Polecane posty

Napisano (edytowany)

Który z ciągników New Holland: T4.65, TD5.65, T4020 deluxe naj mniej pali

Edytowano przez Krzysiek07120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Groszek87    0
Napisano (edytowany)

Nie wiem jak te co piszesz ale przez ostatnie 3 dni byłem wozic obornic na dwa rozrzutniki 10 i 13t. Obornik ładował nh td90 pełen zbiornik zalany i ładował nas 1,5 dnia potem 50l wlane tego same dnia poladowal jeszcze z 2-3h nastepnego dnia do 16 i kierowca bał sie ze nie wróci do domu. Wiec nie mało palą a to tylko ładowanie turem. Mi za to jd 6410 z rozrzutnikiem laboulch 10t razem z dojazdem 70km na pole rozrzuceniem 75rozrzutnikow i powrotem do domu spalil 190l. wychodzi 2,5l na rozrzutnik. I jeszcze drobno musialem sypać przez co dlugo jezdzić bo pola bylo duzo a obrnika stosunkowo mało. Uważam ze mało spalilem.

Edytowano przez Groszek87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no tak ale te co ty podajesz to są o większej mocy ciągniki, a mi chodzi o te konkretne trzy, ,który z tych trzech naj mniej pali. Dla tego jak by ktoś miał własnie rozpoznanie to któregoś z tych trzech dokładnie to był bym wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek12    82

Groszek87 przelicz to jeszcze raz bo zaraz bedzie ci chodził ten traktor na powietrze bo przy sredniej predkosci 35 km/h to jedziesz 2 godziny w jedna strone i to samo z powrotem to 2.5 litra na 4 godziny to 0.625litra na godzine { cuda w jd} mi sie wydaje ze albo ty masz na pole 7 km albo wywiozłes 7,5 rozrzytnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Nie wiem jak te co piszesz ale przez ostatnie 3 dni byłem wozic obornic na dwa rozrzutniki 10 i 13t. Obornik ładował nh td90 pełen zbiornik zalany i ładował nas 1,5 dnia potem 50l wlane tego same dnia poladowal jeszcze z 2-3h nastepnego dnia do 16 i kierowca bał sie ze nie wróci do domu. Wiec nie mało palą a to tylko ładowanie turem. Mi za to jd 6410 z rozrzutnikiem laboulch 10t razem z dojazdem 70km na pole rozrzuceniem 75rozrzutnikow i powrotem do domu spalil 190l. wychodzi 2,5l na rozrzutnik. I jeszcze drobno musialem sypać przez co dlugo jezdzić bo pola bylo duzo a obrnika stosunkowo mało. Uważam ze mało spalilem.

dzień pracy to 8h czy wiecej, przyjmując że 8 to 1.5 x8 + 2,5 +8 =22,5h

zbiornik w td90 ma 90l z czego użytkowego ok 70 czyli 70+50 = 120

 

120l:22,5h = 5,34 l/h czy to dużo czy nie ciężko mi powiedzieć

 

 

co do JD To mogłbyś powiedzieć ile godzin było zrobione? bo z tego opisu co podałeś ciężko cokolwiek wywnioskować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Groszek87    0

1 dzien wlane 130l od 11-13 zajeła mi droga. Od 13 do 22 woziliśmy(11). 2 dzien od 7 do 22(15). 3 dzien wlane 60l od 7do 16 powrót 2h (11). 190/37h= 5.27l. Na powietrze chodzi :P dodam tylko ze droga to wiekszosć byl gaz do oporu. Pozdrawiam niedowiarków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

szkoda że nie tankowany zawsze do pełna, bo że wlane to nie znaczy że tyle spalił, mógł spalić mniej ale i więcej,

tamten nh robił tyle co ten JD bez drogi na miejsce i z powrotem czyli ok 4h mniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Groszek87    0

Tak tamten był własciciela więc był na miejscu. Ale post nie o tym więc zakończ kolego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryk211088
      Cześć. Jestem nowy I nie potrafię za bardzo na tym forum się poruszać więc jeśli temat był to sorry😉. Tato posiada t.4.75 na wąskich kołach I chce założyć 420 85 34 I przód 340 85 24, ma ktoś może fotki na takich kołach? Druga sprawa to chip, jak wam się sprawuje po podniesieniu mocy? Jakie wrażenia? Tuner mówi że powinno wyjść około 110km😁
    • Przez Turek12
      Cześć panowie mam problem z taktorem 
      Po zakończonej pracy z glebogryzarką kontrolka wom migała zgasiłem traktor ale teraz niechce odpalic ktos miał taki problem ? 
    • Przez MarcinWrona
      Witam. Temat jest do trudny ale ktoś z Was może mi pomoże. Mój tata ma t4.75 z 2013 roku i jest taki problem ze przy orce albo przyczepie ślizga sprzęgło jak ma ciężej. Rzuca olej na sprzęgło i ślizga. Było wielu mechaników wymieniali uszczelnienia na wale sprzęgło dociski wszystko i po złożeniu jest ok za za kilka motogodzin znów zaczyna rzucać olejem na sprzęgło i nie ma orki itd...wymieniali uszczelniacze na wale dawali nawet po 2 żeby było mocniej mimo to problem pozostaję. Mówią że te ciągniki mają wał w skrzyni niczym nie podparty bo nie ma połbiegow i tak sie będzie niestety robić. Jest to bardzo dziwne. Pomoże ktoś? Pozdrawiam
    • Przez Robertb
      Witam mam problem z ogrzewaniem w t 4,65 od jakiegoś czasu przestało działać ogrzewanie ,podejrzewałem  że termostat wymieniłem i nic nadal nie grzeje, odpowietrzyłem tak jak pisze w instrukcji i nadal nic .Dodam że po odpowietrzeniu wąż który idzie od termostatu do chłodnicy nagrzewa się jest gorący a drugi który wychodzi dołem z bloku i idzie do spodu chłodnicy do połowy jest gorący i w połowie tego węża jest zimny . Miał ktoś podobny problem, lub może wiedzieć co jest grane? Będę wdzięczny za jakąkolwiek  pomoc.
    • Przez Turek12
      Cześć mam problem z turem traktor to new holland t4.75 powerstar 
      Tur ostatnimi czasy bardzo dziwnie dziala. Po odpaleniu z rana bardzo ciezko chodzi joystick praktycznie trzeba uzyc bardzo duzo siły zeby go przełamac aby zaczął działać. Po przełamaniu chodzi normalnie oraz ostatnio zauwazylem za sam zaczął sie opuszczać ktos wie co w tej sytuacji zrobić ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj