wanik39

Rozrzutnik 5-6 tonowy - Unia Tytan, Apollo czy Leboulch

Polecane posty

wanik39    6

Witam. Zakładam nowy temat gdyż nie mogłem znaleźć podobnego który dotyczył by maszyn, o których wspomniałem wyżej. Jestem zainteresowany kupnem nowego rozrzutnika obornika. Jestem po wstępnych rozmowach z przedstawicielami, orientuję się po krótce w cenach wyżej wymienionych. Mam okrojony budżet na ten cel, dlatego też nie będziemy tutaj rozmawiać o rozrzutnikach Joskin czy Bergmann, ale nie chcę też zakupić rozrzutnika za parę grosz, a za chwilę narzekać na brak jakości wykonania :) Dlatego też pod uwagę wziąłem jedną z najdroższych i najlepszych pod względem wykonania (tak sądzę) firmę polską UNIA. Zastanawiam się nad dwoma modelami, APOLLO 6 o ładowności 5 ton oraz TYTAN 7 Premium o ładowności 5,5 ton. Do tego zestawienia dostałem propozycję zakupu francuskiego, nie najdroższego ale myślę że dobrego jakościowo rozrzutnika marki LEBOULCH HVS 206 o ładowności 5 ton. Co do Tytana cena ok. 50 tyś. na jednej osi, Apollo cena ok. 60 tyś., natomiast cena Leboulcha to ok. 67 tyś. Wszystkie te modele posiadają wliczone zasuwy hydrauliczne i adaptery pionowe 2-walcowe. Ceny te są bliższe katalogowym, oczywiście ulegną zmianie choćby dlatego, że rozmawiam z przedstawicielem już któryś raz z kolei :) Rozmyślam też nad dołożeniem do posuwu hydraulicznego. Nad Apollo nie ma co za dużo rozmyślać, wyposażenie bardziej podstawowe. Przy Tytanie mam już kilka dylematów. Przede wszystkim taki, jaki wózek jezdniowy wybrać, jedna oś czy może tandem oraz nie wiem czy lepiej adapter 2-walcowy czy 4-walcowy. Z kolei Leboulch nie jest za bardzo znaną firmą na naszym rynku, ale rozrzutniki robią już kilkadziesiąt bodajże 50 lat. Od ubiegłego roku robią też beczki asenizacyjne, której jestem właścicielem i po rozwiezieniu kilkunastu beczek jestem zadowolony z jakości i pracy ;) Rocznie będę rozrzucać ok. 200 ton obornika świńskiego, 100 ton obornika kurzego i 100 ton wapna. Rozrzutnik będzie pracować z ciągnikiem Case Farmall 65C o mocy 65 km ale na wąskich kołach. Zazwyczaj będę jeździć po ściernisku lub ewentualnie po uprawionym talerzówką ściernisku. Drogą przewozić obornika raczej nie będę, może kilka rozrzutników. Chciałbym poznać waszą opinię na temat tych rozrzutników, które podałem. A może macie jakieś inne propozycje dobrych rozrzutników w podobnej cenie? Liczę na wasze porady zarówno w wyborze rozrzutnika jak i w wyborze wyposażenia (oś, adapter, posuw itp.).

 

Pozdrawiam

wanik39

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masster5    0

nie duza róznica w cenie a leboulch jakościowo jest o niebo lepszy, pozatym na jednej osi Twój case bedzie miał lżej i oczywiście 2 pionowe wały. Odnośnie innych rozrzutników to Alimabis jest godna polecenia, inne bym odradzał. Alime miałem na testach i pięknie sie sprawowała( 12t + mf 5435 czyli ok 100 koni), polecam również pichona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wanik39    6

A orientujesz się jakby wyglądał cenowo ten Alimabis i Pichon? :) Pichon to chyba też sporo droższy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wanik39    6

Widzę małe zainteresowanie tematem ;/ Nikt nie posiada któregoś z tych rozrzutników albo coś podobnego, żeby mi doradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wanik39    6

No właśnie nie wiem, czy do tak małego ciągnika i rozrzutnika bo to tylko 5,5 t to czy warto brać tandem i czy będzie lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETOREXX85    333

ile traktor ma koni? Potrzeba ci taki mały rozrzutnik? lepiej kupić większy ;) Np 6-8 ton :) Mniej kursów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wanik39    6

Traktor ma 65 KM. Szczerze to byłby on wystarczający dla mnie a po drugie większego mogą mi nie przyznać jak na Młodego Rolnika <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44
Napisano (edytowany)

Bierz Fortschritta T-088 po odbudowie i sie nie zastanawiaj za 35 bedzie jak nowka, sprzedadza ci jako nowy, szkoda kasy na niewiado co...

U mnie c330 targal polskiego Tandema 6ton i bylo dobrze.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Witam . Zamówiłem Tytana 8 Plus do ciągnika 100KM , oś tandem z tym że zastanawiam się jeszcze nad zaczepem , dolny czy górny ?? Jest to jakaś różnica ?? Dodam że zamierzam doposażyć go w nadstawy i tj zwiększy się jego ładowność do 8 ton , powstanie model Tytan 10 .

 

Podrzuci ktoś jak z tym zaczepem ??


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Dolny (rolniczy) zaczep zwykle ma ok połowy nośności zaczepu górnego. Jak masz nowy ciągnik to obydwa powinny mieć tabliczki znamionowe z wybitą nośnością, ewentualnie zobacz w instrukcji obsługi.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wanik39    6

Mi się wydaje że górny zaczep będzie lepszym rozwiązaniem. Też chyba jednak wybiorę Tytana, ale na jednej osi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Zmieniłem zamówienie na górny zaczep. Tytan 8 plus , wałki pionowe , zasuwa, cały za 47 netto . Podoba mi się w nim możliwość zwiększenia ładowności dzięki wyższemu adapterowi , spokojnie można 30-40 cm burty podnieść .


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

wanik39 przy takim rozrzutniku jaki planujesz kupić jedna oś w zupełności wystarczy, tylko jaki rozmiar ogumienia? Bierz jak największe. Jedna oś idzie zawsze lżej niż dwie, minusem będzie nacisk na ciagnik ale 5-6t ładowności to nic wielkiego :) 2 walce rorzucą towar szerzej niż 4. Ja osobiście mam nieco inny rozrzutnik (Siam - prod. francuska) ok. 10t na jednej osi i jeszcze nim nigdzie nie "usiadłem". Z jakości wykonania jestem zadowolony, a kupiłem go jako 10-cio letniego.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wanik39    6

Wielkie dzięki za pomoc kolego chuck00.

Ładną cenę dostałeś vicia1223 na ten rozrzutnik :)

Jest to model placowy czy zamówiony w fabryce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zyzek
      Orientuje się ktoś może, co może być przyczyną tego, że co chwila pękają tarczki sprzęgła przeciążeniowego w polskim rozrzutniku? Oryginalne działały przez lata, a po wymianie sypią się co kilka-kilkanaście rozrzutników.
      Chodzi o ten element:

      Powodem jest słaba jakość nowych tarczek, czy przyczyna może być inna? Wie ktoś może  gdzie kupić tarczki, które powinny wytrzymać dłużej?
    • Przez blake17
      Jakis czas temu zlamal mi sie rozrzutnik na zaczepie. Padl pomysl zeby zdjac aparat i zostawic sam posuw. Bedzie sluzyl jako przyczepa do wywozu obornika. Pozostala kwestia przeniesienia napedu, przy zlamaniu skrzywil sie i rozlecial wal. Nie moge znalezc zadnego katalogu i nie mam pojecia jak to zlozyc. Pomoze ktos? 




    • Przez norbi9032
      Witam stoję przed zakupem zestawu uprawowo siewnego (Unia cerse z wałem packera + poznaniak 500/3D lub podobny zestaw z AGRO MASZ-u)
      Który zestaw był by lepszy.? Wady i zalety? I może orientuje się ktoś jak wychodzą cenowo.?
    • Przez Tommekpol
      Mamy do do zaoferowania dla Państwa Rozrzutnik Jeantil EVR 1412
      Dane techniczne:
      Rok: 2004
      Ładowność 12t
      Pojemność: 14m3
      Masa własna 4820kg
      Długość skrzyni 4,55m
      Wysokość skrzyni 1,40m
      Wysokość śruby adaptera 2m
      - Szerokie ogumienie
      - Własna hydraulika
      - Klapa tylna
      -Pionowe wałki
       
      Cena: 39 000 netto 
      Więcej informacji udzielimy telefonicznie tel. 606 648 578 

      Rozrzutnik do obejrzenia w firmie DANEX, Rogienice Wielkie, ul. Olszanka 27, 18-516 Mały Płock

      90 km od Białegostoku
      80 km od Ełku
      70 km od Moniek
      150 km od Warszawy
      150 km od Olsztyna
      140 km od Siedlec
      260km od Lublina
      90 km od Brańska
      14 km od Łomży
      100 km od Augustowa
      430 km od Poznania
      250 km od Elbląga

      Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 kc.





    • Przez Michal984
      Witam szukam pługa unia tur 4+1 na sprężynach lub resorach. Bardzo pilne!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj