Skocz do zawartości

Zdjęcie

Twój Ursus

73 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mlody11441

mlody11441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 29 styczeń 2008 - 22:47

Twój Ursus witam!ja mam ursusa 2812. ciagnik jest w moim posiadaniu od nowosci. zakupilem go w 1994 roku. na poczatku dopoki nie zakupilem forterry ciagnik pracowal z plugiem2, kultywator 2,1m, prasa kostkujaca welger, brony 3 , itp, czyli maly sprzet:) niewatpliwie jego zaleta jest to ze malo pali w porownaniu z zetorem 3320 ktorego tez posiadam, ale i mocy tych dwu ciagnikow nie mozna rownac bo zetor jest o wiele lepszym lepiej wkonanym ciagnikiem niz ursus 2812. teraz ursus wykonuje zdecydowanie mniej czynnosci gdyz wiekszosc prac przeja zetor 11441 forterra i zetor 3320. w przyszlosci planuje sprzedac go i kupic jd 5720.
A wiec moje odczucia co do ursusa. Mysle ze to nie jest zla firma tylko troche "zacofana" bo spojrzec na dzisiejsze zetory i ursusy to niebo a ziemia, nawet pronar dogonil i przegonil ursusa.sa to ciagniki malo komfortowe, silniki maja wysokoobrotowe a co za tym idzie maja slaby uciag. kiedys pamietam nie moglem ursusem wyciagnac rozrzutnika pod lekka gorke bo kola boksowaly, a dziadek przyjechal t-25 i bez problemu wyciagna.jest to ciagnik zdecydowanie za lekki. u mnie pojawil sie problem wycieku oleju, srodkowy symering puscil...ale do tej pory tak sie jezdzi:)a poza tym to chodzi i chodzil bezawaryjnie. a jeszcze jakies 3 lata temu mielismy problemy z tylnimi oponami, gdyz opona przedzierala balon- od srodka miala zadry ktore z czasem przebijaly balon. no i czesty klopot i to dokuczliwy to zapowietrzanie;/z tym to mamy najwiekszy problem bo byle jakis paproch i stoi;/a zeby go odpowietrzyc to troche trzeba sie napracowac gdyz ta pompka paliwowa ktora maja te ciagniki to tragedia;/no i to byloby tyle:)pozdro!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Twój Ursus Dzisiaj, 21:42
  •  

#22 Share tomb2

tomb2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 505 postów

Napisany 30 styczeń 2008 - 17:44

Twój Ursus Wysyłajcie na redakcja@ursusy.pl !!!!!!!!!! Łącznie z zdjęciami, a nie piście tutaj. Prosze...
Ciesz się każdą chwilą życia...

#23 Share krystiano35

krystiano35

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 04 maj 2008 - 21:30

Twój Ursus witam ,posiadam ciągnik ursus 3512 z roku 1997,jestem jego pierwszym właścicielem.Ciągnik ma obecnie 6200 motogodzin i jest w orginale,pracował ten ciągnik z pługiem 4 ,agregatem na 2,80m, siewnikiem 3m ,prasom ,kombajnem buraczanym i kultywatorem do tej pory wykonuje wszytkie lżejsze prace npoprysk ,siew itp. W cięższych pracach zastąpił go jd,

zalety:
-oszczędny
-zwrotny
-mało awaryjny
-zrywny i śilny
-prosty w wykonaniu
-duży uciąg

wady:
-zle wykonany podnośnik
-mało biegów

według mnie ursus 3512 jest udanym ciągnikiem jego wada lubi pojawic się przeciek oleju,po za tym że urwało mi tryba od terenowych biegów to traktor jak do tej pory pracuje bez awaryjnie ,ursus według mnie powinien byc z lepszych materiałów wykonany,to chyba tyle pozdrowienia :)

#24 Share krystiano35

krystiano35

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 05 maj 2008 - 13:43

Twój Ursus do tomb2 sory że tutaj napisałem :)

#25 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 06 maj 2008 - 14:06

Twój Ursus A ja mam pytanie do autora tematu:
Prosisz o wysyłanie informacji i zdjęć na maila, ale na stronie ursusy.pl żaden z opisywanych ciągników się nie ukazuje... co jest?

#26 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 06 maj 2008 - 14:33

Twój Ursus

witam ,posiadam ciągnik ursus 3512 z roku 1997,jestem jego pierwszym właścicielem.Ciągnik ma obecnie 6200 motogodzin i jest w orginale,pracował ten ciągnik z pługiem 4 ,agregatem na 2,80m, siewnikiem 3m ,prasom ,kombajnem buraczanym i kultywatorem do tej pory wykonuje wszytkie lżejsze prace npoprysk ,siew itp. W cięższych pracach zastąpił go jd,

zalety:
-oszczędny
-zwrotny
-mało awaryjny
-zrywny i śilny
-prosty w wykonaniu
-duży uciąg

wady:
-zle wykonany podnośnik
-mało biegów

według mnie ursus 3512 jest udanym ciągnikiem jego wada lubi pojawic się przeciek oleju,po za tym że urwało mi tryba od terenowych biegów to traktor jak do tej pory pracuje bez awaryjnie ,ursus według mnie powinien byc z lepszych materiałów wykonany,to chyba tyle pozdrowienia :)

Ja jestem jednego ciekaw jak ty piszesz ze ciągasz nim plug 4 skibowy przecież ten ciągnik jak dobrze przyciśniesz to trzy skibowym ciężko idzie a mowa tu o czwórce nawet na VI klasie ziemi nie pociągnie

#27 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 06 maj 2008 - 21:17

Twój Ursus

A ja mam pytanie do autora tematu:
Prosisz o wysyłanie informacji i zdjęć na maila, ale na stronie ursusy.pl żaden z opisywanych ciągników się nie ukazuje... co jest?

Przyłączam się do pytania. Długo tam zaglądam właściwie byłem tam prędzej niż na AF i co dzień lokam czy coś nowego ale widzę że zastój się zrobił.
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#28 Share krystiano35

krystiano35

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 07 maj 2008 - 19:06

Twój Ursus wiem że wiele osób z AF mi nie uwierzy że ciągam nim pług 4 skibowy,ale wystarczy dobre ustawienie pługa i do 25 cm można orac ale oczywiście na siłowej ,pod górke to potrafił przud unosic się w góre ,obecnie nim już nie oram orałem nim do 5000 motogodzin teraz oram jd

#29 Share Jozeph

Jozeph

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 11 maj 2008 - 14:22

Twój Ursus Ursus C-330

Rok produkcji-1977r,
Przebieg-Nieznany(licznik stanął ale myślę że ma coś około 10000mtg),

Zalety:
-mało pali a potrafi dużo zrobić
-mały
-w miarę zwrotny

Wady:
-brak wspomagania
-słaby podnośnik

Myślę że ciągnik jest bardzo udany. Jest bardzo wytrzymały bez remontu można zrobić 7000mtg. Jeśli wystąpi jakaś awaria części są bardzo tanie i łatwo dostępne.
U nas w rolnictwie pracuje głównie w pracach lekkich typu:
-tur
-KOS
-siewnik

Ciągnik mogę polecić tylko jako pomocniczy ponieważ jest trochę za słaby jako ciągnik główny.
Zdjęcie:http://www.agrofoto.pl/forum/Ursus-C-330-image52541.html

#30 Share dfagroplus60dt

dfagroplus60dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 11 maj 2008 - 14:46

Twój Ursus mam 5714 z 2005 roku + ładowacz czołowy i jestem z niego bardzo zadowolony.
zalety:
- wydajna pompa
- mało awaryjny
- silny
wady:
- wązkie koła
- głośna kabina
- mała skrzynia biegów
mam również 3512 również z 1997 roku, więc wady i zalety zostały wymieniaone powyżej. potwierdzam je i pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 11 maj 2008 - 15:52

Twój Ursus

wiem że wiele osób z AF mi nie uwierzy że ciągam nim pług 4 skibowy,ale wystarczy dobre ustawienie pługa i do 25 cm można orac ale oczywiście na siłowej ,pod górke to potrafił przud unosic się w góre ,obecnie nim już nie oram orałem nim do 5000 motogodzin teraz oram jd

zapraszam do mnie, ten ciagnik sie udusi w orce na 10cm z tym plugiem ;)
jak oram zetorem 7011 z plugiem 4 skibowym na silowej to miejscami ma ciezko i czuc ostre obciazenie :) u mnie w okolicy 3512 ma co robic z 3 skibami

#32 Share mateusz24

mateusz24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 11 maj 2008 - 20:47

Twój Ursus w moim psiadaniu sa 3 ursusy c330 oraz dwie c 360 mam je od bardzo długa i nie moge nazekac

