Skocz do zawartości

Zdjęcie

siewnik czy warto

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 11 maj 2014 - 11:58

siewnik czy warto Siema muszę kupić siewnik i znalazłem coś takiego, będę siał pszenice i rzepak i czy ten siewnik nadaje się do siewu rzepaku i czy jest wart tej ceny http://olx.pl/oferta...html#425ecc7427

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
siewnik czy warto Dzisiaj, 15:14
  •  

#2 Share przemoj1

przemoj1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 11 maj 2014 - 12:56

siewnik czy warto Nie wydaje mi się że tym zabytkiem posiejesz rzepak nawet nie wiadomo jak zrobić próbę kręconą tym wielkim kołem. Pogadaj ze sprzedającym wypytaj się go o wszystko a jak będziesz go oglądał to zróbcie próbę kręconą aby zobaczyć czy jest w miarę wiarygodny wysiew bo jeśli chodzi o pszenicę to każdym jednym siewnikiem posiejesz natomiast rzepak to już delikatna sprawa i musi być zachowana dokłądność wysiewu praktycznie co do grama

#3 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 11 maj 2014 - 13:25

siewnik czy warto konny siewnik za 2 i pół tysia...? Chyba nie mówisz poważnie że chcesz go kupić. Za 2000 to w okolicy zwykłe owiele młodsze od tego co wskazałeś poznaniaki chodzą. Choć po zdjęciach widać że ten jakiś odremontowany, ale ja bym się nie skusił.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 11 maj 2014 - 15:29

siewnik czy warto w moim regionie za 2k nie kupi poznaniaka, ale chyba pasuje coś lepszego kupić :) może pomożecie coś wybrać ? http://olx.pl/rolnic...=4000&q=siewnik

a co do tego to niby 97 rok fabryczny i ma tabele wysiewu rzepaku

Edytowany przez Maniek101, 11 maj 2014 - 15:40.

#5 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 21 maj 2014 - 21:34

siewnik czy warto dzwoniłem w sprawie tego http://olx.pl/oferta...html#e26d6fc838 i właściciel twierdzi że ten siewnik nie posiada drobnego wysiewu, ale wcześniej dzwoniłem w sprawie identycznego siewnika tylko gdzie indziej i tamten mówił że ma drobny wysiew i siał rzepak. To jak to jest w końcu, i jak sprawdzić czy siewnik posiada drobny wysiew bo chce kupić i siać rzepak :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 22 maj 2014 - 18:39

siewnik czy warto Ten siewnik ma taki cam mechanizm jak nasz polski siewnik konny (układ Hoosiera o ile dobrze pamiętam), tyle, że ze skrzynią biegów. Nie ma w nim czegoś takiego jak "drobny wysiew". Można zmniejszyc dawkę (szczelinę na wałeczkach) i ustawić mniejsze obroty wałka wysiewającego na skrzyni, ale dużo zależy od stanu technicznego samego siewnika. Raczej dawki poniżej 2kg/ha bym sie nie spodziewał ani równomiernego wysiewu. Nie wiem, ile chcesz obsiać, ale kwalifikat rzepaku tani nie jest.

Edytowany przez jahooo, 22 maj 2014 - 18:40.

Dodaj odpowiedź