Zaloguj się, aby obserwować  
mateusz2012

Kiedy odsadzacie cieleta

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mateusz2012    0

my robimy to tak ze od razu jak sie urodzi umieszczamy go w specjalnej zagrodzie i nawet krowie oblizać sie go nie daje. a karmimy je takimi wiadrami z cycem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My też od razu odsadzamy cielaki, później je poimy siarą i mlekiem.... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A ja taki brutalny nie jestem ten 1 tydz sobie chodzi po oborze, no chyba ze idzie w partyzantke i doji jak leci inne krowy to odłączam szybciej, a takie co sprzedaje od razu po 2 czy 3 tyg to wogóle nie odłączam, teraz mleko droższe to szybciej odłączam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas najpierw idą do kojca luzem bez żadnego łańcucha, po 4 miesiącach idą na łańcuch.... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz2012    0

u mnie podobnie po 4 miesiącach na łańcuch. tylko już miejsca nie ma i będziemy budować nowa oborę na młodzież

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
U nas najpierw idą do kojca luzem bez żadnego łańcucha, po 4 miesiącach idą na łańcuch.... :P

 

U nas tak samo . Chociaż też zależy od sztuki czy za bardzo nie robi remontu w kojcu... Jak robi to po 2 miesiącach na łańcuchu już jest .


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas to dodatkowo jest wysoka przegroda dla tych co rozrabiają... paru jest co sobie legalnie przeskakują... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

Ja słyszałem ze jesli chodzi o mięsne to odsadza sie je dopiero przed następnym cieleniem krowy.A co do krów mlecznych to u znajomego po ocieleniu od razu ciele szło na sznurek a mleko piło z wiaderka, no ale to była hodowla poniżej 5 sztuk krów. Nie wiem jak jest w wiekszych hodowlach ale jestem ciekaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

u nas podobnie z tym że krowa go oblirze i do kojca i wtedy dostaje mleko z wiadra jeżeli jest na sprzedaż to z takiego wiadra ze smoczkiem a jeśli zostaje to znormalnego żeby się później nie męczyć


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

my odsadzamy odrazu po urodzeniu chyba ze niema wolnej klatki


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    50

dziadek odstawia po około 2 tyg.

 

Ale wujek odrazu po urodzeniu na łańcuch i tyle a karmi go ciotka z wiadrem ze smoczkiem:)


Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sidrobert    0

u nas gdzie nastawieni jesteśmy na produkcję mleka. krów w udoju 40-50 to z cielakami nie pieścimy się za bardzo.

zaraz po ocieleniu odstawiamy do klatki nawet nie ma mowy aby powąchał cycka. przez pierwsze 5 dni puki krowa ma siarę to poi się jego z wiadra, a piątego dnia to już czeka na niego klijent i idzie na sprzedaż jak swieża bułeczka.

u nas w gospodarstwie dla darmozjadów nie ma miejsca i je sie goni. jak taki cielak przebywa każdy jeden dzień dłużej to przynosi straty.

 

zdaża się że jakaś dobra krowa ocieli jałowicę, to zostawia się ją i pasie na przyszłą krówkę, ale to sporadycznie zdaża się, i kilka takich jałuweczek daliśmy na odchowanie do innych gospodarstw, a puźniej te same sztuki odkupowaliśmy po cenie rynkowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

U mnie cielaki około tygodnia od urodzenia są na łańcuchu a później idą do kojca na luz do innych cielaków byki po kilku miesiącach idą na łańcuch a jałówki dopiero jak są wysoko cielne a tak to cały czas są na luzie


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Ja jak się urodzi cielak to najpierw go krowa wyliże podobno to pobudza serce itp. Sie go przywiąże i później dostaje siary.


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Nareszcie zgoniliśmy je, a na trzymanie luzem nie mam miejsca, ale w przyszłości mam plan tak zrobić, byćmoże jak wejdzie ta zasada zgodności (crosco... coś tam), wtedy świnie wek z obory i będzie miejsce na kojce. Wieczorem podjade zobaczyć do byczków to może zrobie foty.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj