Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyłącznik ciśnieniowy w sprężarce nie działa. Za mały zbiornik?

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share plochy2

plochy2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 15 maj 2014 - 19:50

Wyłącznik ciśnieniowy w sprężarce nie działa. Za mały zbiornik? Witam! Ostatnio odnowiłem starą sprężareczke i dokupiłem nowy wyłącznik ciśnieniowy 400v polski (ten z pomaranczowa kopułką). Problem polega na tym e za nic w świecie nie moge go wyregulowac :/ Wiem jak sie to robi ale za kazdym razem wylacza sie pod innym cisnieniem albo wgl nie dziala. A włącza sie dopiero jak cisnienie spadnie do zera. Silnik ma około 3.5kw. myśle ze problem tkwi w zbyt małym zbiorniku na powietrze bo ma tylko 15l :D Jest to możliwe?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wyłącznik ciśnieniowy w sprężarce nie działa. Za mały zbiornik? Dzisiaj, 08:44
  •  

#2 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 15 maj 2014 - 21:47

Wyłącznik ciśnieniowy w sprężarce nie działa. Za mały zbiornik? Ten z typoszeregu LC-1, LC-2 ??? Jeśli tak, to tam są dwie regulacje. Regulacja ciśnienia maksymalnego i regulacja histerezy. Poczytaj instrukcję.

#3 Share sebo1986

sebo1986

Staram się byś lepszym..

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:Sport motoryzacja i po trochu wszystkiego

Napisany 15 maj 2014 - 22:59

Wyłącznik ciśnieniowy w sprężarce nie działa. Za mały zbiornik? Może manometr kłamie? zbiornik niema raczej nic do tego..

Edytowany przez sebo1986, 15 maj 2014 - 23:03.

..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

#4 Share plochy2

plochy2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 16 maj 2014 - 16:58

Wyłącznik ciśnieniowy w sprężarce nie działa. Za mały zbiornik? manometr nowy pokazuje to samo co manometr na reduktorze z filtrem. Jest to wyłącznik LC1. Papierów od niego nie mam :/ Czytałem już parę forów i temat schodzi na mały zbiornik ale czy to ma az takie znaczenie? no raczej wątpie :)

#5 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 16 maj 2014 - 18:26

Wyłącznik ciśnieniowy w sprężarce nie działa. Za mały zbiornik? Znam ten wyłącznik. Regulacja ciśnienia jest tym dużym plastikowym pokrętłem. Dolne ciśnienie (załączania) reguluje się to małą śrubką (5) z kontrą. Im bardziej wykręcisz, tym niższe ciśnienie załączania. Im bardziej dużym pokrętłem ściśniesz sprężyne, tym wyższe ciśnienie załączenia. Generalnie działa to tak, że po wyregulowaniu dużym plastikowym pokrętłem z ząbkami maksymalnego ciśnienia wyłączania, śrubką reguluje się histerezę, czyli spadek ciśnienia, przy którym powinien się załączyć silnik. Wielkość zbiornika nie ma znaczenia, po prostu będzie częsciej załączał. Zdarzają się niestety wadliwie wykonane te włączniki, ale to juz osobny temat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share plochy2

plochy2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 16 maj 2014 - 19:49

Wyłącznik ciśnieniowy w sprężarce nie działa. Za mały zbiornik? dokładnie kolego :) czyli dobrze ustawiałem. Problem jest w tym że jak już ten sworzeć na sprężynie wyjdzie i wyłączy silnik to w takiej pozycji juz zostaje az cisnienie spadnie calkowicie do zera :/

#7 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 19 maj 2014 - 22:26

Wyłącznik ciśnieniowy w sprężarce nie działa. Za mały zbiornik? A jak dokręcisz to śrubkę M5 żeby szybciej załączał to też nic nie da?

KPK KUMURUN TEAM

#8 Share plochy2

plochy2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 26 maj 2014 - 06:15

Wyłącznik ciśnieniowy w sprężarce nie działa. Za mały zbiornik? niezależnie jak mocno ją dokręce, wlacznik uruchamia silnik kiedy cisnienie zejdzie do zera.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 28 maj 2014 - 06:25

Wyłącznik ciśnieniowy w sprężarce nie działa. Za mały zbiornik? Coś jest nie tak niezależnie od tego jaki masz zbiirnik to ciśnienie jest jakie jest musiałby być tak mały żeby powietrze uciekalo szybciej niż bezwładność sprężyny co jest nie realne. Trzeba zacząć rozgladac sie za wyłącznikiem. A tak na marginesie jaki on ma zakres ciśnień?

KPK KUMURUN TEAM