Zaloguj się, aby obserwować  
wojcik1989

Pasa metal fach otwieranie sie komory

Polecane posty

wojcik1989    2

Witam

Mam nowa prase metal fach z562, i czasem zdarzy mi sie ze podczas belowania komora sie otworzy. Przed belowanie normalnie klapa sie zamyka slysze zamki a i tak sie zdarzy ze sie otworzy. Czy miał ktos taki problem i wie co trzeba zrobic? Prasa jest po wystawowa i nie bylo zadnego serwisu przy uruchominiu. Dzikuje za wszelkie rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1989    2

prasuje masseyem 698 z turem, przyszlo mi nawet do glowy ze moze jak tura podczas pracy uniose to puszcza olej z rozdzilacza, Albe zamki cos zle ustowione sa, bo to co 5 bel sednio tak sie dzieje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

Naciaganue sprezyny nic nie da. Ja w tamtym roku to samo mialem. Luzowaly zamki od komory. Tam wina lezy po stronie hydrauliki o konkretnie tego ze jest na jednym przewodzie. Zauwazcie tylko ze prawie zawsze luzuja zamki gdy na panelu przelaczy sie hydraulike na podbierak,na silownikach cisnienie spadnie i efekt znamy. Nawet rozmawialem z serwisantem pras i to samo stwierdzil. Ja puzniej po zamknieciu komory domykalem ja jeszcze raz po chwili i bylo ok tylko ze to tez uciazliwe bo trzeba pamietac o tym choc po kilku dniach wchodzi w nawyk. Jak to mowia ten typ tak ma.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1989    2

to rozumiem ze trzeba zamknac komore i nastepnie znow tak jakby ja docisnac i jest ok? bo od tego nie powinien byc wlasnie ten dlawik na przewodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

Ja tak robilem jak napisales. Troche pomogla regulacja hakow ale problemu to calkiem nie eliminuje. Najgorsza jest praca na lakach,chce sie podniesc podbierak w czasie pracy i bela juz do poprawki. Niektorzy montuja 2 przewod na komore i trzyma caly czas tak jak to jest w sipmie np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

to rozumiem ze trzeba zamknac komore i nastepnie znow tak jakby ja docisnac i jest ok? bo od tego nie powinien byc wlasnie ten dlawik na przewodzie?

Dławikiem na przewodzie , reguluje się szybkość zamykania komory


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1989    2

no u mnie to wogole jak klapa sie otworzy to bele wyrzucam rozwijam i od nowa zbieram :/ beznadziejna z tym sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1989    2
Napisano (edytowany)

no wiem o co chodzi to trzeba ten hak tak jakby opuscic na tym srubunku, tak?

 

 

 

 

Koledzy ja u sibie juz doszłem co jest nie tak. Zadne regulacje nie pomogly. Po prostu trzeba rozebrac elektrozawor i w srodku u mnie była peknieta gumka i nie trzymał cisnienia oleju. teraz nawet po podniesieniu podbieraka nic sie nie otwiera a nie ma mowy ze w trakcie belowania cos sie otworzy.

Edytowano przez wojcik1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez misz123
      Proszę o pomoc w wyborze rozrzutnika, który jest lepszy ?
       
      Metal Fach N267 - 8t
                  czy
      Metal Fach N280/1 - 8t
       
      Różnica pomiędzy nimi jest tak, że przy jednym są otwierane burty i zaczepiany jest na górny zaczep oraz droższy o 10 tyś.
      W drugim jest cała skrzynia i zaczepiany jest na dolny zaczep.
       
      Proszę o wypowiedzi użytkowników bardzo liczę na waszą pomoc
       
    • Przez Gladius
      Witam wszystkich!
      Posiadam prasę z-562 z 2008 roku. W poprzednim sezonie pojawił się problem z obwiązywaniem siatką - podczas owijania siatkę "ściągało" obustronnie do środka balotu po kilkanaście centymetrów. Sytuację udało się nieznacznie poprawić, ale niestety do ideału daleko. Zauważyłem, że w nowszych prasach przed wałkami ciągnącymi siatkę zamontowany jest pręt rozprowadzający , który (podobno) ogranicza jej ściąganie. Pręt kupiłem, dostałem i... tu pojawia się problem. Nie jestem do końca pewny gdzie dokładnie go przykręcić. Jakby tego było mało podobnej prasy nikt w okolicy nie posiada, na wystawach u dealerów też ich nie widać. Stąd moja wielka prośba - czy jest na forum jakiś posiadacz takiej prasy, który byłby tak miły i przysłał mi zdjęcia (na priv, wrzucił do galerii, na maila - jak wygodniej), na których wspomniany pręt byłby widoczny? Z góry dzięki
       
    • Przez Tommekpol
      Prasa sprzedana może bedziemy mieli w dobrym stanie Sipma Z-279/1. Wiązanie sznurkiem i siatką. Po przeglądzie. Rok 2009. W czwartek będę wiedział.
    • Przez Dalas3345
      Witam wszytskich
      Czy ktoś z użytkowników tej prasy ma problem z zapychająćą sie masą pod blachą przy gładkim walcu?
      Cały mankament leży w gumie i płaskowniku na 6 śrób jest on widoczny po otwarciu klapy w środku tuż pod gładkim walcem. zobaczyłem że jest tam duża szczelina dosunołem gume do samego walca i suchej słomy juz mało o wciąga pod tą blache. ale sianokiszonka wiadomo wilgotniejsza jest tto wciśnie sie tam tyle masy ze pozniej z godzine trzeba to wyciągac nozem i haczykiem  czy ktoś temu jakos zaradził? co zrobić zeby nie wciągało tam masy?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuję zakup lawety do bel, wybrałem trzy i proszę o pomoc z której będę na pewno zadowolony, każda ma swoje plusy i minusy, więc proszę najlepiej z własnego doświadczenia.
      A lawety to PRONAR T022, URSUS T-665, Metal-Fach T014.
      Jeżeli już taki temat był to przepraszam, ale przeszukałem forum i nie znalazłem.
      Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj