Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy warto kupic pług atlas??

51 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pawel93

pawel93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 28 styczeń 2008 - 19:06

czy warto kupic pług atlas?? Nie wiem czy xls ale bynajmniej ma krótkie odkładnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy warto kupic pług atlas?? Dzisiaj, 22:00
  •  

#22 Share pawel93

pawel93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 28 styczeń 2008 - 19:10

czy warto kupic pług atlas?? Szczerze to i ja nie polecam Ibisa wole kvernelanda ;]

#23 Share uchman01

uchman01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 28 styczeń 2008 - 19:22

czy warto kupic pług atlas?? jeżeli chcesz coś z zagonowych to tylko PHX

#24 Share Arturos21

Arturos21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 28 styczeń 2008 - 19:25

czy warto kupic pług atlas?? TURBINA
Kolega mój ma Fendta 312 (125Km) i w 4 obrotowej sobie nieradzi, siłę ma ale przodem rzuca, po prostu jest za lekki. A że ty podnosisz agregat co waży ponad 2tony to bajka dla małolatów. Co innego Fendt z serii 600 tym to można poszaleć z udźwigiem.

Ja mam własnie serie 600 i to nie bajka bo bez problemów podniósł i sie nie podnosił się.Bajkopiosarzem nie jestem a po co miałbym kłamać pozdrawiam. ja mysle ze obrotówke braći koniec

#25 Share kuhn

kuhn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 28 styczeń 2008 - 19:30

czy warto kupic pług atlas?? a jak sie oze tym PHX czy ciagnik ma ciezko i jak szukalem w necie to ylko półzawieszane znalazlem a w gre wchodzi tylko zawieszany

#26 Share juras

juras

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 02 luty 2008 - 14:03

czy warto kupic pług atlas?? A jaką zemię posiadasz,bo jeżeli ciężką i zakamienioną to polecam Kvernelanda na resoże.Myślę że do tego ciągnika 3 obracany lub4 zagonowa w zupełności wystarczy.

#27 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 02 luty 2008 - 16:45

czy warto kupic pług atlas?? 4 obracaną kvernelanda a jakiejs lekkiej serii z kołem podporowo transportowym i 40 km/h dojazd w pole bez żadnego bujania

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#28 Share kuhn

kuhn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 02 luty 2008 - 16:45

czy warto kupic pług atlas?? ja wiem o tym ze resorowki sa dobre ale równiez ich cena niejest taka mala a zabezpieczenia kołkowe ?? z obrtowego 3 bys polecił do 110 koni ja slyszalem ze w 4 bendzie szedl

#29 Share juras

juras

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 02 luty 2008 - 18:25

czy warto kupic pług atlas?? Dlatego pytałem jaką masz glebę bo jeżeli lekką to pewnie że i z czwórką będziesz śmigał.Ja mam dość ciężkie ziemie i rozdrobnioną gospodarkę to 4obr. kvernelanda 16 cali ciągam U-1634 i nie chciał bym 5-skiby.Pług uważam za bardzo dobry,ze trzy lata temu dałem za używany 17 tyś. a ciągnik mam zamiar zmienić na zachodni.

#30 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 24 listopad 2008 - 23:09

czy warto kupic pług atlas?? czy mtz 82 da rade w atlasie 3 skibowym na zabezpieczeniami hydraulicznymi. jakie są wady i zalety tego pługa ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 25 listopad 2008 - 07:37

czy warto kupic pług atlas?? z 3 skibowym pojdzie spokojnie, ale ja bym nie polecal tego pluga z tego co wiem z doswiadczenia to plug dosc ciezko idzie ,ale zabezpieczenia hydrauliczne sa najlepsze dobijesz sobie cisnienie ile chcesz, mozesz zrobic plug na sztywo co jest idealne na ciazki gleby i susze. Ja to bym proponowal jakiego kvernelanda 3 obrotowa.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#32 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów

Napisany 25 listopad 2008 - 18:29

czy warto kupic pług atlas?? wole zagonowe moze wreszczie nie bede musiał wydawac na lemiesze mi pasuje na ciezki ziemie taki pług na co poatrzec przy tam pługo pod czas kupna

#33 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 26 listopad 2008 - 18:31

czy warto kupic pług atlas?? na stan silownikow, luzy na slupicach czy ca duze czy nie, popatrz od spodu na korpus pod lemieszem czy nie jest wyrobiony, odkrec piers z korpusu i zobacz ile naserio zostalo odkladnicy,a i na stan akumulatorka "cisnieniowego"
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#34 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów

Napisany 30 listopad 2008 - 20:45

czy warto kupic pług atlas?? http://allegro.pl/it..._3_skibowy.html jak myślice wrat ten pług tej ceny :)

#35 Share New1

New1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie(okolice Szczecina-Stargardu Szczecinskiego)

Napisany 11 styczeń 2009 - 20:57

czy warto kupic pług atlas?? Ja mam 4 skibowego atlasa na hydraulicznym zabezpieczeniu do ursusa 912!! Senk w tym że kombinowałem ale udało sie żę idzie lekko i RÓWNO!! Gdy go kupiłem miał koło przy 3 skibie i strasznie rzucało ciągnikiem w bruzde :/ no ale pomyslelismy zeby przełozyc koło do tyłu .. cóż roznica w prowadzeniu ogromna!! Pług idzie lzej bo tył nie daje takiego oporu gdy sie ustawi koło i juz nie wyrzuca ciągnika!!... przełozenie wymagało wyciągniecia jednego korpusu spuszczenia oleju i ok 1 , 2 godzin.. Koło zawisło z tyłu ;) moze pług tyci ciezszy bo koło wazy tych 40 kg ale nie podnosi przodQ BEZ OBCIĄZNIKÓW!! Teraz zamierzam załozyc do niego odkładnie jakiejs innej firmy lub dłuzsze świdrujące i uważam ze pług jest OK .. Do 5 atlasa wystarczy ok 100 km na 4,5 klasie i do 140 na lepszych (jesli chodzi o MOC) a tak na przód troche obciązników z 300kg bo pług jest długi i masywny pozdrawiam

#36 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 15 styczeń 2009 - 12:51

czy warto kupic pług atlas??

Ja mam 4 skibowego atlasa na hydraulicznym zabezpieczeniu do ursusa 912!! Senk w tym że kombinowałem ale udało sie żę idzie lekko i RÓWNO!! Gdy go kupiłem miał koło przy 3 skibie i strasznie rzucało ciągnikiem w bruzde :/ no ale pomyslelismy zeby przełozyc koło do tyłu .. cóż roznica w prowadzeniu ogromna!! Pług idzie lzej bo tył nie daje takiego oporu gdy sie ustawi koło i juz nie wyrzuca ciągnika!!... przełozenie wymagało wyciągniecia jednego korpusu spuszczenia oleju i ok 1 , 2 godzin.. Koło zawisło z tyłu :) moze pług tyci ciezszy bo koło wazy tych 40 kg ale nie podnosi przodQ BEZ OBCIĄZNIKÓW!! Teraz zamierzam załozyc do niego odkładnie jakiejs innej firmy lub dłuzsze świdrujące i uważam ze pług jest OK .. Do 5 atlasa wystarczy ok 100 km na 4,5 klasie i do 140 na lepszych (jesli chodzi o MOC) a tak na przód troche obciązników z 300kg bo pług jest długi i masywny pozdrawiam

140 km do Atlasa 5 na dobrych ziemiach :) - chyba żartujesz, czasami i 160 km jest za mało do tego pługa.

#37 Share New1

New1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie(okolice Szczecina-Stargardu Szczecinskiego)

Napisany 16 styczeń 2009 - 18:33

czy warto kupic pług atlas?? no to juz naprawde ekstremalnie cieżka ziemia .. mam taki pług 4 skibowy i lekko idzie na 3,4 Klasie przy 80 koniach.. chociaż nie kwestionuje twojego zdania bo nie sprawdzałem :lol: moze i racja ze na glince lub jakims masle to 140 miałoby ubytku troche..

#38 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 20:50

czy warto kupic pług atlas?? Wiadomo że dużo zależy od konkretnych warunków, czasami 200 m w jedną czy drugą stronę na polu i zupełnie inne opory gleby, niemniej Atlasy z mojego doświadczenia idą ciężko, a 5 przy rozstawieniu na maksymalną szerokość tj. 225 cm to naprawdę potrafi zmulić duży ciągnik.

#39 Share mnich

mnich

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 21:24

czy warto kupic pług atlas?? Sąsiad ciąga 3 skibowego atlasa MTZ 82 i idzie dosyć ciężko ale ziemia 1 i 2 klasa. Pług dosyć ładnie kryje i równo, z tymi 100 koniami do atlasa 5 skibowego to spora przesada, u nas jeszzce niewidziałem żeby ktoś ciągał go ciągnikiem mniejszym niż Ursus 1614, i naprawde dostaje przy nim spory wycisk, fakt ze ziemie są dosyć ciężkie w uprawie( sporo gliny i iłu) :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 styczeń 2009 - 20:42

czy warto kupic pług atlas?? My mieliśmy ATLASA 4 i 914 z nim chodziło elegancko, fakt, że czasem ojczulek skręcał go do transportu tak, ze brał 1m ,aby utrzymać prędkość roboczą. Do pługa był zapięty wał Cambella i strunowy, ciągnik chodził z tym pługiem około 6 lat orząc rocznie ponad 90ha.