Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas 108 Sl (maxi) vs. MF 38

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share michcio123

michcio123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 24 marzec 2008 - 22:03

Claas 108 Sl (maxi) vs. MF 38 Dzieki za zainteresowanie tematem. Juz dokonalem wyboru (pisalem o tym w innym topicu) Wybralem Claasa Mege 208 I .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas 108 Sl (maxi) vs. MF 38 Dzisiaj, 07:31
  •  

#22 Share matidi

matidi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 24 marzec 2008 - 22:39

Claas 108 Sl (maxi) vs. MF 38 Ja bym brał mf ale niby classy najlepsze <_< niech sie dobrze sprawuje posdro

#23 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 25 marzec 2008 - 09:01

Dzieki za zainteresowanie tematem. Juz dokonalem wyboru (pisalem o tym w innym topicu) Wybralem Claasa Mege 208 I .

Napewno sie nie zawiedziesz. To wybrales jeszcze wiekszy kombajn wydajnoscia od 108 SL MAXI. A masz juz upatrzony kombajn konkretny?
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#24 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 25 marzec 2008 - 14:49

Claas 108 Sl (maxi) vs. MF 38 megi to całkiem niezłe kombajny tylko szkoda ze silnik za kabiną ale jakoś da sie to przezyc :)

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#25 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 25 marzec 2008 - 14:53

megi to całkiem niezłe kombajny tylko szkoda ze silnik za kabiną ale jakoś da sie to przezyc :)

Powiem ci ze nie jest zle. Nie ma duzej roznicy jak masz silnik za zbiornikiem. Ja tak jezdze dwa sezony z silnikiem za kabina i nie moge narzekac. Wystarczy tylko dobrze wyciszona kabina.
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#26 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 25 marzec 2008 - 17:27

Claas 108 Sl (maxi) vs. MF 38 i wlasnie tu jest problem, bo kabina megi jest naprawde bardzo wygodna, przestronna, itd. nawet w porownaniu do niektorych dzis wypuszczanych zachodnich kombajnow jest lepsza pod wzgledem komfortu, ale jednym minusem jest wlasnie - coz za zaskoczenie - halas w kabinie!!!!!
nie powiesz mi, ze jakby silnik byl za zbiornikiem byloby glosniej w kabinie, badz ze tucano ma gorzej wyciszona bude od megi.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 25 marzec 2008 - 17:31

i wlasnie tu jest problem, bo kabina megi jest naprawde bardzo wygodna, przestronna, itd. nawet w porownaniu do niektorych dzis wypuszczanych zachodnich kombajnow jest lepsza pod wzgledem komfortu, ale jednym minusem jest wlasnie - coz za zaskoczenie - halas w kabinie!!!!!
nie powiesz mi, ze jakby silnik byl za zbiornikiem byloby glosniej w kabinie, badz ze tucano ma gorzej wyciszona bude od megi.

Wiadomo ze bylo by ciszej. A jezdziles kiedys Mega? Tak jak tu podkreslasz ze jest halas w kabinie to nie moge sie z toba zgodzic. Kabina jest naprawde bardzo dobrze wyciszona.

#28 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 25 marzec 2008 - 17:38

Claas 108 Sl (maxi) vs. MF 38 ale to i tak nie zmienia faktu że claas niejako szukał dziury w całym wstawiając silnik za kabine.co ich do tego skłoniło? ma to jakies pozytywne skutki na prace?

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#29 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 25 marzec 2008 - 17:50

A jezdziles kiedys Mega?

powiedzmy, ze to nie przechwalki, tylko odpowiedz na pytanie:
wiec jezdzilem paroma megami II od 204 po 218 :) i w zadnej nie da sie normalnie przez telefon porozmawiac, a ty jezdziles kombajnami innych marek oprocz bizona, ze wiesz, ze w medze nie jest glosno??

ma to jakies pozytywne skutki na prace?

znajomy mi cos kiedys wspominal, ze z jego doswiadczen wynika, ze na wysokich wzniesieniach, przy duzych pochyleniach spokojniej (bez obaw) mu sie pracowalo w claasach wlasnie przez centralne umieszczenie silnika. ja niestety nie za bardzo moge to ocenic, bo u mnie wiadomo jak krajobraz wyglada :) , a za bardzo zastanawiac tez mi sie nad tym nie chcialo
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#30 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 25 marzec 2008 - 19:13

powiedzmy, ze to nie przechwalki, tylko odpowiedz na pytanie:
wiec jezdzilem paroma megami II od 204 po 218 :) i w zadnej nie da sie normalnie przez telefon porozmawiac, a ty jezdziles kombajnami innych marek oprocz bizona, ze wiesz, ze w medze nie jest glosno??

Ale jezdziles Megami z serii I czy II? Ja mam Mege 204 II i przez telefon to trzeba troche podniesc glos a przy rozmowie z pasazerem to tez troche trzeba mowic glosniej. Ty moze mowiles o Medze I a ja o Medze II z kabina Lexiona. Dlatego pewnie mielismy inne zdanie. :) :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 25 marzec 2008 - 19:34

Claas 108 Sl (maxi) vs. MF 38 kurde czytac nie umiesz ze zrozumieniem!!!!!! nawet sam mnie zacytowales i widac wyraznie, ze to mega II (2), poza tym to sie nazywa chyba vista cab, a nie kabina od lexiona!!!
no i chyba wykonczyles juz wszystkie swoje argumenty, wiec dziekuje za rozmowe