Zaloguj się, aby obserwować  
tomaszek83

Przeróbka posuwu na koła zebate

Polecane posty

tomaszek83    3
Napisano (edytowany)

Witam

 

Czy takie rozwiązanie http://www.agrofoto....e/170819-posow/ sprawdza się przy rozrzucaniu obornika?

Rozsypał mi się posuw przy polskim jednoosiowym rozrzutniku i zastanawiam sie czy taka przeróbka zdała by egzamin.

Mam w domu dwa koła 45 i 11 zębów tylko czy to nie będzie za małe przełożenie?

Edytowano przez tomaszek83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper88    59

Gdzieś widziałem film z rozładunku takiego rozrzutnika i jak dobrze pamiętam to czas na wypchnięcie kukurydzy wyniósł jakieś +/- 10 sekund więc do obornika raczej to nie podejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idzkos    14

chce przerobic tak samo ale z jaką iloscią zębów dac te duze koło zębate ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam podobny problem. Posow sie zepsol i tez mysle nad tym rozwiazaniem. Rozrzutnik pracuje z c-330 myslicie ze dalo by rade to jakos tak przerobic zeby chodzilo na kola zebate?? Dodam ze na moich ziemiach musze klasc grubooo obornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez szerszen16
      Witam. pytanie jak w temacie, pas mlcarni zsczal sie mocno grzac. Jaka moze vyc przyczyna? Wydaje mi sie ze talerz kola mlocarni jest za bardzo wdany w prace. Prisze o pomoc. Pozdrawiam.
    • Przez ceston
      W mtz 820 zaczęły sie blokować przednie kola po oparciu się na lyzce od tura okazało się ze kola sie kręcą ale każde w inna stronę.  Gdy prawe do przodu to lewe do tylu.  Co moze być przyczyna. 
    • Przez GBartek
      Witam. Posiadam 2 siewniki konne i chcialbym je ze soba polaczyc aby byl szerszy. 
      Jak sie za to zabrac? Jakies porady? 
      Nie interesuja mnie opinie w stylu : sprzedaj oba, kup poznaniaka.  Mam 2 siewniki i wolny czas, a w mojej okolicy poznaniaki chodzą po min. 1500zl, a duzo ziemi nie mam. 
      Szukalem osoby, ktora sie podejmie takiego zadania, ale nikt nie probuje. 
      Pozdrawiam
    • Przez Luki1988
      Witam.
      Panowie czy ktoś przerabiał podawania sznurka linką z ciągnika na elektryczne?
      Wiem że ktoś gdzieś już o tym pisał ale nie uzyskałem odpowiedniej odpowiedzi.
      Myślę nad dwoma możliwościami:
      1. zamontowanie jakiegoś silnika 12v np od wycieraczek żeby napędzał bezpośrednio rolki wyciągające sznurek. (minus taki że wtedy silnik będzie cały czas się kręcił po wyłączeniu go bo bela będzie go napędzać ciągnąc sznurek)
      2. zamontowanie czegoś co napinałoby napinacz paska który napędza wszystko( to co teraz robię ręcznie linką z ciągnika) i ta opcja wydaję się lepsza ale ...? Co zamontować? Siłownik elektryczny np od bramy? Niekoniecznie dobre rozwiązanie.
      Macie jakieś inne pomysły?
       
    • Przez Chrostek
      Siema nie wiem jak zdjąć koła zębate z 13 wałka w belarce lely rp 245 , chce je zdjąć ponieważ chce się dostać do smarowniczki (kabel sie przetarł a żeby go wymienić musze sie dostać do smarowniczki).



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj