Skocz do zawartości

Zdjęcie

Własna firma

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Gonzi19

Gonzi19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 12 maj 2014 - 07:54

Własna firma Witam

w tym roku kończe technikum mechanizacji rolnictwa znam się na spawaniu i obróbce metali naprawach maszyn rolniczych oraz maszyn samojezdnych oraz ciągnikach . Chciałbym założyć własny biznes dla 3-4 osób . Myślałem o
-Firma produkujący maszyny rolnicze
-dealer oraz serwis jakiejś marki ( wtedy chyba powinno być koło 10 osób minimum ale da sie rade )
-Warsztat maszyn rolniczych ciągników i maszyn rolniczych
-Firma produkująca kute ogrodzenia oraz różne odlewy stalowe

Mógłbym połączyć np 2 specjalizację w 1
do dyspozycji mam około 60tys + dotacje unijne ( jednak nie wiem do jakiej specjalizacji to pozaliczać )

Licze na odpowiedzi na co jest większe zapotrzebowanie , co jest dobrze płatne , i jaki nakład finansowy jest potrzebny do uruchomienia oraz wyposażenia tych firm

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Własna firma Dzisiaj, 02:06
  •  

#2 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 12 maj 2014 - 08:26

Własna firma na początek proponuje zrobić rozpoznanie w okolicy tzn; jakie firmy działają na Twoim terenie co produkują , na co jest zapotrzebowanie...

#3 Share Gonzi19

Gonzi19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 12 maj 2014 - 11:12

Własna firma A więc tak 9km odemnie dealer Ursus ,15 km odemnie są dealerzy New Holland , Zetor , Massey ferguson , Kubota , dealer john deere jest odemnie oddalony 40km a Fend'a nie ma w promieniu 60km . jest kilka prywatnych producentów maszyn w okolicy( promień 25km ) chyba 3 albo 2 . najbliższy warsztat 12km a kute ogrodzenia i odlewnia 25km .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 12 maj 2014 - 20:25

Własna firma Jak chcesz sprzedawać maszyny, to trochę mało kasy masz....

#5 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2863 postów

Napisany 12 maj 2014 - 21:02

Własna firma

Witam

w tym roku kończe technikum mechanizacji rolnictwa znam się na spawaniu i obróbce metali naprawach maszyn rolniczych oraz maszyn samojezdnych oraz ciągnikach . Chciałbym założyć własny biznes dla 3-4 osób . Myślałem o
-Firma produkujący maszyny rolnicze
-Warsztat maszyn rolniczych ciągników i maszyn rolniczych
-Firma produkująca kute ogrodzenia oraz różne odlewy stalowe
jaki nakład finansowy jest potrzebny do uruchomienia oraz wyposażenia tych firm

Dilera wykreśliłem z cytowanego posta, a do pozostałych jeśli startujesz z niczym po za chęci i umiejętności to minimum 1 mln zł. Zaczynając od działka, budynek, wyposażenie, zakup materiałów, reklama i zabezpieczona gotówka na wszystkie pozostałe koszty ponoszone przez minimum 3 miesiące. Więc tak jak powiedziałem min. 1 mln zł.

#6 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 12 maj 2014 - 21:09

Własna firma ja bym proponował na początek kupować uszkodzone maszyny rolnicze i je remontować i sprzedawać i najlepiej samemu to robić na początek.bo zakładać od razu firmę to duże koszty i można polec na starcie,lepiej małymi krokami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Gonzi19

Gonzi19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 13 maj 2014 - 20:22

Własna firma Działki i warsztatu nie licze gdyż to mam . Chodzi mi o dostosowanie tego tylko do jakiejś specialności . Mam mocną spawarkę , palniki , giętarki , frezarki dźwigi warsztatowe stoły robocze itd .

#8 Share camaro666a

camaro666a

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 14:18

Własna firma chyba masz za mało kasy i ludzi, lepiej byłoby kupować uszkodzone i naprawiać

Edytowany przez camaro666a, 05 sierpień 2014 - 14:19.

#9 Share KajaMetrowska

KajaMetrowska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 08:55

Własna firma

Ewentualnie można zastanowić się nad spółką ( nie jest to takie trudne ponieważ w Warszawie mozna zakupić już gotową spółkę, na przykład http://kancelaria-ef...towe_spolki.php ).

Wprawdzie wymaga to prowadzenia bardziej szczegółowej dokumentacji ale spółka ma wiele zalet. Na przykład to,że nie odpowiadamy majątkiem własnym ale wyłącznie majątkiem firmy. Pozdrawiam. 

#10 Share Klilirits

Klilirits

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 lipiec 2016 - 10:13

Własna firma

Może przyda ci się doradztwo finansowe dla firm ? na początku nowej firmy warto się właśnie w taki sposób wspomóc i sobie załatwić te doradztwo.

#11 Share kalarepa150

kalarepa150

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 18:16

Własna firma

ja bym proponował na początek kupować uszkodzone maszyny rolnicze i je remontować i sprzedawać i najlepiej samemu to robić na początek.bo zakładać od razu firmę to duże koszty i można polec na starcie,lepiej małymi krokami.

Tak, tylko żeby remont tej maszyny potem zwrócił się przy sprzedaży, lepiej kupić nowe niż wyremontować grata, niestety...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 19:16

Własna firma

Ja podpowiem tek, na początek ogłoś się w lokalnej prasie że świadczysz usługi i zobaczysz na co będzie zapotrzebowanie i czy da się z tego żyć (możesz wykonywać to na umowę o dzieło jeżeli wymaga tego sytuacja).

Bo otworzyć warsztat od zera tzn. bez klientów i dobrej opinii to spore ryzyko.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878