Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bus + Laweta Przepisy W Niemczech

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bocianlask

bocianlask

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 13 maj 2014 - 18:37

Bus + Laweta Przepisy W Niemczech Witam wszystkich.
Mam pytanie odnośnie poruszania się po Niemczech samochodem dostawczym (autolaweta) o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5t wraz z lawetą o dopuszczalnej masie całkowitej 2t. DMC zestawu pojazdów wynosić będzie 5,5t. Może ktoś z Forumowiczów wie jakie przepisy mnie obowiązują. Z tego co wyczytałem w internecie poruszając się samochodem o DMC miedzy 2,8t a 3,5t trzeba w Niemczech wypełniać "książkę czasu pracy kierowcy". O zestawie pojazdów powyżej 3,5t żadnych konkretnych informacji nie znalazłem.

Dodam, że samochód będzie wypożyczony, samochód nie posiada tachografu, zakupione towary w Niemczech są na własne potrzeby (maszyny rolnicze do własnego gospodarstwa).

Napisałem również do ambasady Niemiec w Polsce, lecz jeszcze żadnej odpowiedzi nie dostałem i pewnie nie dostanę...

Może ktoś zna niemieckie przepisy, ma firmę transportową, pracował w takiej lub wie gdzie mógłbym uzyskać konkretne, potwierdzone informację.
Za każdą podpowiedź będę wdzięczny Dodany obrazek
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bus + Laweta Przepisy W Niemczech Dzisiaj, 16:18
  •  

#2 Share damianbor

damianbor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 13 maj 2014 - 18:51

Bus + Laweta Przepisy W Niemczech Żadne tacho cie nie obowiązuje. O tej książce pierwsze słyszę a ,,kilka,, razy byłem u niemca. Obowiązkowe prawko b+e lub c+e. Pilnuj tylko żebyś nie przekraczał dozwolonej prędkości i ładunek dobrze zabezpieczony pasami (drobnica siatką) bo mandaciki u nich za to spore . Szerokości życze

#3 Share bocianlask

bocianlask

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 13 maj 2014 - 19:09

Bus + Laweta Przepisy W Niemczech Właśnie ja tez już kilka razy byłem i nie miałem żadnej kontroli.
Teraz znajomy mnie "uświadomił", że jest coś takiego jak kontrollbuch - książka czasu pracy, tylko nie wie żadnych konkretów na ten temat....

#4 Share damianbor

damianbor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 13 maj 2014 - 20:34

Bus + Laweta Przepisy W Niemczech Kurcze ostatni raz w prawdzie rok temu jeżdziłem takim składem po niemczech ale nigdy nie słyszałem o takiej książce. Zadzwonię jutro do kumpla który jest na bieżąco w tych sprawach i się dowiem. O rezultatach dam znać tu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share bocianlask

bocianlask

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 13 maj 2014 - 21:36

Bus + Laweta Przepisy W Niemczech Kurczę byłbym bardzo wdzięczny za potwierdzone info :D czekam na kontakt w takim razie ;)

#6 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 14 maj 2014 - 08:54

Bus + Laweta Przepisy W Niemczech książka czasu kierowcy obowiązuje i obowiązują Cię takie same przepisy jak dla ciężarówek odnośnie czasu prowadzenia pojazdów

#7 Share damianbor

damianbor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 14 maj 2014 - 14:28

Bus + Laweta Przepisy W Niemczech Od dawna to jest? Znajomy który prowadzi przewóz osób do Niemiec od wielu lat i jezdzi zawsze z lawetą też nic nie wie na ten temat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share bocianlask

bocianlask

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 14 maj 2014 - 20:55

Bus + Laweta Przepisy W Niemczech ok dzięki za odpowiedzi.... trzeba zakupić książkę w takim razie....