Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Zakupiona C 330] Co wymienić? Co sprawdzić?

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomow

tomow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 15 maj 2014 - 22:02

[Zakupiona C 330] Co wymienić? Co sprawdzić? Witam, to pierwszy mój temat na tym forum, bo dopiero co zaczynam zabawę w małego rolnika. Będę wdzięczny za wyrozumiałość i zrozumienie pewnej niewiedzy.

Zakupiłem niedawno 32-letniego URSUSA C 330 spełniając swoje dziecięce marzenie :-). Rozpoczynam nim pracę w moim gospodarstwie (5 ha) Chciałbym Was zapytać co trzeba i na co wymienić (filtry, oleje i inne elementy eksploatacyjne). Ewentualnie zastanawiam się co w nim jeszcze sprawdzić. Pracowałem dopiero raz pod obciążeniem i zauważyłem trzy prawdopodobne usterki:

- nieszczelność uszczelki na jednej z końcówek wtrysków (miedziane)
- głośne koło pasowe, sprawiające wrażenie bicia (nie zauważyłem wycieków spod simmeringa)
- na niskich obrotach włącza się lampka ładowania, prawdopodobnie pada prądnica

Czy są to uszkodzenia, które polecacie sprawdzić i naprawić natychmiast? Cena traktora była okazyjna więc mam świadomość, że coś będę musiał dołożyć. Jednak brak innych objawów, które by mnie niepokoiły. Silnik pracuje równo, nie zadymia. W środku też raczej pozytywnie. Cała elektryka sprawna. Układ kierowniczy bez zarzutów.

Będę wdzięczny za krótką analizę.

Załączone miniaturki

• 20140511_154422.jpg

Jestem tu nowy... Tak samo nowy jestem w samodzielnym prowadzaniu gospodarstwa... W planach rozwój!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Zakupiona C 330] Co wymienić? Co sprawdzić? Dzisiaj, 09:39
  •  

#2 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 15 maj 2014 - 23:52

[Zakupiona C 330] Co wymienić? Co sprawdzić? Żeby ciągnik dobrze się sprawował i nic się nie popsuło trzeba zrobić generalny przegląd .
Wymienić oleje i filtry.(paliwowy i olejowy ) najlepiej w skrzyni też .
Ustawić wtryski i luz zaworowy .
Ważne wymienić olej i wyczyścić filtr powietrza bo przeważnie nikt tego nie robi i hejka
Nie bardzo wiem o co chodzi z tym kołem pasowym ?.
Prądnica była zawsze słaba i można wymienić na alternator .

#3 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 16 maj 2014 - 00:15

[Zakupiona C 330] Co wymienić? Co sprawdzić? kolego prądnica nie posiada regulatora napięcia dltaego na niskich obrotach świeci sie lampka, normalna rzecz :)

#4 Share max696

max696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 16 maj 2014 - 09:52

[Zakupiona C 330] Co wymienić? Co sprawdzić? Przemko, jak to prądnica nie posiada regulatora napięcia, a pod deska z zegarami co się znajduje, a lampka miga dlatego ponieważ na niskich obrotach jest słabe ładowanie, najlepiej oszczędzić sobie problemów i założyć alternator, oczywiście pamiętając o zmianie masy z + na -.
A do tego standardowo wymiana olejów, filtrów, sprawdzenie hamulców i podnośnika czy trzyma

#5 Share tomow

tomow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 16 maj 2014 - 09:58

[Zakupiona C 330] Co wymienić? Co sprawdzić? Założyłem już wymianę wszystkich filtrów i olejów (bez oleju w skrzyni). Zastanawiam się jeszcze nad zakupem nowego filtra powietrza wraz z obudową. Potrzebny wydatek czy lepiej wymienić środek?

Jeśli chodzi o podnośnik to raczej trzyma. Prowadziłem go do domu z pługiem po nierównej drodze i radykalnie się nie opuścił. Może dwa razy po podskokach troszkę opadł.

Wydawało mi się, że prądnica ma regulator, stąd w ogóle możliwość sprawdzenia czy ładuje, czy nie.

Wracając do tematu koła pasowego. Wydaje mi się, że jest bicie, ale tak jak pisałem nie widzę wycieków oleju. Siedziałem w nim na razie ze 2 godziny, także przy kolejnych obciążeniach może pojawić się także i wyciek. Pojawia się także hałas, ale widzę, że jest nowy pasek założone i może jeszcze się nie dopasował.

Hamulce w całości sprawdzone. Śmigają jak trzeba.
Jestem tu nowy... Tak samo nowy jestem w samodzielnym prowadzaniu gospodarstwa... W planach rozwój!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share januszm1

januszm1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 16 maj 2014 - 10:20

[Zakupiona C 330] Co wymienić? Co sprawdzić? Koledze Przemko chodzilo zapewne ze pradnica sama w sobie nie ma regulatora napiecia tak jak alternator. A to ze na wolnych obrotach zapala sie ladowanie to typowa praca pradnicy i nie szukal bym tu dziury w calym tylko ewentualnie sprawdzil ladowanie. Altelnatory po to sie zaklada zeby i na wolnych obrotach ladowal lub gdy pradnica juz calkowity szrot. A co do kola pasowego to byc moze takie zludzenie optyczne a gdyby mialo bicie to napewno by puscil simering. Obserwuj naciag paska i ciesz sie praca kolego.

#7 Share tomow

tomow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 16 maj 2014 - 11:38

[Zakupiona C 330] Co wymienić? Co sprawdzić? A jakie firmy części polecacie i jakie oleje? Tyle się naczytałem, że można zwariować. Zastanawiam się też nad zalaniem go płynem, bo w tej chwili jeździ na wodzie...

P.S. Co do tego koła pasowego, to wrzucę wam filmik.

#8 Share januszm1

januszm1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 16 maj 2014 - 12:35

[Zakupiona C 330] Co wymienić? Co sprawdzić? Kolego 30 tka nie jest az tak wymagajacym ciagnikiem co do oleju. Ja osobiscie na superolu smigam tyle lat i dla mnie akurat w tym ciagniku wazniejsza jest czestotliwosc wymian niz marka. A co do czesci to watpie zeby ktos pilnowal sie jednej firmy. Z doswiadczenia tylko wiem ze z byle zamiennikami jest problem. Nie staraj sie oszczedzac na sile tak jak to nieraz robia inni. Z podstawowymi czesciami sobie bez problemu poradzisz a np z kaputalka silnika czy remontami skrzyni to i tak wez kogos co sie na tym zna bo skoro nie miales z tym do czynienia to i tak tego nie zrobisz sam. A co do plynu to popieram zalanie go tylko termostat najpuerw sprawdz.

A co do tego bicia kola pasowego to przystaw do czola tego kolka byle srubokret i albo naznacz na pokrywie rozrzadu znak albo tylko srubokret trzymaj i pokrec walem,kolba by sie przydala, i zobaczysz bez nagrywania filmikow jak te kolo sie zachowuje. Uwazaj na rece tylko.

#9 Share javorskyp

javorskyp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Hokey

Napisany 16 maj 2014 - 13:34

[Zakupiona C 330] Co wymienić? Co sprawdzić? Mam zalaną płynem i nie ma problemu w zimie co roku, więc polecam. I ostatnio zmieniłem prądnice na alternator bo mi aku padały zbyt często i 100% polecam teraz zawsze pełne. Długo się do tego zabierałem ale warto.

A i wymień olej w zwolnicach bo dawno pewnie tam nikt nie zajrzał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 18 maj 2014 - 12:30

[Zakupiona C 330] Co wymienić? Co sprawdzić? Silnik od c 330 nie jest tak wymagający co do oleju ale superol to już przestarzały . Ja zalewam wszystkie swoje ciągniki turtusem .