Skocz do zawartości

Zdjęcie

głębokość orki

256 odpowiedzi na ten temat

#81 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 01 wrzesień 2008 - 19:40

głębokość orki Ja bym wszystkim radził brac przy orce na pole miary bo mozecie sie ogromnie zdziwić (tak jak ja)na ile cm orzecie.
Dziś orałem tak jak zawsze na oko pod siew zyta pszenzyta na poczatku miara w dłoń i zdziwienie bo wyszlo 18-19cm więc było poglebianie od 22-23cm i ciapke już niezle sapal niegdy tak glęboko nie oraliśmy choć na oko wydawało się głęboko.

Wiec bierzcie miary na pole i nie gadajcie glupot że niektórzy orzą na 35 cm tylko to jest na oko a nie naprawde(nie chce nikogo oczywiście borazic bo niektorzy naprawde mierza)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
głębokość orki Dzisiaj, 09:50
  •  

#82 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 wrzesień 2008 - 15:30

głębokość orki Ja orzę czy na zimę czy pod siew do 20 cm, średnio około 18 cm. Podorywka pod gorczyce na poplon przed burakami 12 cm. Już od kilku lat porzuciliśmy orki 'w kolano", teraz gdy stosujemy bakterie i orzemy z Packomatem to nie ma sensu orać głęboko. Przy głębokiej orce bakterie się zabija ponieważ, te tlenowe są przyorywane a te beztlenowe są wyrzucane na powierzchnie przez co giną.

#83 Share wolf19 wolf19

wolf19
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 wrzesień 2008 - 17:05

głębokość orki orak zimowa 25-30 cm
orka pod siew 20-25cm ;)

#84 Share wojtek53

wojtek53

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO

Napisany 05 wrzesień 2008 - 17:28

głębokość orki podorywka 10 cm
orka siewna 20 cm
orka zimowa 25 cm

#85 Share marcinus

marcinus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 05 wrzesień 2008 - 19:21

głębokość orki zimowa 25-30
podorywka 5-10
siewna 20

#86 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 05 wrzesień 2008 - 19:45

głębokość orki Siewna do 20 cm
Zimowa do 30cm, a czasami i mniej ;)
Wcześniej pamietam jak chciałem głebiej zaorać to pronarem 82SA ciągnołem zwykły pług 3*30cm i max głębokość jaką uzyskałem to około 38cm, głebiej pronar tracił już przyczepność, ziemia 1 i 2 klasa.

#87 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 wrzesień 2008 - 20:04

głębokość orki Kieruję pytanie do osób, które orzą głęboko czy nie maja problemu z martwicą????

#88 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 05 wrzesień 2008 - 20:14

głębokość orki Ja moge wyorać martwice ale z głebokości około 40 cm a na tyle nie oram wiec i problemu nie mam.

#89 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 wrzesień 2008 - 20:28

głębokość orki Jaką klasę ziemi masz??? Mnie zainteresował ostatnio ecomat firmy kverneland 8 skib, 3 metry. 15 cm głębokości. Łączy zalety uprawy bez orkowej jak i konwencjonalnej.

#90 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 05 wrzesień 2008 - 21:48

głębokość orki

Kieruję pytanie do osób, które orzą głęboko czy nie maja problemu z martwicą????

wiesz sprawa jest akurat dyskusyjna bo czase orzac pod siew na 20 cm wyciagnie się martwice na wierzch a czasem orząc na 35 nie ma problemu to zalezy głownie od rodzaju gleba (im cięższa tym głebiej jest martwica) oraz od poziomu nawozenia organicznego
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share GSX

GSX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 05 wrzesień 2008 - 21:53

głębokość orki

Kieruję pytanie do osób, które orzą głęboko czy nie maja problemu z martwicą????

Jak ja orałem na głębokość 32cm to niemiałem żadnego problemu myślę iż martwica na moich polach jest na głębokości 40cm.
"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

#92 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 05 wrzesień 2008 - 22:01

głębokość orki to na jakiej głębokosci jest martwica mozna sprawdzic w bardzo prosty sposób bierzez szpadel i kopiesz dołek na polu - kiedy ziemia z czarnej nagle zmieni kolor na żółtą (białą, szarą) to znaczy ze trafiłeś na martwicę
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#93 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 05 wrzesień 2008 - 23:06

głębokość orki mi wczoraj na głębokości 15 centymetrów lita glina zdusiła ciągnik z pługiem. Poprostu leciałem 11km/h z pługiem 5 skib i nagle zgasł patrze do tyłu a tam lita glina tylko ładowa do wiader i piece obklejac kaflowe więc warunki na każdym polu są inne. Najwazniejsze to ora płytko pod zbożą nieco głębiej pod rzepak a pod ziemniaki to już cąłkime można sobie pozwolic.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#94 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO
    SAMOCHODY

Napisany 06 wrzesień 2008 - 07:10

głębokość orki podorywka 10
orka zimowa do 30

#95 Share lukasz23

lukasz23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 07 wrzesień 2008 - 11:53

głębokość orki

podorywka 10
orka zimowa do 30

#96 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 wrzesień 2008 - 19:30

głębokość orki Fakt, mój błąd, u mnie odkąd stosujemy Em Farming uprawa znacząco się zmieniła. Zastosowaliśmy je po rzepaku zostały wymieszane z resztkami pożniwnymi oraz ziemia kultywatorem ścierniskowym, orka nastąpiła po miesiącu od poruszenia ścierniska. Ku mojemu zdziwieniu w glebie było mnóstwo dżdżownic a ilość nierozłożonej masy znikoma.

#97 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 11:21

głębokość orki Nie dziwne miesiąc po rzepaku była znikoma ilość resztek pożniwnych bo one łatwo ulegają mineralizacji gorzej jest w przypadku innych roślin np.kukurydza ,słoma pszenicy też nie chce zbyt szybko się rozkładać ,musi dostać trochę azotu.

#98 Share mir36

mir36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 19:00

głębokość orki podorywka 15cm
siewna 20-25 cm
zimowa powyzej 30 cm
na klasach od 4 do 6z raz na 4 lata mozna pogłebic orke o 1 cm. to spowoduje zerwanie podeszwy płużnej i zwiekszenie przesiakania. ale nie nalezy przesadzać z głebokoscią to jest różnie u mnie orze sie dość głeboko o obok u sasiada wydzierżawił inny gospodarz i zaczął orać po swojemu to mu ciagnik stawał deba jak się okazało tam najgłebsza orka była na 15 cm o om zaczął orać na 30 cm. jakie tego były skutki to sobie sami domyślcie

#99 Share andrzej3560

andrzej3560

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 17:59

głębokość orki

Fakt, mój błąd, u mnie odkąd stosujemy Em Farming uprawa znacząco się zmieniła. Zastosowaliśmy je po rzepaku zostały wymieszane z resztkami pożniwnymi oraz ziemia kultywatorem ścierniskowym, orka nastąpiła po miesiącu od poruszenia ścierniska. Ku mojemu zdziwieniu w glebie było mnóstwo dżdżownic a ilość nierozłożonej masy znikoma.

Myślę że głęboka orka to głupota. Za ile możesz zastosować Em Farming na 1 ha. Uprawiam glebę prawie 20 lat bez orkowo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 23 grudzień 2008 - 18:27

głębokość orki podorywka 20 cm

orka zimowa 30 cm
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!