Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki wybrac głębosz ?

59 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 wrzesień 2009 - 11:47

Jaki wybrac głębosz ? @brzozak2

Pisałeś wcześniej, że obecny pług orze lepiej niż poprzedni. Z tego co wiem AXION ma w granicach 225KM(ECE R24) i pracuje u Ciebie z pługiem 5*40. Poprzednio zapewne orałeś MF (170KM), ale jakim pługiem?

Do czego zmierzam?
Teraz coraz częściej maszyny pracują z ciągnikami o dużym zapasie mocy, przez co nie zawsze orze się w takich warunkach w jakich się powinno, bo skoro ciągnik jedzie, to orać można. Wiem, po przykładzie ojca i innych osób, które mają już słuszny wiek i obecnie jedynie porównują i komentują. Kiedyś ciągnik o mocy 30KM orał z pługiem 2*30cm, a 50KM 3*30cm. Wtedy ciężką ziemie orało się dopiero, jak można było zaorać, tak aby nie powstała lita skiba, bądź też orało się na tyle płytko, aby nie wyciągać mokrej ziemi. Jak warunki był bardziej korzystne glebę spulchniano odpowiednio głębiej. Obecnie wielu orze na morko i na sporą głębokość, a potem uprawiają aktywnym agregatem. Co w konsekwencji prowadzi, do tego, że sieję się w miałką ziemię, podczas, gdy ziarno powinno być zasiane w luźną ziemie od spodu, a z góry przykryte gruzełkowatą strukturą, tak aby miał dostęp tlenu.

Drugą rzecz, to rodzaj lemieszy. Zauważyłem, że w Kvernelandzie lemiesz im bardziej się zużywa tym staję się grubszy i na ciężkiej glebie bardziej zamazuje dno skiby. Aktualnie orzę na wykańczających się napawanych lemiesz(oryginalny lemiesz przedłużony kilkoma rzędami zębów od zgrabiarki konnej), które ścierają się bardziej równomiernie, co pozytywnie oddziałuje na dno skiby nie powodując zaskorupiania się.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki wybrac głębosz ? Dzisiaj, 23:50
  •  

#42 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 08 wrzesień 2009 - 13:31

Jaki wybrac głębosz ? to nie temat o orce :)
MF orze calosc, czasem claasa zapne po burakach jak MF nie moze uciagnac, ale trzeba korygowac linie ciagu, bo maja inne rozstawy kol.
wczesniej MF chodzil z phx-em z dolozona szosta skiba, nie wiem ile dokladnie zabieral, ale w granicach 32-35 cm (ok. 2m).
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#43 Share Monteks

Monteks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 10 wrzesień 2009 - 17:17

Jaki wybrac głębosz ? Nie wiem czy mi sie wydaje ale @mav ma chyba glebosz z zukowa.....zdjecie na potwierdzenie. Jesli @brzozak2 interesuje cie glebosz 5lap z zukowa to warto zebys zamienil z mav'em pare zdan.:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 wrzesień 2009 - 19:52

Jaki wybrac głębosz ? Może warto zainteresować się Brixem
BRIXPOLSKA

#45 Share Arek175

Arek175

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 23:53

Jaki wybrac głębosz ? Ja polecam z unia trójzębowy

#46 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 06 luty 2010 - 11:37

Jaki wybrac głębosz ? Koledzy chcę kupić głębosz 3-zębowy na śrubie ścinanej i nie wiem jakiego producenta wybrać. UG, Mandam, a może rolmako lub żukowo? Głębosz Unii Kret 3B kosztuje 8300 netto, mandam jest ponad 2000 zł. tańszy, a firma też raczej dobra...
może ktoś ma porównanie co do oporów stawianych przez głębosz unii, a głęboszów innych producentów? Kret ma bardzo wygięte zęby do przodu i redlice ze skrzydełkami, reszta producentów stosuje zęby bardziej proste z redlicami bez skrzydełek. Czy ma to wpływ na jakość zabiegu i opory jakie stawia głębosz?

#47 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 25 listopad 2010 - 23:00

Jaki wybrac głębosz ? Witam koledzy pisze w tym temacie bo nie opłaca się zakładac nowego a postanowiłem zrobic sobie głębosza i dałem już łapki do wycięcia tylko poszukuję te końcówki (ostrza) co są na końcu łap i nie wiem gdzie moge takie dostac. Byłbym wdzięczny jakbyście doradzili gdzie i jakie zakupic te ostrza :D

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#48 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 18:19

Jaki wybrac głębosz ? witam,
szukam glebosza 3 metrowego na ktorym mozna zaczepic maszyne, taki jak cultiplow agrisema.
http://images.imageh.../jjkk3th1l5.jpg cos w ten desen tylko za normalna cene.

prosze o pomoc w namierzeniu takiego sprzet :) .
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#49 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 19:32

Jaki wybrac głębosz ? http://www.duro-fran...ricole.php?id=2 tylko nie wiem czy cena będzie normalna

#50 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 23:42

Jaki wybrac głębosz ? to samo co culti. bede sie rozgladal za uzywkami w kraju, albo trzeba bedzie odlozyc inwestycje na przyszly rok.
krajowy producent chyba nie oferuje takiego sprzetu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 11:29

Jaki wybrac głębosz ?

witam,
szukam glebosza 3 metrowego na ktorym mozna zaczepic maszyne, taki jak cultiplow agrisema.
http://images.imageh.../jjkk3th1l5.jpg cos w ten desen tylko za normalna cene.

prosze o pomoc w namierzeniu takiego sprzet :) .

Awemak ma taki głębosz, 6 zębów, 3m, z tyłu można zaczepić jakiś agregat, no i cena dość przystępna-8100zł netto ;)

#52 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 27 październik 2011 - 12:07

Jaki wybrac głębosz ? u nas też 3i 4 klasa ale glina 110km to minimum u nas na trzy zęby można głęboszować na 60cm maks czy takiej mocy

#53 Share ziom343

ziom343

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 10:05

Jaki wybrac głębosz ? -- połączono --

Mam pytanie. Czy ma ktoś Unia Kreta? Pytam się dlatego czy ktoś może go używa i czy po nim potem woda nie stoi na polach po zimie i również w trakcie wzrostu roślin. Czy on dobry jest?

Edytowany przez Marcin91, 27 czerwiec 2013 - 12:33.
dublowanie tematów

#54 Share Rafal122

Rafal122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 12:03

Jaki wybrac głębosz ? Witam
Jaki głębosz polecicie do C-360 do uprawy na 30cm?

#55 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 13:22

Jaki wybrac głębosz ? Może 1 ząb pociągnie.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#56 Share demolka19

demolka19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 22:49

Jaki wybrac głębosz ? Witam. Mam zamiar kupić głębosz do ciągnika 140km. Tylko mam dylemat który będzie lepszy czy z zębami prostymi jak np. Mandam MGW czy z zębami zagiętymi jak np. staltech Plower? Ziemie mam różne 3-5klasa, bywają tez rędziny i iły, oraz kamienie.

#57 Share Karolt

Karolt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 23:14

Jaki wybrac głębosz ? http://allegro.pl/gl...3831386550.html Warty tej kasy czy niewarto inwestować

#58 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 20:11

Jaki wybrac głębosz ? muszę na szybko wyrzeźbić jakiś jednobelkowy "spulchniacz" ostatnio znalazłem coś takiego http://www.agro-tom....lozadaniowy-kw/ (rozchodzi się o przednią część tego agregatu) jest to 5 zębowy kultywator o masie 800kg z hydraulicznym sprzęgiem (na dwóch siłownikach) za 8 tys. zł netto, ale czeka się na to około miesiąca, wskażcie mi proszę czy znacie jakieś podobne konstrukcje, które można sprzęgać z kompaktową broną talerzową (z wałem gumowym 2t), sprężynową słupice można kupić już poniżej 200zł/szt, więc zastanawiam się czy nie wyrzeźbić czegoś samodzielnie na szybko, proszę o jakieś sugestie, do jakiej głębokości może pracować sprężynowa słupica?

#59 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 06 październik 2014 - 21:27

Jaki wybrac głębosz ?

Witam
Jaki głębosz polecicie do C-360 do uprawy na 30cm?

Pytanie stare, ale może odpowiedź komuś się przyda - Bomet robi jednozębowe głębosze, które wymagają ciągnika o mocy 47 KM.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 07 luty 2016 - 21:43

Jaki wybrac głębosz ?

czy glebosz 4 zebowy bedzie odpowiedni do ursusa 1224 z turbo gleby od 2 do 5 klasy, czy lepiej 3 zeby?

Dodaj odpowiedź