kedzik28

ładowarka Merlo Opinie

Polecane posty

ROLAND225    0

Witam moim zdaniem to dobre maszyny mój kolega ma właśnie merlo tylko nie wiem jaki model ale tez z tych lat co 27.7 nie jakaś nowa, kupił ją ze spalona kabiną i dał do zrobienia i z tego co wiem to problemów za duzo z tym nie było tylko pare części musiał z (chyba włoch) sprowadzić i ogólnie ma juz ją pare lat i narazie to żadnych problemów nie miał mimo ze pracuje dzień w dzień i przewoziliśmy juz nawet wielkie płyty betonowe to dawała rade. ogólnie to dobry sprzęti jeszcze tak nie naładowany elektronika tak jak te nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil96    37

Ktoś coś więcej powie o ładowarce Merlo bo chcę taką zakupić tylko nie wiem czy są one dobre jak z awaryjnością, dostępem części?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Ja bym wybrał coś z dwóch pewnych marek czyli JCB i Manitou produkują ładowarki teleskopowe od lat i tutaj kierował bym swoje zaufanie, co nie znaczy że Merlo jest gorsze... Poprostu mało tego jeszcze jeździ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi777    0

Poprostu mało tego jeszcze jeździ.

 

Zgadzam się w Polsce za dużo tego nie ma, ale na zachodzie tych ładowarek jest dość sporo.... nie pamiętam gdzie ale przewinął mi się kiedyś artykuł, że merlo ma bardzo duży udział na rynku ładowarek w Niemczech (kojarzę coś ok 30-40% ale nie chcę tez wprowadzać w błąd)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Miałem tą ładowarkę na testach a dokładnie model Turbofarmer P 36.7 w topie. Hydrostat jest jednocześnie dobry i zły-bardzo wygodny w użytkowaniu ale zwiększa zużycie paliwa oraz słabo nadaje się do prac wyrywkowych do prac precyzyjnych tylko on dla rolnika już niekoniecznie a nawet odradzałbym. Jazda jest uzależniona od wykonywania ruchów teleskopem odrazu zwalnia co niema miejsca w mechanicznym przeniesieniu napędu. System ostrzegania przed przechyłem z komputerem jest bardzo denerwujący, niewielka ilość materiału czy podsuwanie obornika uniemożliwia to ustrojstwo które od razu ucina hydraulikę. Dzisiaj na Świecie w maszynach budowlanych i teleskopach dla rolnictwa króluje JCB dlatego dla porównania biorę na testowanie maszynę również z tej firmy, ale ze skrzynią mechaniczną. Dodatkowo za JCB przemawia to, że w ponad 90 % maszyna jest wyprodukowana przez nich, nie jest składakiem Manitou dla przykładu ramę i kabinę ma tylko swoją, silniki zmieniają jak rękawiczki: perkins,deutz,mercedes,deere,kubota i dzisiaj podobno te ładowarki nie są już takie jak kiedyś.

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na budowie mam od www.merlo.com ładowacze teleskopowe i sprawdzają się. Wymieniałem ze starszych ciągników na ładowarki teleskopowe i to była jedna z moich najlepszych decyzji w ostatnich kilku latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jonyt132
      co o nich myślicie spotkaliscie sie wogule z takim sprzętem mnie zinteresował ponieważ mało kosztuje i ma takie wymiary że mi do obory wjedzie i w każdy zakamarek prosze o opinie albo o rady bo nie moge się zdecydowac
    • Przez tay29
      witam
      zastanawiam sie nad kupnem ladowarki napewno przegubowej, dobrze byloby zeby byla rowniez z teleskopem. z tego co znalazlem w przystepnych cenach do 50tys zl to widzialem te 2 modele . zastanawia mnie skrzynia w tych ladowarkach ich sprawnosc i awaryjnosc . czy ktos sie wypowie na ten temat? i ogolnie o calej maszynie
    • Przez DanielFarmer
      Witam.
       
      Czy ktoś posiada lub wie coś o ładowarkach faresin?Wiem że produkują je we Francji, nikt w okolicy nie ma, zapewne są mało popularne to i z naprawą i częściami będzie kłopot :unsure:
      Wpadła mi q\w oko "okazja" czyli poleasingowa ładowarka faresin 7.30 czyli 7m wys i 3 tony udzwigu rocznik 2005 5,5tys mtg za ok 50tys netto.Jak myslicie warto się zainteresować?Bo cena wydaje mi się baaaardzo okazyjna.
    • Przez W0jcik
      Witam. Tak jak w temacie, jaką ładowarkę wybrać plus minus do 35 tyś. Wiem że do takiej sumy pieniędzy nie znajdzie się czegoś super, ale zawsze coś będzie.
      Mam nadzieję że mi pomorzecie.
    • Przez robson79
      Witam. Mam problem z tą ładowarką nie chce ciągnąć na drugim biegu. Prędkość drugiego biegu jest taka sama jak pierwszego i dodam że na pierwszym biegu można ciągać przyczepy ze zbożem można opony palić wszystko jest dobrze a na drugim sama się nie może uciągnąć i nieraz stanie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj