marcel9797

Hamulec- jak zdjąc bęben hamulcowy?

Polecane posty

marcel9797    1

Witam.Naprawiam w przyczepie hl 6011 hamulcebi niestety konieczna jest wymiana okladzin.Stad pytanie jak zdjąc bęben. Macie jakieś sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Kiedyś ściągałem , nie było żadnego problemu . Jaki jest u Ciebie , że szukasz sposobu na niego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcel9797    1

Nie da rady.5 kg młot nie dal rady. Jest przyrdzewialy do piasty.

 

Przyczepa jest z 1978r a bęben prawdopodobnie nie był zdejmowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Śrubkę ustalającą odkręciłeś ? Jęśli dobrze pamiętam jest tam jedna taka ze stożkiem , na śrubokręt .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Zdejmij razem z piastą.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcel9797    1

Problemy były żeby odkręcić te 2 śruby ustalające , zrobilem sobie taki klucz i jakod odkrecilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Jeśli szczęki nie trzymają to co trzyma ? Wstaw jakieś zdjęcie . Jest jakiś luz po" młotkowaniu" , czy jest jak przyspawany ? WD pryskałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcel9797    1

Jest jakby przyspawany.Dostał WD40 i nic.wale w niego tym młotem że aż dzwoni w uszach i nic.

 

nawet sie nie rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcel9797    1
Napisano (edytowany)

Udalo sie . Teraz pytanie czy 1.5mm okladziny wystarczy czy trzeba kupowac? Na jak dlugo wystarczy? Nie bedzie duzo hamowania tylko 4 x pojade na sprzedarz z zborzem i transport kukurydzy.

Edytowano przez marcel9797

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

To już końcówka.Ja teraz hamulce robiłem i w dwóch kołach były już okładziny równe z nitami ale i tak hamuje.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tyle się namęczyłeś żeby teraz składać z taką cienką okładziną? To nie ma sensu. Wymień będziesz miał święty spokój przez lata.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lonski
      Co może być przyczyną pulsowania pedału hamulca (coś podobnego jak ABS w samochodzie) na postoju gdy pedał wciśnięty jest do połowy?
      Przy pełnym wciśnięciu jest ok. Hamulce podczas jazdy działają prawidłowo.
    • Przez Albin692
      Czy można odłączyć hamulec wałka sprzęgłowego poprzez usunięcie krótkiego cięgna (tego pod kabinę z lewej strony) ?
      Jest bardzo denerwujące gdy przełącza się biegi z 8 na 9 (gdy wcisnę pedał sprzęgła do samego końca ciągnik hamuje i nie mogę się dobrze rozpędzić).
      Wiem że w tych nowszych tego nie ma i z tego co wiem jest dużo lepiej.
      Jak ten hamulec odłączyć ???
    • Przez BobsMF
      Jak w temacie co dolać do układu hamulcowego Renault 68.14?
    • Przez Robson76
      Witam, taki problem mam, jak poprawnie powinny być podłączone rurki od sprzęgła i hamulca wom, czyli jeśli na tylnym moście jest przykręcona na górze to gdzie powinna być podłączona na pokrywie biegów? do otworu tego bardziej z przodu czy z tyłu?? ponieważ ciągnik kupiłem od tzw. "mechaników" i chcę ogarnąć co i jak bo WOM działa dosyć nietypowo, a że nie znalazłem rozwiązania to od razu zapytam co jest nie tak jeśli: wałek kręci się po włączeniu mechanicznym ale nie wyłącza się hydrauliką nawet przy obciążeniu?, poza tym przy zgaszonym ciągniku można wałkiem obracać zarówno po mechanicznym załączeniu wałka  jak również wiadomo przy  rozłączonym? jakieś sugestie ? w chwili obecnej nie mam możliwości wymontowania całego wałka z mostu bo być może problem tkwi w braku uszczelniaczy na całym tym ustrojstwie zwanym WOM?
    • Przez BOOGY93
      Dzień dobry wszystkim Posiadam beczkę Meprozet 4300 z fabrycznym układem hamulcowym. Generalnie hamulce są sprawne ale jest jeden problem a mianowicie podczas naciśnięcia pedału hamulca beczka hamuje zbyt ostro, z piskami... Nie ma możliwości np przełączania na tryby: pełny / pusty. Jeśli beczka jest pełna no jest jeszcze w porządku natomiast jeśli jest pusta to jest pisk z opon... Czy ma ktoś jaki sposób aby to zmienić? Jakaś modyfikacja?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj