riordian

Zawór stałociśnieniowy ARAG

Polecane posty

zuczek015    3

Zielone to jest zawór bezpieczeństwa. Tam ustawiasz ciśnienie maksymalne jakie będzie na zaworach. Żółtym ustalasz ciśnienie robocze. Regulacją przy poszczególnych zaworach sekcyjnych ustalasz aby po wyłączeniu jednej z nich było stałe ciśnienie. Ustawiasz np.4 bary zamykasz 1 ustawiasz żeby na manometrze było 4 otwierasz zamykasz drugą i tak do końca.Obroty ustaw tak na 350 na wałku i ja w pracy ustawiamy ciśnienie na zaworze bez bezpieczeństwa około 10 atmosfer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riordian    0

No tak robiłem ale regulując zielonym nic nie zmienia się na zegarze, przy żółtym owszem rusza się wskazówka i pokazuje ciśnienie ale przy zielonym wskazówka ani drgnie. Może to zawór jest po prostu popsuty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Najpierw żółtym ustaw na maksymalne ciśnienie, potem zielonym ustaw ciśnienie bezpieczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7
Napisano (edytowany)

żółtym regulujesz robocze, więc to ono ma wpływ na to co jest na manometrze. Zielone nie jest od tego.

I odpowiadając na pytanie z sąsiedniego wątku - rozkręcasz żółte i zielone rozkręcasz tak żeby było 8 bar, potem skręcasz już tylko żółtym do ciśnienia roboczego. Wtedy na zielonym jest 8 bar - proste.

Edytowano przez maniek83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Mam pytanie. Orientuje się ktoś co to za część przy elektrozaworze od podnoszenia zbiornika buraków, w śrubę którą przykręca się rurkę od oleju jest wkręcony zawór na klucz 17mm w nim jest śruba na płaski śrubokręt i nakrętka kontrująca na klucz 8mm. Co to jest? Czy jest to potrzebne? Jak to uszczelnić? Problem jest taki że cieknie mi, a właściwie leje z tej śrubki na 8. Rozkręciłem to, jest tam tłoczek i sprężynka. Ale nie wiem więc nie ruszam. Żadne o-ringi, podkładki miedziane nie pomagają. Dzięki za pomoc. ps. Wam też forum działa jak działa?
    • Przez PrzemoO
      Czy próbował ktoś z Was reanimować ten zawór ? Uchodzi mi przez niego powietrze .

    • Przez Radek88
      Witam
      Jak w temacie mam problem z zaworem z pneumatyki.
      Po nabiciu powietrza przez sprezarke zawor jakby nie zamyka się do końca, ucieka nim powietrze przez co działa cały czas sprężarka.
      Zawór był oczyszczony, jednak nic to nie dało po rozlożeniu go nie zauważyłem jakiś zużytych części, dzwoniłem do serwisu to powiedzieli że zamówią zestaw naprawczy ale już pół roku zamawiają i nadal nie mają.
      Miał ktoś może podobny przypadek? 
      Wiecie może gdzie można kupić taki zestaw, albo ewentualnie cały zawór? Pytałem u siebie w kilku sklepach i nigdzie nie mogę zamówić.
       Zdjęcie zaworu rzuce jutro.
      Pozdrawiam


    • Gość
      Przez Gość
      Witam panów mam problem otóż dobija mi powietrze tylko do około 4 atmosfer i schodzi  mi z zawora tego koło prawego koła, jak zaciągnę ręczny hamulec to doleci do końca do zielonego pola a jak puszczę to momentalnie spadnie do czerwonego, sprężarka bije cały czas a nie da rady dopić, jak zgaszę traktor bardzo szybko schodzi od zielonego pola w 30 minut do zera, orientuje się jak go skubańca podregulować aby tak nie schodziło i czy trzeba koło ściagać do tego?
    • Przez Labadosiak
      Czy miał ktoś z kolegów, a może i koleżanek ;-), problem ze sterownikiem ARAG BRAVO 180S w następującej formie: sterownik na pinach J i K (to piny odpowiadające za sterowanie zaworem regulacji ciśnienia) ma napięcie ok. 6V co uniemożliwia niestety działanie zaworu regulującego ciśnienie, a przez to sterownik nie działa i nie reguluje zadanej dawki. Jest tak jakby działał w manualnych ustawieniach ale przy manualnej próbie regulacji ciśnienia oczywiście również zawór nie działa bo dostaje napięcie ok. 6V, a powinien dostawać ok. 12V. Czy ma ktoś z szanownych forumowiczów wiedzę gdzie może leżeć przyczyna awarii, ewentualnie czy ktoś może wie gdzie można taki sprzęt odesłać do naprawy? Może ktoś miał taki problem lub inny przy sterowaniu np. sekcjami, lub zaworem głównym? Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj