tomb2

Twój Ursus

Polecane posty

asharot    446

W C-360 to najgorszy jest ten huk od silnika i skrzyni,zwolnice u mnie nie wyją.

Mogła by być trochę szybsza żeby wyciągła ze 30km/h.

Co do spalanie to znowu tak dużo nie pali,przy orce zimowej z pługiem 3skibowym na głębokość 25cm spaliła 10litr/he.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ursus c-360 był stworzony do pracy w rolnictwie albo do czego był potrzebny. A nie kolega powyżej nażeka że komortu nie ma. To co kolega chce nim robić? że konfort potrzebny. A na temat mostu i skrzyni to ja swoją c-360 mam od 11 lat chodzi w warunkach ekstremalnych i na most i skrzynie nie nażekam. Zależy też jak kto złoży.

 

A co komfort nie potrzebny? no to może Ty wolisz robić w tym hałasie rób rób nie bronie 12 godzin z prasa rypać tym ciągnikiem w żniwa to męka głośno jak ch... Czemu inne marki robiły super kabiny i ciche mosty? Ale ursusowi się nie chciało bo w PGR kto umiał jechał ile szło. Wytrzymały był, w podorywce palił ok 7x25 ale w orce troszke zdaje mi sie że wiele troche za wiele fakt faktem że nogi lekkiej nie mam. Gość który kupował ja stwierdził ze cicho jest w środku także wyobrażam sobie jak niektóre którymi jeździł były głośne. Ale juz nie ma ostatni ursus B)

No u mnie na 30 cm 2x40 no to jak szło na 3 jechać to na hektar przyzwoite spalanie ale na 2 to już niezbyt biegów brakło tych polowych za dużo. 5 i 4 polowa innych nie użwało się nigdy w tym ciągniku bo tak wolne do czego? Między 2 a 3 do orki i między 4 a 5 do bron tych mi brakowało


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

W tym ciągniku akurat mi konfort nie potrzebny! Bo kierowca ma w tym robić a nie muzyczki posłuchadż! Akurat te sprzęty takie są jakie są dość często się psują i tżeba słuchać jak sprzęt pracuje a nie się opie.....ć. Ja akurat wiem co to znaczy chałas i prasowanie kostką i dużą prasą c-360 po 12 godz bo prasowałem po 12 i po więcej jak drugi kierowca się urżnoł. W eskaerze nie było lekko. A na dzień dzisiejszy też jestem kierowcą czasami c-360 czasami c-385 nie po 12 godz tylko po 8 godz.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

A co komfort nie potrzebny? no to może Ty wolisz robić w tym hałasie rób rób nie bronie 12 godzin z prasa rypać tym ciągnikiem w żniwa to męka głośno jak ch... Czemu inne marki robiły super kabiny i ciche mosty? Ale ursusowi się nie chciało bo w PGR kto umiał jechał ile szło. Wytrzymały był, w podorywce palił ok 7x25 ale w orce troszke zdaje mi sie że wiele troche za wiele fakt faktem że nogi lekkiej nie mam. Gość który kupował ja stwierdził ze cicho jest w środku także wyobrażam sobie jak niektóre którymi jeździł były głośne. Ale juz nie ma ostatni ursus B)

No u mnie na 30 cm 2x40 no to jak szło na 3 jechać to na hektar przyzwoite spalanie ale na 2 to już niezbyt biegów brakło tych polowych za dużo. 5 i 4 polowa innych nie użwało się nigdy w tym ciągniku bo tak wolne do czego? Między 2 a 3 do orki i między 4 a 5 do bron tych mi brakowało

 

 

O ile widziełem to w Mtz też ci most wyje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2
Napisano (edytowany)

Ja raz w swoim życiu jechałem MTZetem. Idzie, szybkość osiąga, ale mosty nie msty też wyją troche mniej jak w c-360 ale też wyło. A co do konfortu kabiny to 1% lepiej niż w c-360. I drzwi się nie domykały nie wspomne o dachu który pod wpływem wiatru się unosił.

 

A tak apropo to w moich stronach ( Wielkopolska powiat Koniński) bardzo słynne zrobiły się Belarusy 820 ( nowe ). I zastanawiam się nad kupnem tego sprzętu, może koś ma i wypowie się na jego temat? :)

Edytowano przez Dawid18

Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3502PL    2

Ursus 3502 KSM Bis

rok produkcji : 2004

I właściciel

mth - 895

 

wady:

-słbo wyciszona kabina

-brak przedniego napędu - najwiękasza wada

-bak paliwa nad silnikiem , cięzko lać z karnistra

-brak instalacji do radia

-szyby mogły by być klejone dodatkowo , jak sie szyba wybije to leci w drobny mak i te kawałki bardzo kaleczą , mialem okazję tego doświadczyć będąc w sadzie i kosząc trawę akurat bylem w krótkich spodenkach , nie życze nikomu

-brak elektrycznej pąpki paliwa

 

zalety:

-małe spalanie

-wytrzymały

-duży uciąg

-duża masa

-wydajna nagrzwnica

-dobrze odpala w niskie temperatury

 

Ciągnik pracuje w gospodarstwie sadowniczym , jest wykorzystywany do wszystkiego gdyż to jeden ciągnik jest na gospodarstwie , ciągnik też ciąga przyczepy od samochodów ciężarowych oczywiście pustych , z ciągnikiem nie ma problemu , bardzo dobrze odpala w wyskie mrozy .

 

Ciagnk współpracuje z :

Pilmet Millenium 2000l

rozdrabniacz Pomer 1,8 m

przyczepa sadownicza - 198 skrzynek na 1 raz wozi

rozrzutnik nawozów

glebogryzałka

przyczepa od samochodu cięzarowego 11t pusta


www.agromarchobrzany.pl.tl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeno    13
Napisano (edytowany)

Witam. Jestem posiadaczem ursusa c-385 de luxe od 2 lat. Zachowuje mi się dość dobrze.

 

zalety

 

- Bardzo mocny podnośnik udżwik ok 5t

 

Taa 5 ton, podczepiałeś coś o takiej masie że tak piszesz, ursus c-385 ma udźwig na końcach ramion 1700 kg czyli o 3300 kg mniej niż ty napisałeś

Edytowano przez zeno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Kolego @zeno dokładnie ma 4200kg, czyli 4,2t! :P . Czyli pomyliłem się 800kg! B)


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

co do C-360 to narzekać nie ma co, bo jest to dobry ciągnik i samemu go naprawisz, a z nowymi już tak nie jest,co do kabiny to mogłoby być lepiej, ale jak na tamte czasy co były produkowane to i tak jest bardzo dobrze, z tym komfortem to może jest tak dlatego, że C-360 fabrycznie nie wychodziły z kabiną jak C-362 czy C-385, a jak samemu dokupiłeś to już nie jest tak wyciszona, dopasowana itp... teraz też można założyć cichszą kabinę i będzie lepiej się jeździć, ale nie ma to jak w polu słyszeć dźwięk silnika, bo jak coś z ciągnikiem się dzieje to możesz wyłapać na słuch, a jak będziesz słuchał radia, to możesz tylko bardziej popsuć ciągnik, nie słysząc, że coś jest nie tak i "katować" go jeszcze bardziej... coś za coś<_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeno    13

Kolego @Dawid18 coś chyba oszukujesz, 4,2 tony ma dopiero 912 a przecież przed nim jest jeszcze 902 z jeszcze mniejszym udźwigiem a dopiero potem c 385 no chyba że de luxe ma taki jak w 912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2
Napisano (edytowany)

Zgodze się w 100% z kolegą @zetorek1607, mi tam konfort nie potżebny w tym sprzęcie, a usterkę szybciej się wyczuje na słuch niż na widok pracy maszyny. Kierowca ma w tej maszynie robić a nie słuchać radyjka i gazetke w cieniu czytać.

 

A co do kolegi @zeno to, mam pytanko.

Czym się rużni pompa od podnośnika w 912 od pompy w c-385 czy nawet w 1014???? B)

Edytowano przez Dawid18

Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

chociaż komfort w kabinie w C-360 mógłby być lepszy, radio nie jest konieczne, ale wyciszona kabina i byłoby super... dobrze, że u mnie C-360 już od kilku lat jest ciągnikiem pomocniczym i ja dużo nim nie robię tylko tata :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Ja jestem posiadaczem 3 ciągników w planie 4. Ja jeżdże c-385 takrze nie nażekam, a na pozostałych pracownicy, to niech się męczą. chociaż na zetorku ma lepiej niż ja. ;[


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeno    13

kolego @Dawid18 pompa może niczym się nie różnić, ale np, rozdzielaczem i zadnimi siłownikami bo jeden może nie mieć a drugi może mieć 1 lub 2 takie siłowniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Ja jeszce nie widziałem dwuch siłowników głównych zawsze jest jeden, może tylko być drugi siłownik pośredni czyli pomocniczy. A co do rozdzielacza to z c-385 przełoże do 1234 ( robiłem tak ) i będzie chodził. Czyli wszystkie mają jednakowy udżwig, a jak nie to prosze mi wyjaśnić czemu mają nie jednakowy udżwig.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

O ile widziełem to w Mtz też ci most wyje...

 

Wyje ale w skrzynie na 9 biegu ale nie tak bo majac radio słychać je dobrze w transporcie. O czym w ursusie mi sie nawet nie śniło.. Każdy ciagk cos tam wyje nawet nowy jak przejeżdża Jaohn koło mnie z gazem w podłodze to słychac te wszyskie patenty daja dźwięk ale kabina szczelna i wygłuszona. Podłoga najważniejsza.

 

Ale tak czy siak nie zgodze się że w C-360 było dobrze jak na tamte czasy. Bo Zetor lepiej to wykombinował w chociaz 5011. Ciężka seria ursusa to już o wiele lepsza bajka. Nawet myślałem o 385A ale znaleść takiego w dobrym stanie graniczy z cudem


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Jak ktoś nie umie tańczyć to mówi że ma majtki za ciasne, kolega teraz się doczepił że radyjko gra i wyrażnie nie słychać. A no właśnie radyjko gra i zwolnice i skrzynie słychać czyli jak na tamte czasy to też to nie był relaks.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

Ursus C-360

 

ursus C-360 rok prod. 1980 jestem jego trzecim właścicielem od 1995. Ursus najpierw pracował w kółku rolniczym potem u jakiegoś profesora a później już u mnie

ma przepracowane ponad 20 tyś mtg, jest ciągnikiem głównym

 

dwa lata temu był wymieniany wał korbowy i poza tym były wymieniane takie drobne usterki jak np:tarcza sprzęgłowa 1i2 stopnia, hamulce i zwolnice, układ kierowniczy

ciągnik był przemalowany na kolor ciemno brązowy

 

na razie tylko jedna

post-24984-0-40773500-1298151733_thumb.jpg


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel94    21

Więc tak: Ja posiadam 3 Ursusy na placu:

 

C-328 Rocznik 1964 Zakupiony w 1978r przez dziadka w pełni oryginalnym stanie oprócz maski Obecnie posiada silnik trzydziestki(poprzednik został zamrożony) Wykonuje drobne prace w gospodarstwie: sadzenie ziemniaków pryskanie siew nawozów oraz praca przy ładowaczu Troll Od 15 lat nie remontowana

 

C-355 Rocznik 1976 Zakupiony w 2006r Został w niej przeprowadzony gruntowny remont Obecnie pełni rolę pomocnika w pracach polowych (wożenie obornika orka) Jest on sporadycznie używany w zimę Wkrótce otrzyma Tura potrzebnego do zwózki balotów

 

C-355(M)? Rocznik 1973 Główny ciągnik w moim gospodarstwie Zakupiony w 1997r od wujka w oryginale Nie jestem pewien ale to musi być jakaś inna wersja ponieważ osiąga prędkość ok 30km/h Wyprzedza wszystkie ciągniki na wsi Pracuje w prasie Z-224 pługu 4x30 Najcięższa praca to wozenie pomiotu z fermy drobiu (ponad 7 ton na przyczepach) Ma założoną pompe paiwowa z regulatorem obrotow od stara 200 oraz deskę rozdzielcza z c-360-3p Od 13 lat nie remontowana

 

Zdjęcia tych ciągników znajdują sie na moim profilu :rolleyes:

Edytowano przez pawel94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

Ja mam c-355 rocznik 1971 z poczatku produkcji numer 124xxx. Drugi własciciel-od nowosci 10 lat w SKR. narazie ciagnik główny ale przynierzam sie do kupna c-385/902. odkad został porządnie wyremontowany nie ma większych usterek9juz kilka ładnych lat) 3 lata temu miałzrobiony lifting-zdjecia w mojej galerii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ursus C-330 ;

Rok produkcji - 1987

Kolory :

- Czerwony

-Czarny

-Siwy

Mtg:

-1843.3

NAJLEPSZY CIĄGNIK NA ŚWIECIE B)

 

Ursus C-330M

Rok prod; 1991

1 właściciel

Najlepszy Ciągnik zaraz po C-330 :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbizon    37

ja mam c-360 z 1979 r. Pierwszy właściciel. Główny ciągnik w gospodarstwie 12 ha.


Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Witam.Mój C 360 rocznik 1984,u mnie od 2007r.

Co w nim zauważyłem-opony 14.9,nawet radialki są za wąskie.Na 16.9 a zwłaszcza 420/70 ma dużo większy uciąg.

Zamontowałem wentylator od zetora i jest dużo lepsze chłodzenie niż na normalnym.

Rozrusznik magneton,alternator i aku 120ah.W chłodnicy płyn.

Dołożyłem po jednym pierścieniu do obciążników na tył.

Ogólnie za te pieniądze to nie jest zły ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
    • Przez Jasioodtraktora
      Witam mam pytanie dlaczego wskaźnik ciśnienia powietrza na dwuwskaźniku w c330 nie działa, czy trzeba kupić nowy czy da się to naprawić? (wszystko działa sprężarka chodzi oprócz wskaźnik) Wcześniej podłączałem ciśnieniomierz od opryskiwacza i działał ale jak podłącze do dwuwskaźnika to nie działa. Proszę o pomoc.
    • Przez Marioboss
      Witam. Nie wiedziałem, gdzie umieścić temat, więc daję w dziale ogólnym, a to bardziej pytanie na szybko. Ktoś może wie, czy można jeszcze gdziekolwiek dostać naklejki takie, jak wychodziły na ciągnikach z fabryki, które jeszcze niedawno (z tego co wiem) były normalnie w sprzedaży, a teraz wszędzie widzę te "podróby' jak ja to nazywam. Chodzi o naklejki takie,jak tutaj.
      https://sklep.mizar.com.pl/naklejki-ursus-c-360-kpl-dzielone-p-23694.html
      Mam w domu jeden komplet właśnie takich, które kupiłem kilka lat temu, ale w obecnej sytuacji, gdy nigdzie tego nie widzę, to nawet szkoda je naklejać. Nigdzie tam nie widzę żadnego logo producenta, czy coś, stąd pytanie, czy ktoś nie wie, kto to produkował? Czemu nagle zmieniono wzór na taki niezbyt fabryczny? Te szablony, które można kupić w celu odtworzenia fabrycznych napisów, są widzę zrobione według oryginału i mają identyczne literki, jak fabryczne, takie same, jak na tych naklejkach. Czy pozostaje jedynie opcja dorabiania u kogoś takich naklejek? Znajduję stare aukcje z allegro, z 2020 roku, gdzie te naklejki jeszcze były.
      Z naklejkami do reszty modeli jest tak samo
      https://sklep.mizar.com.pl/naklejki-ursus-c-330-kpl-dzielone-p-23693.html
      Dziwię się, że ludzie, którzy chcą mieć ciągniki po remoncie w jak najbardziej zbliżonym do fabrycznego wyglądzie, nie zwracają uwagi na takie szczegóły. Z tego co widziałem, to są już zdaje się w sprzedaży naklejki w fabrycznym wzorze, na maski starego typu, te okrągłe, wiec dziwię się, że nikt nie produkuje tych nowszych naklejek z lat 80-90 w fabrycznym wzorze.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj