darek2710

Instrukcja obsługi Mazur 5 SO52/1

Polecane posty

darek2710    0

Kolega ma taki siewnik i ma problem z ustawieniem ścieżek technologicznych pod szerszy opryskiwacz niż 12m i myślę że w instrukcji będzie jakoś to opisane. Wspominał że ma jakiś automat w tym siewniku który steruje ścieżkami, podłaczony jest do podnośnika czy jakoś tak, nie wiem dokładnie jak to wygląda, bo nigdy nie widziałem tego siewnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

Jutro wrzucę skan tej instrukcji. Ale zawiele tam na ten temat nie ma. Powiedz jeszcze z którego roku jest jego siewnik, a jeśli nie wiesz to powiedz przynajmniej czy jest siwy czy niebieski.

 

Edit

Zeskanowałem instrukcję, ale zrobiłem to w kolorze i zrobił się z tego plik 32 MB. Jest za duży by go tu zamieścić, więc jeśli ktoś będzie chciał go mieć, niech napisze do mnie wiadomość na PW.

Edytowano przez AS2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

Dzisiaj przyjrzałem się jak ten mechanizm wygląda u mnie i to ząbkowane koło ma u mnie 9 zębów tak jak w katalogu części, który znajduje się na końcu instrukcji. Więc jeśli znajomy koniecznie będzie chciał korzystać z tego mechanizmu to pewnie będzie musiał zmienić to koło na jakieś inne z inną ilością zębów. Ja osobiście nie korzystam z tego mechanizmu mimo, że mam opryskiwacz i rozsiewacz na 12 metrów. Ciągłe podnoszenie i opuszczanie podnośnika redlic powoduje częste pękanie rurek od redlic. Ja zakładam ścieżki ręcznie samemu otwierając i zamykając zastawki za pomocą klucza 17, który zakładam na ten (nie pamiętam dokładnie) sześcio- czy też ośmiokątny wałek, na którym osadzony jest mechanizm zamykania ścieżek. Fakt faktem, że siejemy tym siewnikem we dwóch ( kierowca + druga osoba pilnująca zakładania ścieżek w odpowiednich miejscach). Trochę prymitywne, ale działa :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŁukaszStec
      Witam, Proszę o informację jak nastawić przekładnie olejową aby wysiać 240 kg /ha pszenicy w siewniku Mazur-5 SO52/1 39 lejowy 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj