Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z sterownikiem(komputerkiem) od puszczania siatki [SIPMA Farma II]

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share grzes0611

grzes0611

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja
    mechanizacja
    hodowla zwierząt

Napisany 14 maj 2014 - 21:32

Problem z sterownikiem(komputerkiem) od puszczania siatki [SIPMA Farma II] Siema, posiadam prasę Simpe farme II i przy niej mam elektroniczny podajnik siatki coś mi się zepsuł, bo naciskam guzik a tu siatka nawet nie drgnie. Może ktoś miał podobny przypadek i by mógł podpowiedzieć co się stało i jak naprawić...
Mam jeszcze pytanko czy da się zmienić z tego elektronicznego podajnika na mechaniczny ?
Z góry wszystkim za pomoc dziękuję ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z sterownikiem(komputerkiem) od puszczania siatki [SIPMA Farma II] Dzisiaj, 16:32
  •  

#2 Share kamilrolnik18

kamilrolnik18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 15 maj 2014 - 05:48

Problem z sterownikiem(komputerkiem) od puszczania siatki [SIPMA Farma II] czyli ten komputer starszy czy młodszy? jeśli z wyświetlaczem i przyciskiem na górze to sprawdz kostkę łącząca przewody. miałem też taki problem w trakcie prasowania, mógł ci się przycisk popsuć od załączania. będą na polu w odległości 28 km od domu rozkrecilem ten komputer wziąłem odjalem przy 360 przycisk od klaksonu, połączylem kable i zadziałało. teraz mam założony nowy i jeden na zapas. :)

#3 Share grzes0611

grzes0611

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
    mechanizacja
    hodowla zwierząt

Napisany 15 maj 2014 - 21:23

Problem z sterownikiem(komputerkiem) od puszczania siatki [SIPMA Farma II] no musze go rozebrać i podłączyć inny przycisk i się okarze ajeśli to nie tego wina to co innego mogło się stać..?

#4 Share kamilrolnik18

kamilrolnik18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 16 maj 2014 - 02:38

Problem z sterownikiem(komputerkiem) od puszczania siatki [SIPMA Farma II] mógł ci paść ten elektryczny silnik ale wątpię żeby ci to poszło. musisz sprawdzić ten kabel, może urwales.

#5 Share grzes0611

grzes0611

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
    mechanizacja
    hodowla zwierząt

Napisany 16 maj 2014 - 18:02

Problem z sterownikiem(komputerkiem) od puszczania siatki [SIPMA Farma II] ej a gdyby to wina była tego przycisku to można go sprawdzić na krótko dotykając przewód do przewodu?

#6 Share kamilrolnik18

kamilrolnik18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 16 maj 2014 - 18:48

Problem z sterownikiem(komputerkiem) od puszczania siatki [SIPMA Farma II] no tak tak. tylko ze ja musiałem prasować także musiałem mieć włącznik, to wziąłem przycisk od klaksonu. :)

Edytowany przez kamilrolnik18, 16 maj 2014 - 18:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z sterownikiem(komputerkiem) od puszczania siatki [SIPMA Farma II] Dzisiaj, 16:32
  •  

#7 Share AdeXZet

AdeXZet

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 16 maj 2014 - 19:12

Problem z sterownikiem(komputerkiem) od puszczania siatki [SIPMA Farma II] pierwsza kolejność to bezpieczniki, jest we wtyczce do zapalniczki i znajomy miał w sterowniku. Druga opcja to włącznik. Ostateczność to silnik (i jeśli to silnik to mogę Ci podpowiedzieć że od wycieraczek do golfa 4 łatwo przypasować i kosztuje kilkadziesiąt a nie kilkaset zł :) )

#8 Share grzes0611

grzes0611

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
    mechanizacja
    hodowla zwierząt

Napisany 18 maj 2014 - 18:56

Problem z sterownikiem(komputerkiem) od puszczania siatki [SIPMA Farma II] no panowie też myśle że to przycisk poszedł ej a mam pytanko jak z tym przerobieniem z elektrycznego na mechaniczny da coś takiego zrobić się bo słyszałem że mechaniczny jest lepszy......

#9 Share AdeXZet

AdeXZet

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 18 maj 2014 - 19:44

Problem z sterownikiem(komputerkiem) od puszczania siatki [SIPMA Farma II] mechaniczny szybciej podaje bo jest napędzany poprzez wom ale wygodniejszy jest elektryczny bo możesz zamknąć tylną szybę podczas prasowania (i po całym dniu nie jesteś czarny na plecach :D) a co do przerobienia to ja w mojej farmie 2 to mam pasek, sznurek i coś jeszcze do przerobienia na podawanie ręczne (nie wiem czy z siatką jest tak samo ale myślę że tak) i tę części mam fabrycznie

#10 Share grzes0611

grzes0611

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
    mechanizacja
    hodowla zwierząt

Napisany 19 maj 2014 - 21:51

Problem z sterownikiem(komputerkiem) od puszczania siatki [SIPMA Farma II] A ty masz mechaniczny teraz zaałożony ?
może elktryczny jest lepszy pod wzgledem wygody ale myśle że mechaniczny byłby lepszy szybszy no i mniej awaryjny
tylko jak go zmienić ? Jak go przerobić?

#11 Share AdeXZet

AdeXZet

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 20 maj 2014 - 09:53

Problem z sterownikiem(komputerkiem) od puszczania siatki [SIPMA Farma II] ja mam elektryczny, czy bardziej awaryjny to wydaje mi się że nie bo działa jak klakson w ciągniku (używam od 6 lat i tylko 1 bezpiecznik wymieniłem), a jak przerobić to Ci nie powiem bo nie wiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share grzes0611

grzes0611

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
    mechanizacja
    hodowla zwierząt

Napisany 21 maj 2014 - 21:15

Problem z sterownikiem(komputerkiem) od puszczania siatki [SIPMA Farma II] no spoko dzięki może ktoś inny mi pomoże jak wie....