Skocz do zawartości

Zdjęcie

wspomaganie w Case mx 110

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share slawekratko

slawekratko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 14 maj 2014 - 22:34

wspomaganie w Case mx 110 Witam.

Mam problem z Case mx 110, mianowicie stopniowo w ciągu dwóch dni coraz bardziej słabnie wspomaganie, chwilowo kiedy nie można skręcić pomaga pociągnięcie za dźwignię hydrauliki zewnętrznej bez podłączonego odbiornika, poza tym wydaje mi się, że rewers zaczyna szarpać, dzieje się tak bez wyraźnej przyczyny i usterka coraz bardziej postępuje (trzeba bardzo wolno skręcać) wygląda na usterkę dzielnika strumienia, czy można jakoś podkręcić ciśnienia w obwodzie wewnętrznym. Na ciągniku jest ładowacz, który unosi dobrze, więc pompa działa poprawnie. Mam ten ciągnik od niedawna, proszę o sugestie.

Pozdrawiam i dziękuję.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ciągnik rolniczy Case 5150 Maxtrack ( SUPER STAN !!! )

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Case IH
  • 63000.00 PLN
  • 21 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wspomaganie w Case mx 110 Dzisiaj, 17:10
  •  

#2 Share darek2710

darek2710

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 15 maj 2014 - 08:16

wspomaganie w Case mx 110 A sprawdzałeś orbitrol?

#3 Share slawekratko

slawekratko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 15 maj 2014 - 09:20

wspomaganie w Case mx 110 Nie, jak to zrobić?

Edytowany przez slawekratko, 15 maj 2014 - 09:57.

#4 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisany 15 maj 2014 - 10:04

wspomaganie w Case mx 110 Może być coś z orbitrolem ale może też byc wiele innych rzeczy poczynając od zablokowania się dysz/suwaków w zaworze priorytetowym, źle ustawione ciśnienie, zablokowany sygnał do kompensatora. Tam jest pompa o zmiennym wydatku i jak nie ma zapotrzebowania czy to na wyjściach hydraulicznych, podnośniku czy wreszcie podczas skręcania kołami to pompa pracuje na minimalnym wydatku dopiero jak zaczniemy skręcać kołami to do pompy idzie przewodem sygnał (olej) z każdego takiego odbiornika i pompa wtedy zwiększa wydatek. Zaciekawiło mnie to, że problem na chwilę ustępuje gdy ciągniesz za dźwignie hydrauliki bo wtedy też idzie sygnał do kompensatora z tych rozdzielaczy i pompa pracuje z większym wydatkiem więc po sprawdzeniu orbitrola lub przed można by było więc sprawdzić czy z zaworu od sterowania idzie sygnał na pompę. Można by też sprawdzić ciśnienie ale z tego co patrzyłem to jest to dość ciężka sprawa bo według instrukcji trzeba by za pompą wpiąć trójnik z ciśnieniomierzem. Jak nie wiesz który to przewód to wieczorem ci wytłumaczę.

Orbitrola to raczej sam nie sprawdzisz musisz wykręcić i dać do specjalistycznego zakładu.

Edytowany przez grego, 15 maj 2014 - 10:05.

#5 Share slawekratko

slawekratko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 15 maj 2014 - 18:28

wspomaganie w Case mx 110 Dzięki wielkie za konkretną odpowiedź. Teraz to już wiem czego szukać. Od samego początku podejrzewałem zacięty zawór dzielący strumień oleju, ale o zasadzie działania zmiennego wydatku to mnie w tej chwili oświeciłeś. Z pociągnięciem za dźwignię chodzi o to, że kiedy trzymam za dźwignię hydrauliki zewnętrznej bez podpiętego odbiornika to olej nie wraca przewodem powrotnym do skrzyni i wzrasta do maksymalnego ciśnienie w przewodzie doprowadzającym olej do zewnętrzego rozdzielacza, aż do otwarcia zaworu nadciśnieniowego. Wtedy jak mniemam cały olej idzie do orbitrola i kierownica kręci się lekko, tak samo jest kiedy siłowniki w ładowaczu są już w maksymalnym położeniu, a dalej podaje się do nich olej. Po puszczeniu dźwigni wszystko wraca do normy, czyli w tej chwili na postoju prawie nie można skręcić i jest coraz gorzej, w czasie jazdy można tylko bardzo wolno kręcić kierownicą, jakby za mało oleju dochodziło pod niskim ciśnieniem do orbitrola. Gdyby była oddzielna pompa do wspomagania to objawy wskazywałyby na jej zużycie. Usterka występuje bez względu na temperaturę oleju. Dodam jeszcze, że kiedy podniosę turem przód do góry wtedy skręca się prawidłowo. Tur unosi dobrze i szybko, ale jakby wolniej niż przed wystąpieniem problemu, siłę ma więc pompa podaje olej. Wcześniej, ok 10 godzin pracy temu kręciło cię bardzo lekko, szybko i nie było nic niepokojącego, może poza tym, że w czasie obracania kierownicą czuć było bardzo lekkie nie przeszkadzające w jeździe jakby pulsowanie, nierównomierny opór, jakby delikatne przeskoki o oporze jaki stawia kierownica, normalne to raczej nie było.
Rozumiem, że zawór priorytetowy, to pierwszy dzielnik za pompą?
Jak go zdiagnozować i naprawić?

#6 Share darek2710

darek2710

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 15 maj 2014 - 19:58

wspomaganie w Case mx 110 Najprostszym i jednocześnie najdroższym rozwiązaniem będzie wymiana dzielnika i zaworu bez diagnozy

#7 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisany 15 maj 2014 - 21:19

wspomaganie w Case mx 110 o tam zaraz nowy przejrzeć trzeba czy sprężynki są całe i czy nic nie jest zatkane. podaj maila

#8 Share slawekratko

slawekratko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 16 maj 2014 - 08:45

Najprostszym i jednocześnie najdroższym rozwiązaniem będzie wymiana dzielnika i zaworu bez diagnozy

Wiadomo, tak najłatwiej i najpewniej, ale podobno pieniądze zaoszczędzone, to pieniądze zarobione. A maszyna ma na siebie zarabiać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share mysliwy90

mysliwy90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 21:42

wspomaganie w Case mx 110 Mam to samo nie idze przekrecic kirownica dopiero gdy pociagne za wajhe hydrauliki to wszystko wraca do normy. Wyjmowalem juz 2 zawory te co sa pod podloga kabiny i nic. Nie wiem nawet gdzie szukac. Podpowiecie cos?

#10 Share casemx110

casemx110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 22:01

Tam gdzie szukasz leży przyczyna, wyciągnij cały zawór na stół i popatrz czy suwaki nie są porysowane.

Wg mnie to jest zacięty zawór 27

http://i.gyazo.com/b...c11409ec26a.png

U mnie po problemach z hydrauliką po pierwszym uruchomieniu występował problem ze skrętem ale mijał po odkręceniu sygnałówki albo właśnie w/w zaworu

#11 Share rafal281

rafal281

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 15 maj 2016 - 16:31

Witam, a mi gubi się wspomaganie jak podłącze tura tak jakby cały olej szedł na tura a na wspomaganie nic. Może ktoś pomóc ?

#12 Share Dadam

Dadam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 16 maj 2016 - 11:00

wspomaganie w Case mx 110 Mam new hollanda t6020 i mam problem z ladowaczem podnosi okolo 1t (powinien 2t) jak zablokuje zawor hydrauliki zewnetrznej to podnosi jak powinien co moze byc przyczyna?

#13 Share borek12

borek12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 18 październik 2016 - 11:30

Witam mam dokładnie taki sam problem w moim case mx 100c nie działa poprawnie wspomaganie rozkręciłem cały dzielnik sprawdziłem, wymyłem niby wszystko jest w nim ok ale po założeniu nadal wspomaganie strasznie ciężko i powoli działa gdzie szukać problemu może ktoś się wypowie jak sobie z tym poradziliście co było przyczyną.  

#14 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1114 postów

Napisany 19 październik 2016 - 18:08

Ale kombinujecie a nie lepiej powierzyć maszynę dobremu mechanikowi który bez problemu znajdzie usterkę bo widzę że szukacie po omacku i to nie tam gdzie trzeba. A takim rozbieraniem zaworu priorytetowego bez wiedzy, jak z powrotem ustawić go prawidłowo, to gratuluję za takie podpowiedzi.....

Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#15 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisany 20 październik 2016 - 10:08

Było oszczędzić sobie fatygi i napisać cztery słowa: Wiem, ale nie powiem ;).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1114 postów

Napisany 20 październik 2016 - 17:15

Nie wszystko jest do opinii publicznej wielu mechaników jak również ja z takiej wiedzy żyje, i raczej też nie dzielisz się z wszystkimi tym skąd bierzesz pieniądze i jak coś umiesz to całej wsi nie mówisz róbcie to co ja..... tylko pilnujesz swojego interesu.

Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Dodaj odpowiedź