec na tym wale i wtedy kombajn duzo pali a i panewki sie szybko zuzywaja . w drugim sezonie przed którym to własnie rozbierałem panewki w celu oczyszczenia i nasmarowania miałem problem z grzaniem sie silnika . okazało sie włanśnie ze panewki za mocno skręciłem i stawiały opór przy kreceniu sie .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share rafalnowak100

rafalnowak100

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 21:21

kosi, ale czym?
na pewno nie dominatorem, jak to tamten kolega pisał.

edit, żeby nie mnożyć niepotrzebnie postów:
skoro to ty, to sie pochwal co to za dominator, bo wielu ludzi juz prosiło, a jakos nie masz odwagi

to nie jest plebiscyt kto jaki kombajn posiada , występujecie tu anonimowo piszecie niejednokrotnie rzeczy co są trochę dziwne i śmieszne, ale przecież to tylko forum raj dla bajkopisarzy, proszę przeczytać uważnie wszystkie moje wypowiedzi w tym temacie.

no i nadal niewiemy co do za dominator ale juz mniejsza o to ;-) . traktor 11 zainteresowało mnie twoja wypowiedz odnosnie tego ze 955 pali 23 litry na godzine mój 970 z silnikiem 135 km ( szóstka z turbo ) spali 15 na godzine a jest to kombajn mysle sporo wiekszy mam go od 5 sezonów i rzadnego żuzycia panewek ani wału nie zaobserwowalem i moze u ciebie tu siedzi wina w duzym spalaniu moze poprostu za mocno masz skręcone panewki i działaja one jak hamulec na tym wale i wtedy kombajn duzo pali a i panewki sie szybko zuzywaja . w drugim sezonie przed którym to własnie rozbierałem panewki w celu oczyszczenia i nasmarowania miałem problem z grzaniem sie silnika . okazało sie włanśnie ze panewki za mocno skręciłem i stawiały opór przy kreceniu sie .

teraz cię przyjacielu uświadomię , panewki na wytrząsaczach nie mają żadnej regulacji ,kupujesz zakładasz i dokręcasz, nie reguluje się poprzez siłę dokrencenia