grzes0611

Problem z sterownikiem(komputerkiem) od puszczania siatki [SIPMA Farma II]

Polecane posty

grzes0611    0

Siema, posiadam prasę Simpe farme II i przy niej mam elektroniczny podajnik siatki coś mi się zepsuł, bo naciskam guzik a tu siatka nawet nie drgnie. Może ktoś miał podobny przypadek i by mógł podpowiedzieć co się stało i jak naprawić...

Mam jeszcze pytanko czy da się zmienić z tego elektronicznego podajnika na mechaniczny ?

Z góry wszystkim za pomoc dziękuję ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli ten komputer starszy czy młodszy? jeśli z wyświetlaczem i przyciskiem na górze to sprawdz kostkę łącząca przewody. miałem też taki problem w trakcie prasowania, mógł ci się przycisk popsuć od załączania. będą na polu w odległości 28 km od domu rozkrecilem ten komputer wziąłem odjalem przy 360 przycisk od klaksonu, połączylem kable i zadziałało. teraz mam założony nowy i jeden na zapas. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes0611    0

no musze go rozebrać i podłączyć inny przycisk i się okarze ajeśli to nie tego wina to co innego mogło się stać..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mógł ci paść ten elektryczny silnik ale wątpię żeby ci to poszło. musisz sprawdzić ten kabel, może urwales.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes0611    0

ej a gdyby to wina była tego przycisku to można go sprawdzić na krótko dotykając przewód do przewodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

no tak tak. tylko ze ja musiałem prasować także musiałem mieć włącznik, to wziąłem przycisk od klaksonu. :)

 

Edytowano przez kamilrolnik18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdeXZet    151

pierwsza kolejność to bezpieczniki, jest we wtyczce do zapalniczki i znajomy miał w sterowniku. Druga opcja to włącznik. Ostateczność to silnik (i jeśli to silnik to mogę Ci podpowiedzieć że od wycieraczek do golfa 4 łatwo przypasować i kosztuje kilkadziesiąt a nie kilkaset zł :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes0611    0

no panowie też myśle że to przycisk poszedł ej a mam pytanko jak z tym przerobieniem z elektrycznego na mechaniczny da coś takiego zrobić się bo słyszałem że mechaniczny jest lepszy......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdeXZet    151

mechaniczny szybciej podaje bo jest napędzany poprzez wom ale wygodniejszy jest elektryczny bo możesz zamknąć tylną szybę podczas prasowania (i po całym dniu nie jesteś czarny na plecach :D) a co do przerobienia to ja w mojej farmie 2 to mam pasek, sznurek i coś jeszcze do przerobienia na podawanie ręczne (nie wiem czy z siatką jest tak samo ale myślę że tak) i tę części mam fabrycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes0611    0

A ty masz mechaniczny teraz zaałożony ?

może elktryczny jest lepszy pod wzgledem wygody ale myśle że mechaniczny byłby lepszy szybszy no i mniej awaryjny

tylko jak go zmienić ? Jak go przerobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdeXZet    151

ja mam elektryczny, czy bardziej awaryjny to wydaje mi się że nie bo działa jak klakson w ciągniku (używam od 6 lat i tylko 1 bezpiecznik wymieniłem), a jak przerobić to Ci nie powiem bo nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez minior20
      Witam. Mam problem z moja prasa NEW HOLLAND 648. Wczoraj presowalem slome z j.ozimego ktora byla bardzo drobna (sieczka). Slome owijalem siatka i bardzo czesto zdarzylo mi sie ze walek ktory pobiera siatke nie pobral jej wogole. Na walku ktory pobiera siatke nazbieralo sie duzo drobnej slomy i nie chcial wogole pobrac siatki. Dlaczego tyle jest drobnej slomy na tym walku ze nie chce pobrac siatki? Chcialbym zaznaczyc ze gdy mi nie pobralo siatki to musialem usunac slome z walka i owinac balota w manualu. Prosze o pomoc poniewaz prase mam od miesiaca i nie moge poradzic sobie z tym problemem
    • Przez manYki
      witam. co jakis czas przy owijaniu noz nie utnie siatki i siatka idzie dalej, musze wylaczyc walek , uciac ja nozem i od nowa zalozyc. trzeba kupic nowy ? mozna go jakos naostrzyc ? jak go wyjalem ma okolo 10 malutkich pekniec za rowkami noza. zz gory dziekuje.
    • Przez ukaszNikonowicz
      Witam. Od pewnego czasu mam problem z podawaniem przez prasę siatki do komory. prasa współpracuje z sterownikiem balercontrol. W upalne dni podczas wciśnięcia przycisku do podawania siatki sterownik się wyłącza a pracować trzeba na trybie awaryjnym podawania siatki. nie ma żadnego problemu gdy prasa pracuje w dni chłodniejsze. Dodam jeszcze że podczas gdy sterownik wyłącza się widać że rolka z siatką troszkę się obróci ale wygląda to tak jak by brakowało mocy dla silniczka który nią obraca. Orientuje się ktoś co to moze być?
    • Przez nowy07
      Witam
      Mam takie pytanie czy ktoś posiada prase Welger RP 12 z przystawką na siatkę, bo potrzebował bym zdjęcia tej przystawki, bo chciałem taka dorobic do mojej prasy.
    • Przez kleine100
      Witam, orientuje się ktoś, czy są jakieś terminy na zakładanie i zdejmowanie siatek przeciwśnieżnych. U mnie jest tak że są zakładane zaraz po pierwszym listopada, a do tej pory (21 marca) nie są zdejmowane. Mam pola przylegające do drogi krajowej, i na odcinku kilkuset metrów są ustawione siatki, w niektórych miejscach po dwa rzędy. Na jesieni na jednym polu postawili na niezaoranym, bo wszystko na zimę orałem w listopadzie. Teraz nie mogę posiać nawozu po pszenicy. Jak widzę co niecierpliwsi co mają krótsze odcinki to zdejmują te siatki i wrzucają do rowu. Jak to jest u was? Wydaje mi się, że już powinny być już zdjęte.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj