Skocz do zawartości

Zdjęcie

New Holland GPS

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Albert1232

Albert1232

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 12 maj 2014 - 16:22

New Holland GPS Witam, przymeirzam sie do zakupu NH t7.(?) i zastanawiam sie nad kupnem dedykowanej nawigacji. Jakie koszty trzeba liczyc zwiazane z zakupem GPS'u ?? I czy jak traktor bedzie miał monitor Intelliview 4 to czy nie bede potrzebował dodatkowego wyświetlacza?? Jesli chodzi o sterowanie to mysle nad sterowaniem wpietym w hydraulike i taka antene która mogłaby wspołpracowac ze stacją RTK. CZekam na opinie i odpowiedź na moje pytanie co do ceny ;)
Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
New Holland GPS Dzisiaj, 21:51
  •  

#2 Share pazdzioch256

pazdzioch256

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 14 maj 2014 - 08:16

New Holland GPS w przypadku anteny jest tylko jedna AG 372 do rtk będzie potrzeba dokupić radio lub jeśli będziesz wykorzystywać asg eupos modem gsm nie będziesz musiał dokupywać wyświetlacza, ten wystarczy. Hydraulika jest najlepsza a w przypadku gdy kupujesz fabryczną nawigacje cena to ok 12000 euro ale gdy kupisz ciągnik bedziesz mógł od nich wynegocjować cenę.

#3 Share Albert1232

Albert1232

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 16 maj 2014 - 13:55

New Holland GPS Takiej ceny w tych granicach sie spodziewałem ;) oczywiscie w tej cenie jest wszystko poczawszy od anteny po sterownie pod hydraulike? A jak jest z dokłądnością w przypadku korzystania z samej antenty bez systemu RTK?

#4 Share mdolata

mdolata

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO PRECYZYJNE

Napisany 16 maj 2014 - 14:52

New Holland GPS Możesz uzyskać sygnał RTK nie kupując stacji tylko pobierać poprawkę RTK poprzez modem GSM z państwowych stacji ASG Eupos

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Albert1232

Albert1232

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 16 maj 2014 - 15:35

New Holland GPS A czy używanie modemu GSM wiąże sie z jakimis kosztami??

#6 Share pazdzioch256

pazdzioch256

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 17 maj 2014 - 10:56

New Holland GPS tylko koszt transferu, ok 20 zł za miesiąc zależy ile używasz, cena to cena za wszystko bez stacji rtk, musisz tylko wziąć pod uwagę że jeśli straxisz zasięg komórki zginie korekcja, jest jeszcze xfill który przy rtk podtrzymóje korekcję do 20 mn.

#7 Share MacPaw

MacPaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 14 czerwiec 2014 - 17:56

New Holland GPS @Albert1232,
jak tam kolego kwestia zakupu T7 ? Z tego co mi wiadomo to nowe wypusty mają mieć już Intelli View IV, na pewno w AutoCommandzie. Wtedy już nie trzeba żadnego dodatkowego wyświetlacza, tymbardziej z Autopilotem, który na pewno jest stworzony pod seryjne rozwiązania. No chyba, że kupujesz jakiś model z zeszłego roku to nie wiem jak z Intelli View IV.

Panowie może któryś z was dokładniej omówić jak uzyskać dodatkową korekcję przez GSM ? Jaką to daje dokładność ? Mam CFX'a 750 i chętnie bym pokombinował z tym tematem.
Może ktoś z was dostrajał EZ-Steer'a ? Bo ja mam u siebie już zamontowaną rolkę ale jeszcze trzeba ją dobrze skonfigurować

Edytowany przez MacPaw, 14 czerwiec 2014 - 17:59.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share kurak

kurak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 02 lipiec 2014 - 21:23

New Holland GPS 1. Musisz mieć odblokowany panel do RTK - z tego co wiem to koszt jest dość duży
2. Musisz mieć modem GSM który będzie w stanie podrzucić korektę do panela, kiedyś próbowałem używając laptopa i RTKLIB, jakoś to działało ale to były testy
3. Musisz mieć dostęp do sygnału korekcyjnego (ASG Eupos etc.)

Reszta to już kwestia konfiguracji.
Pozdrawiam,
Robert

Dodaj odpowiedź