kuhn

czy warto kupic pług atlas??

Polecane posty

juras    1

A jaką zemię posiadasz,bo jeżeli ciężką i zakamienioną to polecam Kvernelanda na resoże.Myślę że do tego ciągnika 3 obracany lub4 zagonowa w zupełności wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

4 obracaną kvernelanda a jakiejs lekkiej serii z kołem podporowo transportowym i 40 km/h dojazd w pole bez żadnego bujania


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuhn    0

ja wiem o tym ze resorowki sa dobre ale równiez ich cena niejest taka mala a zabezpieczenia kołkowe ?? z obrtowego 3 bys polecił do 110 koni ja slyszalem ze w 4 bendzie szedl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras    1

Dlatego pytałem jaką masz glebę bo jeżeli lekką to pewnie że i z czwórką będziesz śmigał.Ja mam dość ciężkie ziemie i rozdrobnioną gospodarkę to 4obr. kvernelanda 16 cali ciągam U-1634 i nie chciał bym 5-skiby.Pług uważam za bardzo dobry,ze trzy lata temu dałem za używany 17 tyś. a ciągnik mam zamiar zmienić na zachodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

czy mtz 82 da rade w atlasie 3 skibowym na zabezpieczeniami hydraulicznymi. jakie są wady i zalety tego pługa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

z 3 skibowym pojdzie spokojnie, ale ja bym nie polecal tego pluga z tego co wiem z doswiadczenia to plug dosc ciezko idzie ,ale zabezpieczenia hydrauliczne sa najlepsze dobijesz sobie cisnienie ile chcesz, mozesz zrobic plug na sztywo co jest idealne na ciazki gleby i susze. Ja to bym proponowal jakiego kvernelanda 3 obrotowa.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

wole zagonowe moze wreszczie nie bede musiał wydawac na lemiesze mi pasuje na ciezki ziemie taki pług na co poatrzec przy tam pługo pod czas kupna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

na stan silownikow, luzy na slupicach czy ca duze czy nie, popatrz od spodu na korpus pod lemieszem czy nie jest wyrobiony, odkrec piers z korpusu i zobacz ile naserio zostalo odkladnicy,a i na stan akumulatorka "cisnieniowego"


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New1    17

Ja mam 4 skibowego atlasa na hydraulicznym zabezpieczeniu do ursusa 912!! Senk w tym że kombinowałem ale udało sie żę idzie lekko i RÓWNO!! Gdy go kupiłem miał koło przy 3 skibie i strasznie rzucało ciągnikiem w bruzde :/ no ale pomyslelismy zeby przełozyc koło do tyłu .. cóż roznica w prowadzeniu ogromna!! Pług idzie lzej bo tył nie daje takiego oporu gdy sie ustawi koło i juz nie wyrzuca ciągnika!!... przełozenie wymagało wyciągniecia jednego korpusu spuszczenia oleju i ok 1 , 2 godzin.. Koło zawisło z tyłu ;) moze pług tyci ciezszy bo koło wazy tych 40 kg ale nie podnosi przodQ BEZ OBCIĄZNIKÓW!! Teraz zamierzam załozyc do niego odkładnie jakiejs innej firmy lub dłuzsze świdrujące i uważam ze pług jest OK .. Do 5 atlasa wystarczy ok 100 km na 4,5 klasie i do 140 na lepszych (jesli chodzi o MOC) a tak na przód troche obciązników z 300kg bo pług jest długi i masywny pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33
Ja mam 4 skibowego atlasa na hydraulicznym zabezpieczeniu do ursusa 912!! Senk w tym że kombinowałem ale udało sie żę idzie lekko i RÓWNO!! Gdy go kupiłem miał koło przy 3 skibie i strasznie rzucało ciągnikiem w bruzde :/ no ale pomyslelismy zeby przełozyc koło do tyłu .. cóż roznica w prowadzeniu ogromna!! Pług idzie lzej bo tył nie daje takiego oporu gdy sie ustawi koło i juz nie wyrzuca ciągnika!!... przełozenie wymagało wyciągniecia jednego korpusu spuszczenia oleju i ok 1 , 2 godzin.. Koło zawisło z tyłu :) moze pług tyci ciezszy bo koło wazy tych 40 kg ale nie podnosi przodQ BEZ OBCIĄZNIKÓW!! Teraz zamierzam załozyc do niego odkładnie jakiejs innej firmy lub dłuzsze świdrujące i uważam ze pług jest OK .. Do 5 atlasa wystarczy ok 100 km na 4,5 klasie i do 140 na lepszych (jesli chodzi o MOC) a tak na przód troche obciązników z 300kg bo pług jest długi i masywny pozdrawiam

140 km do Atlasa 5 na dobrych ziemiach :) - chyba żartujesz, czasami i 160 km jest za mało do tego pługa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New1    17

no to juz naprawde ekstremalnie cieżka ziemia .. mam taki pług 4 skibowy i lekko idzie na 3,4 Klasie przy 80 koniach.. chociaż nie kwestionuje twojego zdania bo nie sprawdzałem :lol: moze i racja ze na glince lub jakims masle to 140 miałoby ubytku troche..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Wiadomo że dużo zależy od konkretnych warunków, czasami 200 m w jedną czy drugą stronę na polu i zupełnie inne opory gleby, niemniej Atlasy z mojego doświadczenia idą ciężko, a 5 przy rozstawieniu na maksymalną szerokość tj. 225 cm to naprawdę potrafi zmulić duży ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnich    19

Sąsiad ciąga 3 skibowego atlasa MTZ 82 i idzie dosyć ciężko ale ziemia 1 i 2 klasa. Pług dosyć ładnie kryje i równo, z tymi 100 koniami do atlasa 5 skibowego to spora przesada, u nas jeszzce niewidziałem żeby ktoś ciągał go ciągnikiem mniejszym niż Ursus 1614, i naprawde dostaje przy nim spory wycisk, fakt ze ziemie są dosyć ciężkie w uprawie( sporo gliny i iłu) :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My mieliśmy ATLASA 4 i 914 z nim chodziło elegancko, fakt, że czasem ojczulek skręcał go do transportu tak, ze brał 1m ,aby utrzymać prędkość roboczą. Do pługa był zapięty wał Cambella i strunowy, ciągnik chodził z tym pługiem około 6 lat orząc rocznie ponad 90ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobik85    0

mój 1634 ciągnąc atlasa 5-skib na 30 cm głebokości {ziemia IVA} w nocy wysyłał sygnały świetlne z turbiny więc dziwią mnie opinie że do tego pługa wystarczy 100KM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New1    17

30 cm!!! to juz jest konkretny opór!! ale i tak mam opinie taką ze 100 km da sobie rade W MOJEJ SYTUACJI!! o tak.. a jak czytam to opinie są rózne.. Moj ursus 912 (78 km) idzie lekko w nim tylko podnośnik :) dostaje po d*pie!! (4 skibowy)

 

Bo tak szczerze wszystko zalezy od warunków w jakim maszyna jest użytkowana bo jak wytłumaczycie zdjecia atlasa 4 z ursusem 912 i wałem komentowany idzie lekko ? A inni ze przy 1634 turbina oddaje swietlne znaki.. Pług faktycznie jest ciezki i nie idzie tak lekko jak Kverneland ale widac ze jeszcze są ludzie którzy pracują tym sprzętem a To Unia Grudziąc i tez nowe pługi tych firm sa kupowane ... Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koonanreal    0

u mnie przy Atlasie 4 chodzi ursus 1014. poczatkowo byly straszne jaja. ciagnik wywalalo z bruzdy, przodek potrafilo nawet do gory podczas orki podniesc. Plug zostal kupiony w strasznym stanie. W pierwszej kolejnosci przyszly nowe szerokie lemiesze uni i nowe piersi. troszke sie sytuacja poprawila. ostatnio dostal nowe plozy i pietki. od tego czasu problemy sie skonczyly. zgadzam sie ze plug ciezko ustawic, ale jestem z niego bardzo zadowolony. ursusem 1014 ciagam ten na pierwszym biegu szosowym, przy rozstawieniu skiby na 35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Nie kupuj tego badziewia. Chyba najgorsze co unia zrobiła. cieżkie, ciężko idąi efekt taki sobie. Byłem u kolegi i miałem okazje zobaczyć jak on orze belarusem 90km. Nie nie za darmo on juz tego nie chce ja tym bardziej go wykluczyłem. Chyba 4 skibowy PHX był by 100 razy lepszym wyborem


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sound    0

Ja tez bym nie polecal tego pluga muj 914 ma co robic przy takim atlasie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj