Skocz do zawartości

John Deere 6620se

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 maj 2014 - 17:59

John Deere 6620se Witam zakładam nowy temat bo mam problem z jedną rzeczą.
A mianowicie gdy skręcam kierownicą to słuchać jak coś skrzypi z 1 mostu
Czasami dzieje się też to, że gdy podjadę troche do przodu na skręconych kołach to szybciej mi hamują ale także po zatrzymaniu ciągnik jakby to napsiać no przesówa się minimalnie w bok i jest odczówalne takie uderzenie.
Prosze powiedzcie co to może być. dodam, że końcówki drążków zostaną teraz wymienione bo jedna strona jest już zużyta do końca i wykręcona.
Ciągnik z 2007 roku z turem pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 6620se Dzisiaj, 14:53
  •  

#2 Share ursus15

ursus15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 15 maj 2014 - 16:59

John Deere 6620se ile mth ma ciągnik ? pewnie dużo robi że już takie awarie .

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 maj 2014 - 19:04

John Deere 6620se ok 4700 mth dużo robił z turem na początku teraz też robi tylko troszke mniej i jakie mogą być przyczyny tych rzeczy które pisałem na początku :)

#4 Share zyz1o

zyz1o

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 16 maj 2014 - 19:17

John Deere 6620se u mnie w starym jd jak skrzypialo tak jak mowisz gdy sie zkreca kola to poszlo lozysko na tym jak by skrecie tzn na tej czesci do ktorej jest przykrecone kolo a ta czesc jest przylaczona na lozyskach do osi ;p pewnie i tak nie zrozumiesz ;p

#5 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 16 maj 2014 - 19:21

John Deere 6620se Łożyska sworznia zwrotnicy.

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 maj 2014 - 20:46

John Deere 6620se no bo powiem tak przeguby są wyrobione i czy to jest przyczyna tych skrzypień? w poniedziałek zamawiam przeguby kulowe. rozmawiająć z serwisantem powiedział abym nabrał oleju w strzykawkę i nałożył igłe a następnie wbić igłę w taką gume przy samym kole to jest końcówka drążka. zrobiłem tak i nic ale może jeszcze się nie rozprowadziło :)
Byłem także u dealera JD i siedziałem 1 raz w ciągnik 6150r,6150m, 8360r powiem, że świetne uczucie gdy wsiadasz do takiego ciągnika :)
Prosze pomocy z tym skrzypieniem

#7 Share zyz1o

zyz1o

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 17 maj 2014 - 21:02

John Deere 6620se
kris14 wlasnie o to mi chodzilo i john6620 to zapewne poszlo ci lozysko roboty nie duzo :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 maj 2014 - 07:26

John Deere 6620se a jakie dokładnie łozysko bo jak szukam to wyskoczyło mi oporowe czy to będzie coś takiego
http://www.sklep-gre...CFSEewwodrFsArQ :)

#9 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 18 maj 2014 - 12:30

John Deere 6620se Łożysko oporowe to masz w sprzęgle (suchym), zresztą to łożysko jest do kombajnu.

http://jdpc.deere.co...ation, Keylines Chodzi mi o pozycję nr 11, podnieś przód ciągnika za przednią oś i zobacz czy nie ma luzu na zwrotnicy. Najprawdopodobniej hałasuje któreś z tych łożysk stożkowych (nr 11)

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 maj 2014 - 13:46

John Deere 6620se zaniem taty to nie jest łożysko tylko coś innego .
Wy teraz podajecie mi co mogło się popsuć w środku mostu ? :) Moim zdaniem jest to jakaś pierdoła lecz bardzo uprzykrza jazdę :P

#11 Share zyz1o

zyz1o

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 18 maj 2014 - 19:55

John Deere 6620se to nie jest w srodku mostu tylko na skrecie

#12 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 19 maj 2014 - 06:00

John Deere 6620se Po pierwsze zmień te końcówki/przeguby kulowe. Skoro są zużyte. Czy chodzą lekko możesz sprawdzić biorąc za końcówkę ręką i ruszając na boki. Ewentualnie kluczem za śrubę kontrującą. Nie ma potrzeby robienia dziur i wpuszczania oleju. Być może jest ok.
Sworznie zwrotnicy i ich łożyska możesz sprawdzić podnosząc koło do góry i energicznie za nie ruszając. Zgadywanie nie ma tu sensu. Tak samo sprawdź przeguby napędowe czy nie są zużyte.
Podnieś przód ciągnika do góry ale nie za oś. Sprawdź czy jest sztywno zamocowana tam gdzie się przechyla na boki i łączy z ciągnikiem. Czy nie ma tam luzów możesz sprawdzić unosząc lekko przód gdzieś za ramę i ruszając jednym z kół przód tył. Tak jak się kręci.
Wejdź pod spód i sprawdź czy nie ma luzów na wałku atakującym, tam gdzie wchodzi do przedniego mostu wał napędowy idący ze skrzyni.
Będziesz miał cały przód sprawdzony bez zgadywania w internecie.
Jeśli ciągnik pracował z turem to może przednie opony są zużyte bardziej od tylnych. To może być przyczyną dziwnego zachowywania się w skręcie. Po prostu przednia oś ma zbyt wolne obroty ze względu na zjechane koła. Co może skutkować na dłuższą metę uszkodzeniem układu napędu przedniego. Sprawdź też czy przedni napęd w ogóle się rozłącza. Stań na miękkim i rusz energicznie przy wyłączonym napędzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 maj 2014 - 13:27

John Deere 6620se juz wiem o co chodzi z tym strzelaniem w 1 moscie. Chodzi o to ze są tam takie małe tarczki i one się poruszają i jedno koło gdy strzela to dogania 2 :]) teraz tylko czemu tak skrzypi