#33 Share krystiano35

krystiano35

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 14 maj 2008 - 21:00

Twój Ursus

zapraszam do mnie, ten ciagnik sie udusi w orce na 10cm z tym plugiem ;)
jak oram zetorem 7011 z plugiem 4 skibowym na silowej to miejscami ma ciezko i czuc ostre obciazenie :) u mnie w okolicy 3512 ma co robic z 3 skibami

wiesz ja się nie chcę z nikim kłucic ale powiem jedno szkoda że już nie oram 3512 bo bym zrobił zdjęcie albo nagrał jakiś filmik ,a jeśli chodzi o 3512 to każdy chyba wie że jak na te 47km to on idzie świetnie w polu i w transporcie ,a tak wogóle to jeszcze nigdy nam się niezdażyło zadusic silnika na terenowej czwórce w trasporcie sie podniesie nawet przy pługu jak go przyprze

#34 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 czerwiec 2008 - 00:07

Twój Ursus Ursus c-360-3p
rok prod.1990
mam go od nowosci

zaletą jest to ze jest to wytrzymały silnik Perkinsa czy jakoś tak
w miare dobrze pali
tanie czesci
mało awaryjny

#35 Share Strachu

Strachu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 24 czerwiec 2008 - 11:15

Twój Ursus C-330
rok 1971 ;)
Mamy go od 1978

W momęcie zakupu był w fatalnym stanie. Pracował przy oborniku. Mój tata waz z wójkiem doprowadzili go do idealnego stanu. Wszyscy myśleli że tata kupił nowy traktor :) . Ciągnik obrabia ok 7ha. Licznik przkręcił sie chyba z 3 razy :) teraz wskazuje 6000mth. Traktor jest niezawodny idealny jako główny na małe areały i pomocniczy na większe. Jego zaletą jest też niskie spalanie i spory uciąg.

#36 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 24 czerwiec 2008 - 14:20

Twój Ursus Ursus C-330 rocznik 1976, pseudo robocze "Mały Franek", wersja eksportowa. Grubo ponad 12 000 mth.

Hmm jak tu nie nazwać trzydziestki najlepszym ciągnikiem, jako pierwsze konie mechaniczne w gospodarstwie pracowała przy wszystkim co dało się do niej zaczepić, począwszy od wózka jednoosiowego po 5skibowym podorywkowym Unii kończąc. Teraz służy jako pomocniczy, grabi siano, pryska, nawet owija baloty - taki ją zaszczyt kopnął na stare lata. Przeprowadziliśmy remont silnika jakieś 4 lata temu, i jak zawieźliśmy wał do szlifowania to mechanik powiedział: po co ? Pompa hydrauliczna była uszczelniania już dwukrotnie ale to za sprawą opryskiwacza i kupionej w tym roku owijarki, a pompa paliwowa była regenerowana wraz z silnikiem. Wypadałoby już uszczelnić zwolnice i założyć nową końcówkę WOM ale to może zimą. Założyliśmy jeden aku 12V i alternator od poloneza. Jeszcze na pewno nie jeden raz zaskoczy mnie swoimi możliwościami ;)
all rights reserved

#37 Share fdt309ci

fdt309ci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 19:29

Twój Ursus Ursus C-330 rocznik 1980,przezwisko "cytrynka"ze względu na jasny odcień koloru żółtego w jakim jest pomalowana.Ma ok 8000 mth.W gospodarstwie dostawała w dupe można przynać w ciągu całego użytkowania miała jedynie 2 kapitalne remonty.Kupipna była nowa:)

#38 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 06 marzec 2009 - 21:14

Twój Ursus U1002, U3512, U C-360 3P

#39 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 27 marzec 2009 - 14:53

Twój Ursus Ursus C-330 z 1984r i C-362 z 1987. Pracują na 15ha i w usługach. Zaletą C-330 jest to że jest uniwersalny, pracuje z wszystkimi maszynami jakie posiadam a zaletą C-362 jest to że ma wspomaganie i komfort kabinę. Pracują u mnie od nowości :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Trafik

Trafik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 16 październik 2009 - 16:27

Twój Ursus Ursus C-330

Zaletami tego ciągnika są:
* Oddzielna pompa od podnośnika (nie trzeba włączać wałka tak jak w C-360)
* Ergonomiczny silnik
* Zwrotny i dość stabilny
* Dość dobry uciąg :)

Ursus C-360
* Sztywny na wałku WOM
* Mocny i Mało awaryjny
* Porządna skrzynia i biegi pod ręką :)

Dodaj odpowiedź