Skocz do zawartości

Zdjęcie

głębokość orki

256 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Ursusc-360

Ursusc-360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, piłka nożna

Napisany 28 październik 2012 - 08:21

głębokość orki ja jak koledzy wyżej przed siewna od 15 do 25, a zimowa od 30 do 35. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
głębokość orki Dzisiaj, 08:36
  •  

#142 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 29 październik 2012 - 18:45

głębokość orki ja na 5 klasie pod ziemniaka 20cm a pod zboże góra 15 ( chociaż w tym roku bez orki). Głębiej niż 25 wychodzi piach. A nowy sąsiad co ma z 500ha przyprowadza pole do ładu po "uprawach ekologicznych" i teraz orze na 35 czyli z 10 cm piachu wyciąga na wierzch i nie zwraca na to uwagi. A raczej ma pojęcie o uprawie ziemi bo sporo warzyw robi.

#143 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 03 listopad 2012 - 12:07

głębokość orki moim zdaniem oranie na 35 cm to duzy blad ze wzgledu na to ze mnostwo resztek pozniwnych przejdzie zbyt gleboko aby miec dostep do bakterii tlenowych ktore tworza prochnice;/

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#144 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 03 listopad 2012 - 18:00

głębokość orki resztek pożniwnych nie było bo tej wiosny posiali trawy ekologiczne a wcześniej była tarnina z wierzbą

#145 Share andrzej3560

andrzej3560

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 12:44

głębokość orki A ja orki nie wykonuje wcale nawet do przekrycia obornika

Edytowany przez andrzej3560, 04 listopad 2012 - 13:07.

#146 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 listopad 2012 - 13:00

głębokość orki

moim zdaniem oranie na 35 cm to duzy blad ze wzgledu na to ze mnostwo resztek pozniwnych przejdzie zbyt gleboko aby miec dostep do bakterii tlenowych ktore tworza prochnice;/

zgadzam się,orka na 35 i głębiej ma sens? urodzajka nie jest na niewiadomo jakiej głębokości,przyorzesz urodzajkę i na wierzchu jałowe glinisko i na tym ma rosnąć?

mój ojciec ma takie myślenie że jak orać to jak najgłębiej chociażby do samego piekła np. pod zboża "bo nima trowy"

Edytowany przez esgreg, 04 listopad 2012 - 13:04.

#147 Share pieniu

pieniu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 13:42

głębokość orki

To tak jak u mnei ja staram się nawet płycej, a na "dobrych" polach też głębiej nie pooram sobie bo są głazy w ziemi i można o przednią szybe się zabić a w najlepszym razie skrzywić cięgło lub urwać lemiesz Dodany obrazek

No u mnie też na siew 20-25 cm zimowa 30 cm bo głębiej kamienie;D w tamtym roku stu kilowy wyorałem i lemiesz urwał aż ;p w tym roku w podorywce w c-330 m urwałem cięgło i śruby zostały mi w moście ;/ i nie moge zrobić... teraz musze orać c-360 i uważać . A mam takie pytanie po kukurydzy to na jaką głębokość orać?

Ja tam do orki przywiązuje duza wagę, lubie zaorac tak na ''pokaz'' czasami zeby ustawić pług wyskakuje z ciągnika kilka razy, przy podpinaniu pługa jestem w stanie ustawić go tak ''na oko'' ale w polu i tak po pol gwintu na śrubach go ustawiam, zapraszam do obejrzenia fot w mojej galerii. Moc ciągnika w orce staram sie w pełni wykorzystać, oczywiście bez przesady -tak by to w miarę nie odbiło na spalaniu. Głębokość dla orki pod zboza przymuje Okolo 20cm na zimę Okolo 25cm na glebach jękich a na ciężkich pod burak nawet do 30cm, ostatnio oralem na usłudze pod kukurydze to głębiej jak 20cm nie oralem z uwagi na susze jaka jest. Przyjdą mokre lata to będziemy gębiej troche orac, narazie uważam za wystarczajace Dodany obrazek podorywki staramy sie tez jak najplyciej ale tak by przykryć resztki pozniwne, w więszości brona talerzowa...

Kolego jutro mam orać pod kuukurydze c-360 3 skibowym pierwszy raz powiedz na jaką głębokość i czy da rade pole było talerzowane już .

#148 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 listopad 2012 - 20:53

głębokość orki my mamy teraz zamiar pod qq w ogóle nie orac, teraz przejechac mulczerem(?)(to jeszcze zależy czy w tym roku przywiozą go na pokazy) który wszystko dobrze wymiesza, a na wiosne agrisem ( głębosz)

#149 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 18:42

głębokość orki

ja na 5 klasie pod ziemniaka 20cm a pod zboże góra 15 ( chociaż w tym roku bez orki). Głębiej niż 25 wychodzi piach. A nowy sąsiad co ma z 500ha przyprowadza pole do ładu po "uprawach ekologicznych" i teraz orze na 35 czyli z 10 cm piachu wyciąga na wierzch i nie zwraca na to uwagi. A raczej ma pojęcie o uprawie ziemi bo sporo warzyw robi.

Masz "rdzawe" ziemnióry odmiany IRGA?

#150 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 05:43

głębokość orki nie sadzę irgi. Mam 3 ha z rudą żelaza i tam wszystko rdzawe się rodzi ;[ . Tam nie sadzę bo nie idzie nadążyć "samorodków" :lol: z taśmy odrzucać. Ale zawsze najlepiej tam wszystko plonuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 20:16

głębokość orki Pytam się o te rdzawe ziemnióry, bo czasami mam ich wysyp, a czasami wogóle ich nie ma. Z głębokością orki też mają zależność.

#152 Share zetor3011

zetor3011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Zainteresowania:Maszyny zachodnie, dziewczyny, BMW serie 3, Yamaha

Napisany 27 kwiecień 2013 - 20:53

głębokość orki Ugór orałem na około 35-40 cm a tak to orzemy na około 25-30 cm. Renault 110.54(100km) + Krone askan 3x45 :)
Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

#153 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 17 lipiec 2013 - 18:19

głębokość orki Moim zdaniem orka powinna byc w miare mozliwosci jak najplytsza. Oram max 20cm. Trawe na 25. A ogolnie rezygnuje z orki na rzecz grubera. Roznicy w plonie nie widze

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#154 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 21:08

głębokość orki Na jaką głębokość najlepiej podorywkę po pszenicy na IV klasie ziemi?

#155 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 16:36

głębokość orki Podorywka do max 10 cm.

#156 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3378 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 28 lipiec 2013 - 17:39

głębokość orki 5-7cm

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#157 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 02 wrzesień 2014 - 11:42

głębokość orki A ja mam do was pytanie, mianowicie ostatnio rozmawialem z kuzynem i kilkoma okolicznymi rolnikami (spotkanie na drodze :) ) i wywiazala sie dyskusja bo jeden z nich zamiast orki stosuje ,,gleboka,, podorywke tzn ustawia plug zeby szedl w miare jak najglebiej wedlug niego 15 cm wchodzi w ziemie. I teraz jestem bardzo ciekaw czy to ma sens bo jesli ma to po co meczyc sie plugiem 2 skibowym jak mozna 4 czy 5 skibowym? W okolicy gleby lekkie wiekszosc 5-6 klasa podchodzi pod piach.podorywka podorywka ale jak to sie ma do np przyorania obornika lub zimowej orki? Niby im plycej tym lepiej ale czy to nie troche przesada? Jak uwazacie da sie ,,,gleboka,,, podorywka zastapic orke???

#158 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 02 wrzesień 2014 - 11:50

głębokość orki http://ksow.pl/filea..._w_praktyce.pdf
https://sites.google...mr/uprawa-gleby
http://www.uprawyeko...rka_siewna.html
Na dzień dobry trzy artykuły. Każdy ma swoich zwolenników i przeciwników ale ich wady i zalety są wypisane w tekście. Dopasuj sobie odpowiedz do swoich potrzeb i warunków glebowych i będziesz wiedział co powiedzieć sąsiadowi.
Na ten temat w necie jest o wiele więcej.
KPK Kumurun Team

#159 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 02 wrzesień 2014 - 15:32

głębokość orki Moze i jest ale ja sie nie pytalem o artykuly bo je znajde sam. Pytam o wasze osobiste opinie na ten temat ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 02 wrzesień 2014 - 15:40

głębokość orki

ja to tak orze pk 30-40cm
niekiedy aż żółte pasy sie wyoruje

I powiedz jeszcze że te 40cm to starą UG orzesz:)