Skocz do zawartości

Zdjęcie

Elektroniczny zawor stało ciśnieniowy jak podlaczyc?

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ziutek92

ziutek92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 16 maj 2014 - 18:30

Elektroniczny zawor stało ciśnieniowy jak podlaczyc? Witam potrzepuje fachwej pomocy z zamontowaniem elektrozaworo oraz zaworu stało cisnieniowego do mojego opryskiwacza jakim jest pilmet 1615
Przed przerobka wygladało to tak:
A po przerobce tak:
W czerwonych kółkach nie wiem co mam podłączyc i gdzie :(
W niebieskim miejscu przypuszczam ze mam wkręcic manometr
W zielonym miescu w starym zaworze miałem podłaczny ten przewod własnie pod filtr i nie wiem czy teraz ten sam przewod ma tez byc podłaczony pod filtr
I został mi jeszcze jeden przeod taki zołty był podłaczny do recznego klawisza przy starym zaworze przy pokretle do zwiekszania cisnienia jak go sie otwierało powodowało ze zmniejszało sie cisnienie w pompie a teraz nie wiem co zrobic z tym przewodem :(

Załączone miniaturki

• DSC_0013.jpg
  • DSC_0014.jpg
  • DSC_0020.jpg
  • DSC_0021.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Elektroniczny zawor stało ciśnieniowy jak podlaczyc? Dzisiaj, 11:28
  •  

#2 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 728 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 16 maj 2014 - 21:05

Elektroniczny zawor stało ciśnieniowy jak podlaczyc? Ten klawisz stary, otwierany ręcznie to miałeś mieszadło pewnie , a nie do zmniejszania ciśnienia ( to był efekt uboczny pracy mieszadła ). Mogłeś dokupić taki sam do nowego zestawu . Manometr tam gdzie myślisz . Zielone to przelew z filtra do zbiornika . Wyżej pod eletrozaworem ( dolne czerwone kółko )też przelew do zbiornika , nad nim co zaznaczyłeś to zostaje tak jak jest( taki mosiężny gwint) nic tam nie wkręcasz . Na ostatnim zdjęciu pod czerwone też przelew do zbiornika . W sumie są cztery przelewy do zbiornika . Ja montowałem podobny zawór tylko sekcje bez elektrozaworów to wycinałem dodatkowe dwa otwory w zbiorniku , trzeba dokupić odpowiednie króćce .

Edytowany przez fezoi, 16 maj 2014 - 21:21.

#3 Share ziutek92

ziutek92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 17 maj 2014 - 03:11

Elektroniczny zawor stało ciśnieniowy jak podlaczyc? i co teraz zrobic jak nie mam tego klawiszu a chciałbym opryskac? zaslepic narazie? a ja dokupie do mieszadła ten klawisz i jeszcze jedno mam juz jeden przelew załozony przewod wychodzi za tym zaworem zielonym i idzie przez gore w zbiorniku i do dna zbniornika czy te dwa co mam tez zrobic do przelewu czy moge z tamtym poloczyc trojnikami? aby nie robic nowych dziur w zbiorniku? a jezeli musze juz robic nowe dziury to mam zrobic tak jak oryginalnie na gorze zbiornika wejscia na przewody czy jakos nizej?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 728 postów

Napisany 17 maj 2014 - 07:32

Elektroniczny zawor stało ciśnieniowy jak podlaczyc? Trójnik odpada , tam jest wysokie ciśnienie i jak podłaczysz pozostałe przelewy to będzie bałagan i nie będzie dobrze chodzić . Ja mam inny opryskiwacz i nie mam powrotów górą zbiornika . Nowy otwór robiłem w ścianie przedniej tak 2/3 od dna użyłem do tego wycinarki takiej okrągłej na wiertarkę . Narazie nie bedziesz miał poprostu mieszadła , a przewód po nim co został możesz zaslepić .

Edytowany przez fezoi, 17 maj 2014 - 07:33.

#5 Share ziutek92

ziutek92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 20 maj 2014 - 20:27

Elektroniczny zawor stało ciśnieniowy jak podlaczyc? A do czego sluza te zolte pokretla od danej sekcji?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 728 postów

Napisany 20 maj 2014 - 21:50

Elektroniczny zawor stało ciśnieniowy jak podlaczyc? Do kalibracji poszczególnych sekcji belki , ale u mnie sa wszystkie na jednej pozycji , kręcenie nimi nic nie zmieniało , może dlatego , że wszystkie mają taką samą ilośc głowiczek ( końcówek). Jeśli kupiłeś zawór w firmie Me..... to zadzwoń do szefa to Tobie powie jak je ustawiać .

Dodaj odpowiedź