Zaloguj się, aby obserwować  
mnaa

Za mało białka w mleku 2,66 czy wyjście krów na trawę to poprawi?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
daremw    128

wow nie wiedziałem że może być aż takie małe białko, chyba trzeba było pomyśleć o jakichś paszach białkowych, a pastwisko może faktycznie tylko pomóc bo już napewno w takim przypadku nie zaszkodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556
Napisano (edytowany)

Pastwisko napewno pomoze bialko skoczy powyzej 3% ale to nie nastapi z dnia na dzien Lepszym sposobem jest rozmowa z kierowca Dowiedz sie jakie ma nalogi (wiesz wóda ,panienki,kasa) I problem z wynikami prob rozwiazesz raz na zawsze

Edytowano przez marijusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

a co myślisz że kierowca białko odciąga z mleka? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak nie dasz dużo energii np.kukurydzy to białko ina trawie ci spadnie u nas kiedyś jak kukurydza się skończyła to białko było 2.20 aż z mleczarni dzwonili.

 

jak nie dasz dużo energii np.kukurydzy to białko ina trawie ci spadnie u nas kiedyś jak kukurydza się skończyła to białko było 2.20 aż z mleczarni dzwonili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

ja się z czymś takim nie spotkałem u siebie, często w okresie wiosna- jesień krowy nie otrzymują żadnych pasz energetycznych, jedzą samą trawę i jakoś białko nigdy nie spadło poniżej 3.

czasami zdarzają się jakieś anomalie i tak ja to sobie tłumaczę

albo jak wytłumaczysz że badano u mnie mleko to przez około 2 miesiące utrzymywał się poziom komórek somatycznych na poziomie około 50-55 tys przy stadzie liczącym ponad 20 sztuk, gdy zdrowa młoda krowa powinna mieć gdzieś tak mniej więcej 100 tys (też przyjeżdżali do mnie z mleczarni codziennie i nie mogli się nadziwić o co chodzi) czasami to prostu tym krowom coś odbije i nie zawsze da się to wytłumaczyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

Pasza energetyczna powinna iść do pastwiska. Brakuje energii i tu trawa dostarczy białka a włókna nie ma więc też Energi nie będzie z niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

młoda trawa chyba włókna za bardzo nie dostarczy ale taka która jest w tej chwili (o ile to pierwsza) to powinna go trochę dostarczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

na takie coś pomoże kiszonka z kukurydzy. Moje jak wyszły na pastwisko to białko spadło z 3.3 do 3.1. Kukurydzę cały czas dostają ale nie jedzą jej w pierwszych dniach wypasu tyle ile trzeba. Teraz już się unormowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez rolniczka30
      rano ocielila mi sie moja mucka.wszystko przebieglo sprawnie.niestety wymie ma ogromne,twarde,spuchniete.dala po ocieleniu 2 l siary,po poludniu ok 1litra.kopie-widocznie ja boli.przed samym wycieleniem miala wymie opuchniete ale wlasnie tez mialam wrazenie ze w strzykach nie ma siary.poprzednie cielenie nie bylo takich cyrkow to jej 4 cielenie.to zapalenie czy problem z oxytocyna?masuje ja oczywiscie,ciele jej nie zdaja bo jest osobno.dostala butle z mieszanka glikol,gliceryna,wapn,ladnie sie oczyszcza,lozysko odeszlo 3 h po porodzie w calosci.krowa pije i je.zdajac ja czesciej(niby to oslabia krowe) masowac i czekac do jutra?czy wezwac weta  juz?cieleakowi narazie siary starczy ale krowy zal ze sie meczy.
    • Przez fartom
      Koledzy , wie ktoś może jaka będzie stawka dopłat do krów i młodego bydła w tym roku?
    • Przez Pacias94
      Witam. Co dawać krowa jeść żeby tłuszcz był jak najlepszy? Proszę o pomoc
    • Przez marconi965
      Witam, kilka dni temu pisałem o problemie z wodą w mleku. Na początku poziom wynosił 1%, teraz zwiększył się do 2.5%. Robiłem próbki w kilku laboratoriach, bezpośrednio od krów mleko, wychodzi woda. Odpada więc awaria chłodni czy wina kierowcy. Po zrobieniu wynikow wychodzi bialko- 3.2%, tłuszcz 4,4%, sucha masa-12.3%, ph- 6.6, woda 2.5%. Kontaktowałem się z doradcą zywieniowym, każdy rozkłada ręce. Miał ktoś może podobny przypadek i potrafi pomóc?
    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy można utrzymać się z hodowli 10 krów(simentali mlecznych)? Urodzone jałówki odchowywał bym i sprzedawał do dalszej hodowli. Czy byłbym w stanie zarobić na miesiąc około 2-2.5 tyś?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj